Epoxy Nereden Alabilirim?

Tamer Öztürk

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
İyi günler,
Epoxy ihtiyacım olması üzerine arayışa girdim ancak bir çok yere sormama rağmen bulamadım.Siz Epoxy ihtiyacınızı nereden karşılıyorsunuz? Öğrenci bütçesine uygun olursa iyi olur.Şimdiden teşekkürler. ?

Hocam bu aralar malzeme bulmak zor hele birde yurtdışından geliyirso nerdeyse imkansız.
Ben de kaplama filmi arıyorum türkiyedeki çoğu siteyi aradım hepsi 3-5 aydır salgın nedeniyle elimize ürün gelmiyor dedi. Dolarda uçtu işimiz zor

En son n11'den aldım sanırım. DevCon. Acil durumda yapı marketlerden alıyorum.
Yapı marketlerde görüyorum bazen ancak kalite konusunda tereddüt ettiğim için hiç almamıştım.
Hocam bu aralar malzeme bulmak zor hele birde yurtdışından geliyirso nerdeyse imkansız.
Ben de kaplama filmi arıyorum türkiyedeki çoğu siteyi aradım hepsi 3-5 aydır salgın nedeniyle elimize ürün gelmiyor dedi. Dolarda uçtu işimiz zor
Haklısınız Berk hocam.Kaplama filmini Aliexpress'den veya Banggood'dan almanızı öneririm.Bir de Youtube'da yabancı bir modelciden bilgi aldım hatta kaplama videosu da vardı.Lightex marka kaplama filmini kullandığını ve Worldmodels'den alınabileceğini söylüyordu.Öte yandan kurdaki yükselişten dolayı alım gücü dibe vurdu.Modelciliği bırakmayı bile düşündüğüm oluyor en basitinden Aliexpress'deki 5 metre rulo kaplama filmi bile 130-150TL civarında.Artık bu hobi lüks gibi birşey oldu...

Allah aşkına bu kalite takıntısı nedir? Epoksi işte, alır kullanırsın. Biraz geç kürlenir, biraz daha az güçlüdür falan filan. Ne olur???
Kaplama yoksa üçte bir fiyatına reklamcı folyosu alırsın. Çok ciddiyim, merak ediyorum, sabah kahvaltısında mutlaka kuş sütü oluyor mu??

Evet, 404 Türkiye'de epoksinin adı olmuştu. Tıpkı yapıştırıcı yerine Uhu deyişimiz gibi. 404'ün Rapid diye çabuk kuruyan bir türü de var. O da 10 lira kadar.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
Metal epoksilerin ahşap konusunda başarıları nasıl? Yirmidört saat kürlenme beklemenin karşılığında sonuç nasıl oluyor?

Metal epoksiler biraz daha kuvvetli yapıştırıyor. Bu tabii üreticinin verdiği bilgi. Rengi gri oluyor. Ancak bu gri rengin metal tozu mu yoksa pigment mi olup olmadığını bilmem. Olasılıkla pigment olabilir.

Metal epoksiler biraz daha kuvvetli yapıştırıyor. Bu tabii üreticinin verdiği bilgi. Rengi gri oluyor. Ancak bu gri rengin metal tozu mu yoksa pigment mi olup olmadığını bilmem. Olasılıkla pigment olabilir.
Zımparaya geliyor mu peki?

• Beğen
Tepkiler: Yalçın Aydın
Evet, zımparalanabiliyor. Birebir karışım yapınca kuruduğu zaman elastik olmuyor. Gene de tam kuruma ve zımparalama için 24 saatlik epokside iki-üç gün, çabuk kuruyan epokside bir gün bekliyorum. Bunu yalnızca 404 için değil tüm markalar için uyguluyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan