DJI N3 Nasıl bir kontrolcü

mierdogan

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz üzere aranıza yeni katıldım ve bazı konularda hiç fikrim yok.

DJI n3 kart istedim umarım hakkını veririm zamanla.

Bu kontrolcü hakkında dikkat etmem gereken başlıklar nelerdir? Daha önce kullanan oldumu? Neler önerirler?

İlginiz için teşekkür ederim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben cevap değil soru sorarak başlıyayım, Neden dji N3 tedarik ettiniz,? Nasıl bir hava aracında kullanmayı planlıyorsunuz?

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Ben cevap değil soru sorarak başlıyayım, Neden dji N3 tedarik ettiniz,? Nasıl bir hava aracında kullanmayı planlıyorsunuz?

DJi sitesinden ve Amazon’dan kontrol ettim alacağım ürünleri pixhawk ve dji arasında kalmıştım N3 ün fiyatının pixhawk kartına yakın olduğu bir anda sipariş verdim. Ayrıca Naza M V2 nin yeni versiyonu ama poi ve mobile sdk özellikli olacağı beni cezbetti.

Amacım tarot veya inspire gibi güçlü quadlar yapmak nedense hexa bana çekici gelmiyor. Kısaca böyle umarım sorunuza cevap verebilmişimdir.

Not: ürünler gümrükle değil arkadaşımın bavulunda geliyor buda avantaj benim için

A3 kullanıyorum cok güzel ve verimli bir kart. SDK da cabası. N3 de doğru bir tercih olmuş :agreed:

N3 ü keyifli bir şekilde toplayıp uçuracağınıza eminim, DJI ın ürün gruplarının kurulum ve konfigürasyonu Ardupilot konseptindeki kontrolcülere nazaran daha kolay.

Ama özellikler bakımından ardupilot daha geniş bir konfigürasyon imkanı tanıyor kullanıcıya.

İlk olarak yorum yapmadan soru sormamın sebebi, N3 ü neden seçtiğiniz, kullanım amacınızı sormak maksatlı idi. Güçlü quad yapmak istiyorum dediğiniz için dün izlediğim bir videoyu da paylaşmak istiyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Açıkçası Dji ürünlerinde yayınladığı SDK ile entegre çalışacak bir uygulama geliştiren arkadaşlarımız, belki DJI ailesinden çok memnun olabilir. Ben hiç kullanmadım nasıl kullanılacağı konusunda da bir araştırmam olmadı. Ancak Mehmet Özer Bey veya başka bir arkadaşımız bu konuda bir çalışma yapıyor ise, paylaşmalarından son derece müteşekkir olacağımı peşinen ifade etmek isterim :)

Ercan ÇINAR' Alıntı:
N3 ü keyifli bir şekilde toplayıp uçuracağınıza eminim, DJI ın ürün gruplarının kurulum ve konfigürasyonu Ardupilot konseptindeki kontrolcülere nazaran daha kolay.

Ama özellikler bakımından ardupilot daha geniş bir konfigürasyon imkanı tanıyor kullanıcıya.

İlk olarak yorum yapmadan soru sormamın sebebi, N3 ü neden seçtiğiniz, kullanım amacınızı sormak maksatlı idi. Güçlü quad yapmak istiyorum dediğiniz için dün izlediğim bir videoyu da paylaşmak istiyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Açıkçası Dji ürünlerinde yayınladığı SDK ile entegre çalışacak bir uygulama geliştiren arkadaşlarımız, belki DJI ailesinden çok memnun olabilir. Ben hiç kullanmadım nasıl kullanılacağı konusunda da bir araştırmam olmadı. Ancak Mehmet Özer Bey veya başka bir arkadaşımız bu konuda bir çalışma yapıyor ise, paylaşmalarından son derece müteşekkir olacağımı peşinen ifade etmek isterim :)
Henüz daha aktif olarak başlamadım ki konu üzerine yoğunlaşmam bahar sonunu bulacaktır. Diğer arkadaşların paylaşım ve yönlendirmelerinin beni de çok sevindireceği kesin :)