Bitmiş ni-mh pil

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
ip 7.2 ni-mh 4300 Mah performansı bitmiş pili eski haline getirebilir iyim diye sormuştum. Kimseden cevap gelmedi.
Forum sayısı az olduğu günlerde her türlü yardıma koşan arkadaşlar vardı. Görüyorum ki artık forum 1 grup etrafında döner olmuş. Kendim sordum kendim cevap vereyim sorunumu bu aletle çözdüm. Pil şuan 1/10ölçekli arabaya patinaj çektiriyor.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• img_20160402_103651-resized-240.jpg
    img_20160402_103651-resized-240.jpg
    20.6 KB · Görülme: 107
Hangi alet?

Düzeltme : bu soruyu sorduğumda foto görünmüyoyordu. Ama alet hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirsibiz.

Forum hakkında eleştiride bulunmuşsunuz. Açık söylemek gerekirse ben de bazen olayların belli bir kesim etrafında döndüğünü düşünmüştüm zamanında. Ama bence haklı bir eleştiri değil. Bir soru sorduğumda her zaman yanıt bulmuşumdur. Ama bilen yoksa eğer cevap gelmeyebilir.
Bazı durumlarda bilmediği halde yol gösterenler olur.

Foruma ne kadar dahil olduğunuz aslında sizin elinizde. Özellikle yeni fikirler üretirseniz o "belli kesime" dahil olabilirsiniz. Ama benim gibi sürekli tüketen durumda olanlar da kesinlikle dışlanmıyor.
Siz araştırıp sorunuza yanıt bulmuşsunuz. Ama bu aleti düzenli bir konu açıp tanıtmak yerine eleştiride bulunmuşsunuz. Ben de sizi bu konuda eleştiriyorum.

https://youtu.be/nz-e7C7Ueyg

Bu 7.2 lik 0 performanslı bi pildi

Barış bey bahsettiğiniz grup her gün online olan, forumu çekip çeviren, muhabbet eden, işinin gücünün arasında hiç birşey yazamasa da bir "günaydın forum" yazan grup mu? Zaten forumun kendisi o grup. Yılda belli dönemler aklına düşünce foruma girip, soracağını sorup, sonra kaybolan biri için biraz haksız bir yaklaşım olmuş sizinki.

Nimh pil ile ilgili sorunuzu 3 gün önce sormuşsunuz, cevap gelmemiş. Hatta bana da sormuşsunuz özel mesaj ile, daha yeni gördüm. Artık nimh pil kullanan mı kaldı? Bilmiyor demek ki insanlar. Ben de bilmiyorum. Ne yazık ki herşeyi bilen ve anında cevap veren bir teknik elemanımız yok forumda. Arıyoruz, dolgun maaş da vereceğiz, ama bulamadık... En azından diğer sorularınıza cevap almışsınız, görevimizi eksik de olsa elimizden geldiğince yerine getirmişiz.

Bitmiş ni-mh pil

Hay ağzına saglık Emre , verilebilecek en guzel cevabı vermişsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hay ağzına saglık Emre , verilebilecek en guzel cevabı vermişsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Mehmet bey emre bey İ tanımam. Buna cevap vermek ona düşmezdi. Beni kıran sizin yorumunuz oldu. Canınız sağolsun ne diyelim.

Her ne kadar kırılsamda bu forumu bırakmam. İlk göz ağrım. Bana model iliği öğreten forum.
Sitemde bulunmuş olabilirim. Sitem sevgiden doğar.

:( :rolleyes: :-\

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bitmiş ni-mh pil

Cahit Kaş' Alıntı:
Hangi alet?

Düzeltme : bu soruyu sorduğumda foto görünmüyoyordu. Ama alet hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirsibiz.

Forum hakkında eleştiride bulunmuşsunuz. Açık söylemek gerekirse ben de bazen olayların belli bir kesim etrafında döndüğünü düşünmüştüm zamanında. Ama bence haklı bir eleştiri değil. Bir soru sorduğumda her zaman yanıt bulmuşumdur. Ama bilen yoksa eğer cevap gelmeyebilir.
Bazı durumlarda bilmediği halde yol gösterenler olur.

Foruma ne kadar dahil olduğunuz aslında sizin elinizde. Özellikle yeni fikirler üretirseniz o "belli kesime" dahil olabilirsiniz. Ama benim gibi sürekli tüketen durumda olanlar da kesinlikle dışlanmıyor.
Siz araştırıp sorunuza yanıt bulmuşsunuz. Ama bu aleti düzenli bir konu açıp tanıtmak yerine eleştiride bulunmuşsunuz. Ben de sizi bu konuda eleştiriyorum.

Haklısınız bencillik ettim gercekten. Bu aleti oğlumun akülü arabası için almıştım. Kış boyunca yatan arabanın yazın aküsü de sorun oluyordu. Onun şarjı için almıştım. Ni-mh pilleri rc arabalarda fırçalı motorlarda kullanıyorum. Fırçalı motorlarda lipo pil kullanmazlar bu eskide kalan birşey değil. Hala günceldir.kumanda pillerine de yaygındır. Son çare bu cihazda denedim ve sonuç başarılı. Kullanımını ayrıntıları resimli bi şekilde uygun zamanda yollarım. Rahatsızlık için kusura bakmayın rc kolik ailesi...

Barış bey bana düşüp düşmediğine ben karar veririm, düşüyorsa yazarım, düşmüyorsa yazmam zaten. Eğer bana düşmediği halde yine de birşey yazarsam en başta Mehmet abi olmak üzere, arkadaşlar uyarırlar, ben de özür dilerim, gerçi şimdiye kadar hiç olmadı öyle bir şey.

Neyse, konuyu uzatmak için yazmıyorum da, bilgi olsun diye yazıyorum:

Fırçalı motorda lipo kullanılmaz diye bir kural yok. Motor herhangi bir elektronik devresi olmayan, çok basit bir cihazdır. Sadece gelen elektriğe bakar, lipo mu life mi nimh mi ayırmaz. Esc gelen voltajı desteklediği sürece sorun yok. Örneğin 7.2v dediğiniz pil 1.2v x 6 adet nimh pilden oluşur, 7.2v o pilin nominal değeridir. Full şarjda nimh piller 1.5v değerine kadar çıkabilirler, yani esc'niz 9v'a kadar dayanabilecek güçtedir tahminimce. Bu demek oluyor ki 2s lipo kullanmanızda bir sakınca yok. Veya 2s life de kullanabilirsiniz. Bir de, yine söylediğim yere çıkıyor da, fırçalı motor mu kaldı? Nostalji seviyorum diyorsanız sorun yok ama büyük çoğunluğumuz şunun şurasında 3-4 yıldır bu işlerin içindeyiz, 10 yıllık teknolojiyi bilmiyoruz, dolayısıyla cevap veremiyoruz diye bizi suçlamayınız.

Kumandalarda da artık nimh devri kapandı, kumandalar da lipo yada life ile kullanılıyor çoğunlukla.

Bir öneri daha, nimh pillerin C değeri düşüktür. İlla bu şekilde kullanacaksanız nicad pil kullanın, daha iyi performans alırsınız.

Bitmiş ni-mh pil

Emre Kaman' Alıntı:
Barış bey bana düşüp düşmediğine ben karar veririm, düşüyorsa yazarım, düşmüyorsa yazmam zaten. Eğer bana düşmediği halde yine de birşey yazarsam en başta Mehmet abi olmak üzere, arkadaşlar uyarırlar, ben de özür dilerim, gerçi şimdiye kadar hiç olmadı öyle bir şey.

Neyse, konuyu uzatmak için yazmıyorum da, bilgi olsun diye yazıyorum:

Fırçalı motorda lipo kullanılmaz diye bir kural yok. Motor herhangi bir elektronik devresi olmayan, çok basit bir cihazdır. Sadece gelen elektriğe bakar, lipo mu life mi nimh mi ayırmaz. Esc gelen voltajı desteklediği sürece sorun yok. Örneğin 7.2v dediğiniz pil 1.2v x 6 adet nimh pilden oluşur, 7.2v o pilin nominal değeridir. Full şarjda nimh piller 1.5v değerine kadar çıkabilirler, yani esc'niz 9v'a kadar dayanabilecek güçtedir tahminimce. Bu demek oluyor ki 2s lipo kullanmanızda bir sakınca yok. Veya 2s life de kullanabilirsiniz. Bir de, yine söylediğim yere çıkıyor da, fırçalı motor mu kaldı? Nostalji seviyorum diyorsanız sorun yok ama büyük çoğunluğumuz şunun şurasında 3-4 yıldır bu işlerin içindeyiz, 10 yıllık teknolojiyi bilmiyoruz, dolayısıyla cevap veremiyoruz diye bizi suçlamayınız.

Kumandalarda da artık nimh devri kapandı, kumandalar da lipo yada life ile kullanılıyor çoğunlukla.

Bir öneri daha, nimh pillerin C değeri düşüktür. İlla bu şekilde kullanacaksanız nicad pil kullanın, daha iyi performans alırsınız.

haklı da olsam haksız da olsam ki bu olayda haksız olduğumu ve kızgınlıkla yazdığımı kabul ediyorum ´. kesinlikle kin tutmam.şahsınız ve rahatsızlık verdiğim herkesden özür dilerim rc kolik ailesi...