F 22 raptor malzeme listesi

Emre ERGÜN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaslar elimde bu motor ve esc var bu icagi ucurabilecek guctemidir acaba
Hangi boyutta pervane kullanmalıyım
Hangi marka kaç s kaç mah pil kullanmalıyım

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emax sın Mt 2204-2300 modeli Motor 2300 kv gücünde max 138 w çekiyor 440 gr gücü var kendi ağırlığı 25 gram önerilen pervane 5 inç

Bu motor 3s pille en fazla 5x3x3 veya 5x4 pervane, 2s ile en fazla 6x5 pervane çevirir. Sürekli tam gaz önerilmez. Ben olsam EN AZ 25 amp ESC kullanırdım. Bu gibi uygulamalarda 30 amp'lik ESC kullanırım. F22'nin uçuş ağırlığı 600 gr'ı geçmezse gayet de yeterli olur.

Peki hocam 1800 mah 3s pil ile ortalama uçuş süresi ne olur pilin ağırlığı 108 gr gens aça onerirmisiniz

Esc olarak bunu kullansam olurmu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Peki hocam ortalama uçuş süresi ne olur 800 mah ve 1300 mah lik pillerle ikisi içinde bir süre söylersen memnun kalirim ona göre 2 adet pil alacagim

800 ile 25 dakka, 1300 ile de 35 dakka demek isterdim. Bu işin bir matematiği var ama o hesaba girersen işin içinden çıkamazsın. Hangi pili alırsan al, 5 dakikadan fazla havada kalmamanı öneririm. Pilin ömrü açısından da daha uygunu budur. Aradaki ağırlık farkı ürküttüğün kurbağaya değmez. 1300'lük olanı almanı sonraki projeler için de iyi olur...

Hocam şuan elimde 3 ader lipo var
3s 2200 mah
3s 3000 mah
4s 2200 mah
Fakat bunları bilinçsizlikten aldım ve ağırlıkları baya bir fazla gelecek anlaşılan bu motora göre oyuzden ağırlığı düşünüyorum ortalama 10 15 dk yeter bana 2 adet 800 alsam 30 dakika yapar
Orjinal SKYRC B6AC şark alayim var şarj süreside oldukça kısa olur bu pillerin yani daha hiç uçamadım en azından uçağı bir kere havada gormek istiyorum :) :) :)