F22 EPP Yeni Modelim

Ahmet sözeri

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Elimdeki malzemeler ile f22 yapmak istiyorum
( 2 adet servo motor ve kumanda ve alıcısı bunlara kullanarak yapabilir miyim

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Elimdeki malzemeler ile f22 yapmak istiyorum
( 2 adet servo motor ve kumanda ve alıcısı bunlara kullanarak yapabilir miyim
Mixli 4 kanal bir bir kumanda+ uygun motor+esc+pervane + 2 servo ve uygun pil ile yapabilirsiniz. Yapmak istediginiz boyutun motor bu ekipmanı seçmenizde etkisi olacaktır. İdeal boyut 70-75 cm kanat enidir.

Mixli 4 kanal bir bir kumanda+ uygun motor+esc+pervane + 2 servo ve uygun pil ile yapabilirsiniz. Yapmak istediginiz boyutun motor bu ekipmanı seçmenizde etkisi olacaktır. İdeal boyut 70-75 cm kanat enidir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

elimdekiler bunlar
Ama sanki bir terslik var esc yok bende ayrıca servolar uçaklarda farklımı

Bitirdim sonunda pervanem eksik ve motor ters dönüyor

Servolar farklı değil de, motor ve elektronik pek uygun değil. Motor kömürlü bildiğimiz verimi düşük motorlardan.
Fotoğraftaki sistemle pek verim alabileceğini sanmıyorum.
Fırçasız (brushless) motor + fırçasız esc gerekir. Motorla esc ye uygun lipo pil pervane sıkıntısız olur.
Modelin kanat eni kaç cm.?

Servolar farklı değil de, motor ve elektronik pek uygun değil. Motor kömürlü bildiğimiz verimi düşük motorlardan.
Fotoğraftaki sistemle pek verim alabileceğini sanmıyorum.
Fırçasız (brushless) motor + fırçasız esc gerekir. Motorla esc ye uygun lipo pil pervane sıkıntısız olur.
Modelin kanat eni kaç cm.?
İlk denemeyi yaptım
Motor yönü tersti o yüzden motoru ters bağladım. Ama motor yetersiz kalıyor yada pervanem uygun değil oda helinin kuyruk pervanesiydi
Motor ve esc almam gerekli

Bir saptama. Kesimlerin temiz çıkması isteniyorsa. Maket bıçağının kesim öncesi yeni olmasına dikkat ve bıçağın sapını iyice kestiginiz yüzeye yaklaştırarak kesim yapmaya dikkat edin. (açıyı en az yapmaya bakın)

Cnc ile kesim yapıldığı için o şekilde cıktı malesef.