[Duyuru]: Site Erişim Problemi ve Beyaz Sayfa Hatası

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Son bir kaç gündür fark ettiğiniz üzere forum sayfamıza web tarayıcısı üzerinden erişim sırasında sıkça kesinti yaşamaya başladık :-\

Web tarayıcından adresini yazıp enter basınca "BOŞ ve BEYAZ" bir sayfa çıkıp hiç bir şey yüklenmiyor. Fakat cepten TAPATALK çalışmaya devam ediyor.

Problemi fark edince elimizdeki yedekten geri dönüş yaparak, max 1 saat içerisinde herhangi bir mesaj kaybına neden olmadan sistemi düzeltiyoruz.

Bu sorun aslında epey bir süredir var ama çok ender oluyordu. Bu yüzden "Kök Sebep" üzerine pek yoğunlaşmamıştır. Ama ne yazık ki bu hafta çok sık olmaya başladı :embarras:

Konuyu yakından ele almanın zamanı geldi. Ama çözüm biraz vakit alabilir.

Bu süre zarfından göstereceğiniz anlayış ve destek için bir kez daha teşekkür ederiz.

RCKOLIK Yönetimi

Hosting Firması ile yaptığımız çalışma sonrası bu sorunu kalıcı olarak çözdüğümüzü düşünüyoruz. Yaklaşık 1 haftadır çok şükür herhangi bir sorun ile karşılaşmadık.

Sabrınız ve desteğiniz için teşekkür eder, iyi forumlar dileriz :RCKolik:

:hoppa: :hoppa: :hoppa:

Ne yazık ki az önce yine ayni hatayı verdi :(

Neyse üzerinde çalışmaya devam edeceğiz anlaşılan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ne yazık ki az önce yine ayni hatayı verdi :(

Neyse üzerinde çalışmaya devam edeceğiz anlaşılan

Akşam ben de notebook dan giremedim telefonda sorun yok.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslen son aylarda bütün internet şebekelerinde komple bir yavaşlama var. İnternet servis sağlayıcılarının kendi sitelerin bile bağlanmak bazen dakikalar sürüyor. Bu da connection timd out hatalarına sebep veriyor. Web browser çerezlerini vs temizlemek bazı siteler için bu sorunu gideriyor. Chrome için çerez vs temizlemek için Ctrl+ Shift + Del basıp buradan seçim yapıp temizlik yapabilirsiniz.

Foruma girmediği zamanlar tapatalk tan devam ediyorum, o tarafta hiç sıkıntı olmuyor.

Chrome kendime göre özelleştirince sık kullandığım siteleri önbellekte tutma, hızlı yükleme ıvır zıvır avantajları var, arada temizlik yaparak onları kaybetmesini istemiyorum. Takıldığında tapatalk devam %p

Forumda yaşanan beyaz sayfa sorunu da benzer şekilde cache dosyalarındaki hatadan ortaya çıkıyormuş. Tek fark bu cache dosyaları lokalde degil de hosting üzerinde tutulan cache dosyası ile ilgili.

Ama yine de bir daha ki sefere İlker Hocam, benzer sorun olursa lokal cache dosyalarını da temizleyip bir kontrol edeceğim.

Çünkü ilk defa dun gece ortaya çıkan hata kendi kendine düzeldi. Neyse sorunu yakından takibe devam.

Bende de beyaz sayfa oldu. Ev dışında olduğum için, sorunu benden kaynaklanıyor zannetmiştim.

CASPER_VIA_P1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün yine yaklaşık 4 saatlik bir kesinti yaşadık ne yazık ki :( Kesin bir çözüm hala bulamadık ama emin olmak adına server değişimi yapıldı.

Bu tür kesintiler için lütfen özürlerimizi kabul edin arkadaşlar :embarras: :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bugün yine yaklaşık 4 saatlik bir kesinti yaşadık ne yazık ki :( Kesin bir çözüm hala bulamadık ama emin olmak adına server değişimi yapıldı.

Bu tür kesintiler için lütfen özürlerimizi kabul edin arkadaşlar :embarras: :saygilar:

Allah aşkına ne özürü... Hiçbir yükümlülük altına girmeden böylesine bir foruma üye olmuşuz. Sizler bütün maddi manevi yükü omuzlamış canla başla çabalıyorsunuz. Bir de kalkıp sitem mi edeceğiz hiçbir sorumluluğunuzun olmadığı bir kesinti için. Evet uzun kesintilerde canımız sıkılıyor. Çünkü bağımlısı olduk buranın. Ama biliyoruz ki sizler gereken her şeyi yapıyorsunuz. İyi ki varsınız. Ellerinize sağlık.

Valla çoğu arkadaşımız bilmez bile belki ama,Mehmet kardeşim yanında bir laptop,tatilinde benim yanıma geldiğinde dahi forumun bu sorununu çözmeye çalışıyordu.Çok büyük bir emek ve özveri....Gözlerimle şahit oldum,kendisine minnettarım,biz yazıyoruz ,okuyoruz ama,meğer arka planı ne kadar karmaşık ve yorucu bir iş.Karşılıksız,menfaatsiz,hakikaten her babayiğidin üstlenebileceği bir şey değil.Ellerin dert görmesin Mehmedim,kendi adıma yardımcı olabileğim bir konu varsa,elimden geleni yapmaya hazırım kardeşim. :saygilar:

Teşekkürler Sümer abi, teşekkürler Hakan kardeşim, teşekkürler tüm RCKOLIK sevenleri :)

SMF konusunda ne zaman başımız sıkışsa yardımımıza yetişen sevgili Mehmet kardeşimiz yine bizi yalnız bırakmadı sağolsun :thumbup: Şu anda onun da desteği ile sorunu çözmeye çalışıyoruz.

Büyük ihtimal soruna neden olan dosyaları bulduk. Henüz bu dosyalar neden ve nasıl bozuluyor onu bulamadık ama en önemli aşamalardan birini geçtiğimizi düşünüyoruz.

Kök sebebi tam olarak buluncaya kadar ara ara yine Beyaz sayfa erişim sıkıntısını yaşamaya devam edeceğiz gözüküyor :-\ ama olaya müdahale süremiz epey bir kısalmış olacak inşallah :thumbup: