Efsane Gyro HK401b İlk En Stabil Versiyon - Takas Değerlendirilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Phenomen

Yeni Uye
Testlerde Futaba 401'den bile iyi sonuç verdiği belirtilen, uzun süre f/p oranı en iyi ve stabil çalışan gyro olduğu söylenen ürün. Daha sonraki üretimlerinde iç yapısında daha ucuz parça kullanımından stabilitesi bozulduğu için, piyasada bilgi sahibi kişilerin tırım tırım ilk versiyonunu aradığı gyro. İnternetten aratırsanız aralarındaki farkı konu alan yüzlerce başlık görebilirsiniz. Helikopter uçak ve arabalarınızda kullanabilirsiniz. Zamanında toplu olarak almış bir tanıdıktan sıfır olarak 6 tane aldım ve 4 tanesini satıyorum. Hepsinin çalıştığı tek tek denenmiş 4 tanesine silikon ve sünger modları yapılıp stabiliteleri olabilecek en iyi seviyeye getirilmiştir. Arasanızda bulmanızın çok zor olduğu bu gyroları ihtiyacı olan arkadaşlarda faydalansın diye satıyorum. Takas tekliflerinizi değerlendiririm.

Fiyat: 50 TL (Tanesi)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

merheba satış ilanınızı baltalamayı istemem ama yazmadan edemedim amacımız doğru bilgiyi paylaşmak element uydurmak değildir.

hk 401'in futaba GY401'den daha iyi sonuç verdiğini kimler belirtmiş ise element uydurmuş.

eklediğim fotolar alıntı değildir bizzat çektiğim fotolardır. hk hariç

futaba gyro içindeki 2 pcb arasındaki kare şekildeki SMM silicon sensör dünyadaki en iyi smm sensördür daha iyisi yoktur.

tüm ivme kontrolünü bu sensör yapar çok pahalı bir parça olduğundan diğer tüm gy401 clone gyro'larında bu parça yoktur.
buna ne başarılı clone olan kds 800'de dahil fotolarda kırmızı pcb devreli olan kds800'dür

fakat hk gyro içindeki japan murata marka piezo sensördür. kds 800'de öyle japan murata kullanır daha doğrusu tüm eko gyrolar ve multıcopter kontroller bu piezo sensör ile yönü kontrol eder.

tabiki futabanın 130$'lık fiyatı ile hk fiyatını karşılaştırırsanız hk'da çok başarılı sayılır.

fakat eski hk gyro piezo sensörlü yeni olan ise elektronik sensörlüdür.

fakat çok hassas olduğundan en ufak bir titreşimi veya ivmeyi hisseder bu sebepten yeni hk gyro daha başarısızdır. çünki içindeki atmaga 8 işlemci elektonik sensörün gönderdiği 8 bacaktan gelen sinyali işleyemez sensör'ün gönderdiği sinyalin ufacık titremenin oluşturduğu anlamaz telafi etmez yani dolayısıyla çok daha iyi bir microişlemci ile denenetlenmesi gerekir.

atmega 8 bu iş için yetersizdir ama ucuz olduğundan tercih edilir.

bu sebepten yeni hk gyro pcb devresi kasası içinde nerdeyse hiçbir yere temes etmeyecek şekilde pcb 4 köşesinden yumuşak silikon ile kasadan gelen titreşimin sönümlendirilmesi gerekir.

futaba gyro öyleki yön tayinini sadece bu silicon sensör'e bırakmamıştır gyro içinde buna artı diğer tüm eko gyrolarda olan piezo sensör 2. bir sensör olarak bulunur fotolarda görünen 8000 kss yazan piezo sensör emergency sensör gibi 2. bir koruma sağlar.

ve yine fotolarda görünen 80 bacaklı futaba mcu ile kontrol edilir tüm sensörlerden gelen sinyal'i bu işlemci işler.

futaba'nın bu işlemciyi kime yaptırdığı bilinmemektedir fakat en kötü başlangıç seviyesi olarak 80 bacaklı atmega 2560 bile olsa atmega8'den en az 4 kat daha güçlü bir işlemcidir.

dolayısıyla tüm eko gyrolarda bulunan atmega8 32 bacaklı işlemciden çok daha başarılı bir işlemcidir bu işlemci.

Iskender Yenimol' Alıntı:
...........

futaba gyro içindeki 2 pcb arasındaki kare şekildeki SMM silicon sensör dünyadaki en iyi smm sensördür daha iyisi yoktur.

tüm ivme kontrolünü bu sensör yapar çok pahalı bir parça olduğundan diğer tüm gy401 clone gyro'larında bu parça yoktur.
buna ne başarılı clone olan kds 800'de dahil fotolarda kırmızı pcb devreli olan kds800'dür

...........

Valla İskender sayende bir sürü yeni şey öğrendik. Ben bu gyro'ların içini açmaya bile cesaret edememiştim bu zamana kadar, ilk defa görüyorum. :lollol:

Teşekkürler %p

Iskender Yenimol' Alıntı:
merheba satış ilanınızı baltalamayı istemem ama yazmadan edemedim amacımız doğru bilgiyi paylaşmak element uydurmak değildir.
Eminim ki Can arkadaşımız da yanlış anlamayacaktır ;)

Faydalı bilgiler için teşekkür ederiz Iskender, eline sağlık. Az da olsa uçmayı şu ana kadar öğrendik / öğreniyoruz. :laugh:

Sayende artık biraz da olsa işin elektronik detayları hakkında bilgi sahibi oluyoruz %p

Sağol türker

yanlış anlayacak bir durum olmaması lazım Mehmet abi futaba gyro'nun fiyatı belli herkezin alabileceği seviyede değil %p

ve yeni hk 401'de ilk versiyon kadar başarılı değil buda bir gerçek hatta çok başarısız dolayısıyla bu ilandaki hk gyro'lar

hk'daki sıfırından daha kıymetli

benim ilk gyrom du hk gy401 iç köşelerinden silikon işlemi ile titreşim giderildiğinde gayet başarılı fiyat paha oranına bakınca :D

Alınmak ne kelime, İskender beyin verdiği bilgileri para ile karşılaştırmak mümkün mü. Ben bu konuda daha çok yeniyim, nacizane yabancı bir kaç başlıktan edindiğim yanlış bilgiler çerçevesinde futaba gyrodan daha iyi olduğunu yazmıştım. Beni ve diğer arkadaşları derin bilgilerinizle aydınlattığınız için çok teşekkürler İskender bey.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...