Bu model hakkında bilgisi olan var mı ?

Hakan Selim

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Bu model ve kumanda hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Bir de bana bir similasyon kablosu lazım. O konuda da yardıma ihtiyacım var

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kumandan kuvvetle muhtemel 4 kanalı bir kumanda. Eğer alıcısı iyi birşeyse uçak yapıp uçurabilirsin bu kumanda ile. Helikopterin palleri sebebiyle v911i hatırlattı bana. Aynısının scale hali.

Kısacası toparlarsak elindeki 4 kanallı bir oyuncak ve kumandası. Ve ne yazık ki bu forumda oyuncaklar için değil profesyonel modeller hakkında yorum yapılıyor ve yardımcı olunuyor. Sebebini yine forum içerisindeki bir konuda bulabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kumandan kuvvetle muhtemel 4 kanalı bir kumanda. Eğer alıcısı iyi birşeyse uçak yapıp uçurabilirsin bu kumanda ile. Helikopterin palleri sebebiyle v911i hatırlattı bana. Aynısının scale hali.

Kısacası toparlarsak elindeki 4 kanallı bir oyuncak ve kumandası. Ve ne yazık ki bu forumda oyuncaklar için değil profesyonel modeller hakkında yorum yapılıyor ve yardımcı olunuyor. Sebebini yine forum içerisindeki bir konuda bulabilirsin.
Teşekkürler. Ben de 6 kanallı dünyasına geçmek için buradayım zaten.

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Teşekkürler. Ben de 6 kanallı dünyasına geçmek için buradayım zaten.
O zaman sayın hocam bu model ve kumanda ne yazık ki işinize yaramayacak. Ama üzülmeyin baştan ilk zamanlar hepimiz benzer hataları yaptık. Siz bunları ileride başladığınız ilk günleri hatırlatması amacıyla şimdilik bir vitrine koyun ;)

En kısa süre içerisinde simulasyon çalışmalarına başlayın ve bu arada da size ve bütçenize uyacak bir 6 kanal model arayışına girin.

Simulasyon yazılımını size özelden mesaj olarak gönderiyorum. Ayar ve kurumulum konularını da aşağıdaki konudan erişebilirsiniz.

NOT: Sayın @Hakan Selim hocam bir de küçük bir ricamız olsun. Bundan sonra lütfen konu başlığını paragraf olarak kullanmayalım. Başlık konu ile ilgili ama kısa ve özet bir şey olsun :saygilar:

Teşekkür ederim. Keşke önce sizlerle tanışıp daha sonra bu işe kalkışsaydım daha iyi olacaktı ama malesef "Tecrübe, hayatta yediğimiz kazıklar bütünüdür."? Hocam sizden ricam, bana 3 seçenek gönderebilirseniz sevinirim. Maliyet olarak fiyat ve model eşleştirmesi yapabilirseniz. Resimli olursa sevinirim. Daha sonra tekrar üzülmemek adına yardımcı olursanız minnettar kalırım size. Saygılar.

Teşekkür ederim. Keşke önce sizlerle tanışıp daha sonra bu işe kalkışsaydım daha iyi olacaktı ama malesef "Tecrübe, hayatta yediğimiz kazıklar bütünüdür."?
Evet aynen öyle ama zararın neresinden dönülse kardır sayın hocam
Hocam sizden ricam, bana 3 seçenek gönderebilirseniz sevinirim. Maliyet olarak fiyat ve model eşleştirmesi yapabilirseniz. Resimli olursa sevinirim. Daha sonra tekrar üzülmemek adına yardımcı olursanız minnettar kalırım size. Saygılar.
Şimdi dolar olmuş 8 TL. Bir de üstüne yetmezmiş gibi yurtdışından model getirmek sıkıntı. Bu nedenle size şu model demem çok zor.

Başlangıç için alınabilecek model sınıfları belli. 450 ve 550. Marka olarak da Align olabilir, GAUI olabilir.

Model haricinde kumanda, şarj cihazı ve pil de almanız gerekecek. Dolayısıyla burada model tipini belirleyen etken bu konu için ayırdığınız BÜTÇE.

Her konuda söylüyorum. Yine söylemek istiyorum :D Sanırım kendim almak istediğim için başkalarınada aldırmak istiyorum :D

Her neyse. Önereceğim model omphobby M2. 200mm pal çeviren gerekirse 7-8 dakika başlangıç modunda uçan, ilerleyen zamanlarda 3d denemeleri yapabileceğiniz kaliteli bir mini helikopter.
Tabi fiyatı 3000 lira civarında. 3000 liraya 380lik full setup heli bile satılıyor. Fakat kırım masrafları helikopter büyüdükçe artıyor. Haliyle ilk alırken pahalı olan omphobby M2 kırım masrafları konusunda daha anlayışlı olabilir :D Sadece bir öneri.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Selim
Teşekkürler. Biraz araştırayım hocam. Alış-veriş sitelerinden sanırım burada bahsediliyordu.

Bu şarj aleti nasıl acaba? Bu da mı rafa konmalıklardan?

Abi arkadaş heli uçuracak en düşük Lipo pili 2200 mAh 3S olacak. Bu şarj cihazıyla doldurması süre olarak ölüm gelir. En azından ben olsam bunu kullanmazdım.
Bu konuda katılıyorum abi, ben şarj cihazında şarj ediyorum. 1.8A ile storage modundaki pil bile 1 saati buluyor. Yani ölüm olur dediğin gibi abi...

• Beğen
Tepkiler: Hakan Selim