EXTRA 300S Büyük Elektrikli v2 - Bu sefer abarttım :)

• Konbuyu başlatan mavikaya2011
  • Başlangıç tarihi
  • 1,488
M

mavikaya2011

Guest
Hakan'ın tiger 60 modeline talip olmasıyla bir süredir aklımda olan, yapmayı toplamayı planladığım modeli bu konudan, fikir oluşturması amacıyla, paylaşmak istiyorum. Modelin öncelikle bilgilerini yazayım.
Modelin tam olarak hangi markanın ürünü olduğunu hatırlamıyorum çünkü 1 yılı aşkın süredir kilerde yatmaktadırı.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Model için; yaklaşık 1600 watt'ın yeterli olacağı (fazlasıyla) düşünüldüğünde,

Motor :
ESC :
Ubec : ve
Pil :
Pervane : (Duruma göre değişebilir)
Motor mount :
1xRudder,2xElevatör Servo :
Aileron Servo : (Low profile digital metal servo) (Modeli biraz zorlayacağız)
Olmazsa olmazım :

Ömer abinin isteği üzerine ; modelin Eskişehir grubundaki Cem abinin DLE20cc kombinasyon videosunu yükledim ama videoyu izleyenler görecektir. Cem abi elevatör servosunu burun ağır olur diye kuyruğa monte etti ve tek servo kullandı. Ben kitapçığındaki gibi iki servo ile içeriden yapmayı planlıyorum. (Servo sorunu yüzünden kırıma uğramıştır.)

Cem abinin uçağı için hazırlamış olduğu eğlenceli videosu (Uçağın anısına)

[vimeo]http://vimeo.com/32539564#at=0[/MEDIA]

Uçak gayet güzel, elektriklisi de eminim çok güzel uçacaktır. %p Merakla bekliyoruz Erkan. :bravo:

Hayırlı uğurlu olsun Erkan :thumbup: Maiden yapılacak günü merakla bekliyoruz ;)

Teşekkür ederim. Bayramdan sonra olacak galiba

Erkan, unutmamışsın, çok teşekkür ederim. Gerçekten 20 cc motor ile çok iyi uçuyor. Yeni uçağın da hayırlı olsun. Eminim elektrikli uçuşu da çok güzel olacaktır, merakla bekliyorum. Model benimki ile aynı firmanın değil galiba, ama iniş takımına bakmayı unutma.

Benim için ise patlarlıya devam, ben kiri pası ve sesi seviyorum, ne yapayım işte, eski kafa... :(

Erkan bu büyüklükte bir uçak için plastik dişli değilde metal dişli servo taksan daha iyi olacak bence. hayırlı olsun bu arada.