Bir anteni kopuk alıcı

Berk Eksin

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Elimde flysky ın fs-ia10b çift antenli alıcısı var geçen sene bir kırım sonucu antenin biri koptu daha sonrada kullanmadım şimdi ihtiyacım oldu acaba kullansam sorun yaratır mı?
Güç verip servo bağlayıp denedim sorunsuz çalıştı depron bir modelde kullanmayı düşünüyorum kumanda dan çokta uzaklaşmıcak

Anteni Motor, ESC, servo ve mümkünse her türlü metal malzemeden en az 9 cm uzağa yerleştirmeye çalış. Depron modelde cok fazla uzaklaşmak zaten doğru değil. Uçmadan önce bir mesafe denemesi yaparsın. Kopan kısmın bir fotosu iyi olurdu. Kısa devre olmasın.

Anteni Motor, ESC, servo ve mümkünse her türlü metal malzemeden en az 9 cm uzağa yerleştirmeye çalış. Depron modelde cok fazla uzaklaşmak zaten doğru değil. Uçmadan önce bir mesafe denemesi yaparsın. Kopan kısmın bir fotosu iyi olurdu. Kısa devre olmasın.
Kısa devre olmamıştır anten kopunca alıcının içini açarak kalan parcasıda lehimli yerinden çıkardım.
Mesafe testini denicem

Bir sıkıntı olmaz. ama keşke kalan kısmı sökmeseydiniz. üstteki katmanı belli bir ölçüde sıyırıp anteni işlevsel hale getirebilirdiniz. önemli olan antenlerin toplam boyundan ziyade açık olan sinyal uçlarının 2.4ghz frekansı ölçüsünde olması.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi