Emax mt2204 2300 kv

Onur yener

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
merhabalar emax mt2204 2300 kv olan motoru almayı planlıyorum rc uçak için sizce nasıl uygun fiyatlı satan bir arkadaşım var öneririmisiniz.

merhabalar emax mt2204 2300 kv olan motoru almayı planlıyorum rc uçak için sizce nasıl uygun fiyatlı satan bir arkadaşım var öneririmisiniz.
Hocam yapacağınız uçağa göre değişir. Açıklamasında 400gr civarı öyküye sahip okuduğu söyleniyor.
Siz hangi modeli yapacaksanız ona göre yorum yapmak daha mantıklı olur

Son düzenleme:
500 gr ağırlığında bir trainer uçak yapmayı planlıyorum aklımda başka bir fikir daha var ama onu farklı bir konu olarak açacağım
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
yapmayı planladığım uçak bu

500 gr ağırlığında bir trainer uçak yapmayı planlıyorum aklımda başka bir fikir daha var ama onu farklı bir konu olarak açacağım
yapmayı planladığım uçak bu
Videonun altında önerdiği motor sizin link teki motordan daha fazla itki üreten bir motor onu dikkate almak lazım ama
Sizin yazdığınız motorlada uçar sonuçta uçağı uçuran motor değil kanatlarıdır. Fakat yine de önerilen değerleri dikkatte almak lazım

Videonun altında önerdiği motor sizin link teki motordan daha fazla itki üreten bir motor onu dikkate almak lazım ama
Sizin yazdığınız motorlada uçar sonuçta uçağı uçuran motor değil kanatlarıdır. Fakat yine de önerilen değerleri dikkatte almak lazım
acaba kv değeri daha az olunca daha mı etkili oluyor bilmediğim için soruyorum motorun tanesini 80 tlye satacak 80 tl ederse alınabilir gibi düşündüm

acaba kv değeri daha az olunca daha mı etkili oluyor bilmediğim için soruyorum
Forumu biraz karıştırınca bulabilirisiniz bu bilgiyi ama ben size özey geçmeye çalışıyım.
Kv değeri şudur motora 1v verilince dakikada döneceği tur sayısı.
1000kv bir motora 10v verilince dakikada 10000 tur atar. Ama her zaman hızlı dönüş daha çok itki değildir.
Mesela benim 450kv 5006 motorum ile 3 kgdan fazla itki alabiliyorum. Bu tamamen pervane boyutu ve kullanılan pille ilgilidir

Forumu biraz karıştırınca bulabilirisiniz bu bilgiyi ama ben size özey geçmeye çalışıyım.
Kv değeri şudur motora 1v verilince dakikada döneceği tur sayısı.
1000kv bir motora 10v verilince dakikada 10000 tur atar. Ama her zaman hızlı dönüş daha çok itki değildir.
Mesela benim 450kv 5006 motorum ile 3 kgdan fazla itki alabiliyorum. Bu tamamen pervane boyutu ve kullanılan pille ilgilidir
acaba o motorlar böyle bir sistem için nasıl sonuç verir bir bilginiz varmı

acaba o motorlar böyle bir sistem için nasıl sonuç verir bir bilginiz varmı
Bu sisteme edf deniyor. Diyer bi deyişle elektrikli jet motoru. Bence böyle uğraşmak yerine 350 400tl ye bundan daha iyi sonuçlar verebilecek hazırları satılıyor.
Ama sizin bir trainer yapıp onunla güzelce uçuş yapmayı öğrenmemiz lazım
Trainer ı uçurmadan önce bir simülatör kumandası veya normal bir kumanda ve dongle alıp simülatörde uçuş yapmanız lazım

gerçekten çok teşekkürler böyle birşeyin satılmadığını düşünerek bu işe kalkışacaktım beni büyük bir masraf ve uğraştan kurtardınız zaten ilk önce o trainer uçağı atmamdaki sebep onla başlayacak olmamdı okadar emek verip bi jet uçağı heba etmek istemem acaba önerebileceğiniz bir edf sistem varmı
ben bunu gördüm acaba dışının plasitk olması sorun yaratırmı

bu edf 450 gr itiş gücü veriyor sizin modele ne kadar itgi lazımsa o güçte bir elektronik almanız lazım