DJI NAZA-M V2 uçuş kartı Sürekli Sarı Işık Hatası

yasin26

Yeni Uye
Arkadaşlar tubitak destekli İnsansız hava aracı yarışmasında Sona yaklaşmış durumdayım. Resim paylaşımı gizlilik sebebi ile yapamıyorum. Bittiği zaman uçuş videosunu inşallah yükleyeceğim. Takıldığım bir sorunum var.Tüm bağlantıları yapıp Naza asistan programı ile kalibre gps motor test ayarlarınıda yaptıktan sonra naza led modül sürekli sarı yanıp sönüyor. Led koddlarına baktığımda bu hatanın Tx signal lost diyor. Quadcopteri pc ye bağladığımda naza asistan mode: failsafe diyor. Kumanda ile bağlantıyı bir türlü kuramadım bağlantıları kontrol ettim. Receiver manuel denedim herhangi bir sıkıntı yok Kumanda receiverı görüyor.Ama naza kart Tx signal lost diyor. Naza kart konusunda yeniyim ilk defa kullanıyorum bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Uçuş kartı : Naza v2
Kumanda alıcı: Turnigy i10
5s 5000mah lipo
Sunnysky 4108 380 kv motor
Hobbywing x-rotor 40a esc
15.5 inç pervane

Hocam o zaman sizde kumandadan bir kontrol edin Naza AETR düzenine göre çalışıyormuş ve onun dışında 7. kanalı kumandadan uçuş modları için düzenleyin ve 3lü switchlerden birine bağlayın. En son assistan programından yaptığınız değişiklikleri teyyid edip kaydedin. Bir başka ihtimal ise compass calibration. Açık alanda yapın kalibrasyonu, ilk bağlantı 10 dakika falan sürebilir, olmazsa tekrar deneyin. Yine olmazsa diğer ihtimalleri değerlendirip bir çözüm buluruz inşallah. :saygilar:

O problemimi çözdüm problemin çözümü uçuş kontrol kartının failsafe modda olmasıydı. Galiba sıfır aldığımız naza m v2 kartı failsafe modda güvenliğimiz için geliyor. Naza m v2 kartının u kanalına bir swich atıyarak failsafe moddan gps moduna getirdim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

şimdi ise farklı bir problemim var dronu çalıştırıp kumandadan gazı %52 yaptığımda birden gaz sonuna kadar açılıyor naza kartı çıkartıp receiver direk bağladığımda bu sorun olmuyor. Naza kartı bağladığımda böyle bir sorun yaşıyorum kumandanın bütün ayarlarına baktım sorunu çözemedim.Sorunun videosunu çektim

Yasin
Paylaşım için teşekkür ederiz %p

yasin vur' Alıntı:
O problemimi çözdüm problemin çözümü uçuş kontrol kartının failsafe modda olmasıydı. Galiba sıfır aldığımız naza m v2 kartı failsafe modda güvenliğimiz için geliyor. Naza m v2 kartının u kanalına bir swich atıyarak failsafe moddan gps moduna getirdim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

şimdi ise farklı bir problemim var dronu çalıştırıp kumandadan gazı %52 yaptığımda birden gaz sonuna kadar açılıyor naza kartı çıkartıp receiver direk bağladığımda bu sorun olmuyor. Naza kartı bağladığımda böyle bir sorun yaşıyorum kumandanın bütün ayarlarına baktım sorunu çözemedim.Sorunun videosunu çektim

Daha önce hiç Naza kullanmadım fakat Pixhawk ve APM'de master yaptım diyebilirim yinede problem aynı gibi duruyor :laugh: Gönderdiğiniz resimde switch için default mod olarak Atti seçmişsiniz, o modda quadcopter 50% throttle ile bulunduğu yükseklikte sabit durmaya çalışır. 50% üzerinde ise irtifasını yükseltmeye çalışır ki 52% throttle ile tam da yapmaya çalıştığı bu gibi görünüyor. Default uçuş modunu manual mode'a ayarlayın kumandadan uçuş modu için atadığınız switch'in değerlerini doğru ayarlayın, switchi açıp kapadığınızda uçuş modunun değiştiğinden emin olun. Tavsiyem devamlı manual mod ile kalkış yapıp belirli bir irtifadan sonra GPS veya Atti moda geçmeniz.

Edit: Frame gayet güzel elinize sağlık :bravo: