FEDEX ve TNT Kargodan uzak durun

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Sıcağı sıcağına benim son yaşadığım olayı yazayım.

Malum Revo Singapur firmasından GT1200 şarj aleti almıştım ya FEDEX denen firma ile .

Bilerek ürünü gümrüğe taktılar. :-\ 1 hafta ardiyede beklettiler uzun uğraşlarım sonucu 350 tl verip aldığım ürüne 213 tl. vergi ve ardiye çıkarttılar :angry:

Uğraşmamak ve malımı kurtarmak için hemen ödeme yaptım.Zira gitsem uğraşsam bir günüm orda geçecek 20 usd vergiyi herhalukarda vereceğim.

Internette FedEx şikayet diye girin malını kurtaramayan ve saygılarını sunan vatandaş dolu.

Bu arada TNT ile FedEx aynı kuruluş bilginiz olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konu yönetim tarafından aşağıdaki mesaj taşınarak açılmıştır.

Abi tekrar geçmiş olsun :-\

Yine kala kala UPS firmasına kalıyoruz. Ama bazı firmalarda ne yazık kı UPS ile gönderim yapmayabiliyor :embarras:

Bilgilendirme için de ayrıca teşekkürler abi :saygilar:

Özel firmaların ardiye parası bir alem. Adeta komedi. İki gün ardiyede dursa şu kadar para ver diyorlar. Anlaşılmaz İşler Müdürlüğü diye bir kurum olsa şikayet ederdim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi tekrar geçmiş olsun :-\

Yine kala kala UPS firmasına kalıyoruz. Ama bazı firmalarda ne yazık kı UPS ile gönderim yapmayabiliyor :embarras:

Bilgilendirme için de ayrıca teşekkürler abi :saygilar:
Zaten Mehmet 3 seçenek vardı.

FedEx 17 usd
TNT. 27 usd
UPS. 45 usd

Ben nasıl olsa gümrüğe girer diye tnt ye 10 usd fazla vermeyeyim dedim isabetli de olmuş bu işlemler yapılırken FedEx ve TNT nin TR de aynı çatı altında olduğunu öğrendim.Zira çıkan ücreti TNT hesabına gönderdim.Tesellim kargo dahil total 636 tl ye bu cihaza sahip oldum.

Levent Suberk' Alıntı:
Özel firmaların ardiye parası bir alem. Adeta komedi. İki gün ardiyede dursa şu kadar para ver diyorlar. Anlaşılmaz İşler Müdürlüğü diye bir kurum olsa şikayet ederdim.
Levent abi aslında bireysel yani ticari olmayanlarda ardiye parası yoktu yeni çıktı (4 günü geçerse ardiye alıyorlar bak şu Allah ın işine 1 haftadan önce çıkmıyor)hele birde ticari olsa günlüğüne 100 küsür çıkartıyorlar.

Yeri gelmişken uyarayım bazı arkadaşlar işyeri adresini veriyorlar aman sakın tavsiye etmiyorum direk ticari muamelesi yapıp daha çok başınızı ağrıtabilirler.

İş adresi verip ticari değerlendirilenlerden birisi de benim ;D

Gümrüğe gidip, bu kargo ticari değildir, bireyseldir ve bana aittir diye dilekçe yazdım, resmen gümrük müdürüne çıkıp imza aldım :lollol:

Sonra da gümrük memurunu 90usd ye aldığım ürünün 2800TL olmadığını hususunda epeyce uğraşıp ikna ettim. Açıkça değil ama dolaylı yoldan rüşvet istediler tabiki vermedim. Zaten ortam inanılmaz karışık, kimin eli kimin cebinde belli değil ;D

Neyse ki güç te olsa kargomu aldım geldim.

Bu arada 2017 yılbaşında çıkan kanun gereği bireysel kargolar da 1 hafta süreyi (süreden emin değilim) geçmemiş ise kesinlikle ardiye ücreti vs alınmaması gerekiyor. Bunu hatırlatmazsanız tabiki almaya çalışıyorlardır. Bilgi olsun

Herkese Selamlar

Celalettin abinin yaşadığı olayın birebir aynısını yaşadım. Fedex aşırı yamyam bir firma. Aldığınız ürün Fedex ile bedava bile yollansa uzak durun. Kargo parası ödeyin fedex ile getirtmeyin. Bunu bilir bunu söylerim.

Bir ara yolumu Almanyaya falan düşürüp ne ihtiyacım varsa alıp gelmek istiyorum... Her yer rüşvetten geçilmiyor, tam pislik bir düzen... Lanet olsun :angry:

Ahmet SAĞIR' Alıntı:
Herkese Selamlar

Celalettin abinin yaşadığı olayın birebir aynısını yaşadım. Fedex aşırı yamyam bir firma. Aldığınız ürün Fedex ile bedava bile yollansa uzak durun. Kargo parası ödeyin fedex ile getirtmeyin. Bunu bilir bunu söylerim.
Sakın TNT farklı sanıp onu da seçmeyin.DHL zaten mimli.UPS i bilmiyorum.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Sakın TNT farklı sanıp onu da seçmeyin.DHL zaten mimli.UPS i bilmiyorum.
UPS en iyisi abi. En azından para almak adına malı özellikle gümrük incelemeye sokmuyorlar. Şu ana kadar onlarca arkadaş tüm heli kitlerini Fast Lad firmasından UPS kullanarak aldılar. Kötü sans eseri gümrük girme olayı harici, ben hiç bir olumsuz şey duymadım şu ana kadar

UPS ile kafa rahat... Kargo ücreti olarak 10 pound zarara giriyor gibi görünüyorsun, aslında 40-50 pound kardasın :)