Excavator kumanda etmek

albar

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba;
Videodakine benzer bir excavator yapıyorum, aynı stickten hem kepçeyi hem farları çalıştırma işi nasıl oluyor bunun için 2 alıcıya mı ihtiyacımız olacak, yoksa(teknik terimleri pek bilmiyorum) mod filan değiştirip Y kablo filanmı kullanılıyor. Kafam basmadı.

Excavator kumanda etmek

Excavator kumanda etmek

Bu duruma herkes kendi kumanda sına göre cevap verebilir hangi kumandayı kullanıyorsun veya bunun için kumanda tavsiyesi mi istiyorsun durumu biraz açmak lazim

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Excavator kumanda etmek

Bu konuyu açtığınızda ben de biraz düşündüm ama tam olarak sonuç elde edemedim. Kullanılan kumanda 6 kanallı ama ben ışıkla beraber 7 kanal saydım videoda.
İki alıcı kullanılmış olamaz bence. Birinden diğerine geçmek için diğeri ile bind etmek lazım.
Ben de merak ettim doğrusu.

Excavator kumanda etmek

Aslında kumanda tavsiyesi istiyorum da denebilir ancak alacağım kumanda da nasıl bir özellik olmalı ki bir tuşla bütün fonksiyonlar başka motırlara yada servolara hareket versin. Olay sadece ışık değil kepçenin servolaına kumanda eden stickler bir tuş hareketi ile sağ ve sol palet motorunu çalıştırıyor. Biraz araştırdım sanırım mix olayı ama, cahit beyin dediği gibi bende 6 dan fazla kanal saydım. Aklım ermedi

Excavator kumanda etmek

Bu konuda size en yardımcı olacak kişi Ergin Bey'dir diye düşünüyorum. Kendisine özelden mesaj atarak ulaşmaya çalışabilirsiniz ;)

Excavator kumanda etmek

ali barış' Alıntı:
Aslında kumanda tavsiyesi istiyorum da denebilir ancak alacağım kumanda da nasıl bir özellik olmalı ki bir tuşla bütün fonksiyonlar başka motırlara yada servolara hareket versin. Olay sadece ışık değil kepçenin servolaına kumanda eden stickler bir tuş hareketi ile sağ ve sol palet motorunu çalıştırıyor. Biraz araştırdım sanırım mix olayı ama, cahit beyin dediği gibi bende 6 dan fazla kanal saydım. Aklım ermedi
Zaten olay ışık demedim. Işıkla beraber 7 kanal dedim. Zaten asıl sorun bu değil sticlere iki ayrı görev atayıp bu görevler arası geçii sağlamak.
Mix menüsünü ben de kurcaladım. Ama iki kanal aynı anda çalışıyor. Mesela 1. Kanalı 6. Kanalla mixledim. Bitinci kanala komut verdiğimde bu komutu 6. Kanala da gönderiyorum ama 1. Kanalı durduramıyorum.

Excavator kumanda etmek

Cahit Kaş' Alıntı:
Zaten olay ışık demedim. Işıkla beraber 7 kanal dedim. Zaten asıl sorun bu değil sticlere iki ayrı görev atayıp bu görevler arası geçii sağlamak.
Mix menüsünü ben de kurcaladım. Ama iki kanal aynı anda çalışıyor. Mesela 1. Kanalı 6. Kanalla mixledim. Bitinci kanala komut verdiğimde bu komutu 6. Kanala da gönderiyorum ama 1. Kanalı durduramıyorum.

:) yok Cahit bey ben ışıktan bahsederken sizin yazdığınızı hedef alarak yazmadım, genel olarak bende aynı şeye takıldım. Yazdıklarınızın aynını düşünüyorum. Elimde 6 kanal bir kumanda var ancak mix özelliği yok ve nasıl yapılır konusunda fikrim olmadığı için herhangi bir mix özelliği olan kumanda alsam aynı şekilde kumanda edebilirmiyim, yoksa bu kumandanın özelliğimidir? Yada başka birşeymi var (bağlantı vesaire) bilrmiyorum. Ama sizin deneyiminizden şimdi daha çok merak ettim :) ben en iyisi Mehmet beyin söylediğini yapayım. Deneyim bir çok soru işaretini giderir. Herkese teşekkürler