Dji Phanton 3 Pro

Oğuz Gün

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Drone 3 pro nun sinyal karışması sonucu bağlantı koptu ve yere çakıldı. 4k kamerayı gövdeye tutan bacaklardan yani bu titreşim önleyici lastik parcanın arasında bulundupu alt ve üst parça kırıldı. Gövde tarafındaki parça yedeğini buldum ama kamera tarafındaki parçayı bulamıyorum. Ne yurtdışı ne yurtiçi hiçbiryerde yok. Bu parçadan dolayı 4k kamera çöp olamaz diye düsünüyorum. Bu parçaları nereden bulabilirim?

Şu parçalar uyar mı bilmiyorum, bir bakınız:

Satış şurada:

Şu parçalar uyar mı bilmiyorum, bir bakınız:

Satış şurada:

Benim aradığım parça bunlar değil gövdeye monte tırnakları kırıldı o parcalar lazım hem kamera sehpasındaki 4 ayaktan biri kırık hemde gövdedeki 4 ayaktan biri kırık bu iki parca lazım.

Öncelikle geçmiş olsun. Konudan dji lerden çok fazla anlamıyorum ama bir bakindim internetten meraktan dolayı yanlış anlamadıysan bahsettiğiniz parça kamera kartına gömülü o yüzden ayrı satılmıyor olabilir. kamera seti içinde buldum sadece o parçayı gövde kısmının bulunması kolay gibi duruyor. Bence siz dji teknik destek veren birileri ile iletişime geçerek kırıma uğramış cihazların birinden çıkma bir parça bulmaya çalışırsanız daha kolay bir çözüm olabilir diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun.

Benim aradığım parça bunlar değil gövdeye monte tırnakları kırıldı o parcalar lazım hem kamera sehpasındaki 4 ayaktan biri kırık hemde gövdedeki 4 ayaktan biri kırık bu iki parca lazım.
Oguz facebook sayfasında denk gelmiştim, istanbul kadıköyde bu cihazların servislari var biraz araştırıp iletişim kurabilirsen temin edebilirsin, ama fiyat kısmı biraz tuzlu olabilir :):saygilar:

Öncelikle tüm cevaplar için teşekkür ederim. Kamera tablasındaki kırık kolu jpon yapıstırıcısı ile yapıstırdım. Gövdeye vidalanan parcayıda yapıstırdım ama genede yedek satın aldım onu kullandım. Su andaki sorunum cihazın yazılımından altitude 500 metre ile sınırlandırılmış. Bunu nasıl aşabiliriz? Dji lerde crack mod vs sansımız var mı acaba?

Sivil havacilik yonetmeligine gore, Turkiye’de maksimum ucus yuksekligi siniri 120m yasal olarak, aklinda bulunsun da Oguz :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
evet öyle diyorlar maalesef ama en büyük hayalim bulutların üstünden yeri görmek bir kerelikte olsa. her zaman yapacak degilim ama ciazın yetenegi oldugu halde kısıtlı olmak zoruma gidiyor. :)

evet öyle diyorlar maalesef ama en büyük hayalim bulutların üstünden yeri görmek bir kerelikte olsa. her zaman yapacak degilim ama ciazın yetenegi oldugu halde kısıtlı olmak zoruma gidiyor. :)
Bu konuda bu şekilde fikir belirtmek bence çok tehlikeli ve yanlış. Sivil havacılığın koyduğu sınırın sebebi insanlı hava araçlarının uçuş alanına girilmemesi için. Bunu siz isterseniz herkes bir kere yapmak ister ve sonunda bir tanesi kesinlikle bir uçakla karşılaşır. Bunun insanların canı ile ödeyeceği bedeli olabilir. Öncelikle forum ortamında bir çok kişi okuyup görüyor böyle bir paylaşım bence herkesi yanlış yönlendirmiş olur. Hemde sizin açınızdan bence bu alınmaması gereken bir risk. Ayrıca bu tarz yapılan uçuşlar bu hobinin geleceğini de riske atıyor.

Evet cok haklısınız arkadaslar ama benim icin en büyük hayallerimden birisiydi. 500 metre kesmemsinin sebebide 16 yıllık askeri paraşütcüydüm ve 500 metreden asagısı nasıl görünüyor canlı olarak defalarca test ettim. En büyük merakım maalesef bulutların üstünden izlemek. Ama dediğiniz gibi yasalar ve riskler.