Fly sky i6 kumanda ile ışık açıp kapama

Emre ERGÜN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Günaydın arkadaşlar forum da ve bu hobide yeniyim elimde fly sky i6 kumandam var ben f22 raptor yaptım ve buna ışık taktım ben bu ışığı kumandadan istediğim zaman açıp kapatmak için ne yapmam lazim

Alıcınızın boş bir kanalına Switch-anahtar takarak isıkları açma kapama yapabilirsiniz.

Hazır alabileceğiniz gibi bozuk servodan kendiniz de yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Abi hazır ışık aldım yani 3 pin girişi var ışıklarda benim sorduğum bu kumandada bunu nasıl açıp kapatacağız yani kumandada ayarı nasıl yapılır onu öğrenmek istiyorum

Yani kumanda ayarlarıyla ilgili pek bir bilgim yok yeni kanala onu nasıl atiyacam

Abi hazır ışık aldım yani 3 pin girişi var ışıklarda benim sorduğum bu kumandada bunu nasıl açıp kapatacağız yani kumandada ayarı nasıl yapılır onu öğrenmek istiyorum
Selamlar,

Hazır ışık olarak aldığınız şey tam olarak nedir?

PWM ile sürülüyor olabilir, siz elinizdeki zımbırtının tam detayını paylaşırsanız, çözüm bulmak daha kolay olur.

Bu abi aldığım ışık
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kullanmadığımız bir kumanda hakkında birebir yardımcı olmak ne yazık ki mümkün olmuyor. Ama belki şu konu işini görebilir. Youtube videolara bir göz at istersen.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesela kabloları takıyorum direk yanıyor kontrolüm dışında ben bunu kontrol etmek istiyorum istediğim zaman açıp istediğim zaman kapatmak icin
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yukarıdaki konulara göz atsan aslında hepsinde bu işin nasıl yapılacağı anlatılıyor.

Kısaca : Elindeki ışık kitinin servo tipi bağlantı soketini alıcının boş bir kanalına yönleri dikkat ederek takacaksın. Sonra yukaridaki video anlatıldığı şekilde kumanda üzerindeki bir switch alıcının ışık kablosuna taktığın kanalına AUX olarak tanımlayacaksın.

Anlatması inan daha zor. Biraz daha araştırırsan kesin çözersin, kolay gelsin.

Abi o videodaki gibi taktım ama sorun şuki taktığında direk yanıyor yani ben ne yaparsam yapayım kumandadan kapatıp açamıyorum