Flysky CT6 (6kanal) Yardım !

punkpunkpunk

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacaktı. Benim arkadaşım modelcilikle ilgilenmeye başlamıştı bir çin sitesindende başlıkta yazdığım kumandayı sipariş etmiş (helikopter için) Daha sonra ekonomik nedenlerden dolayı uğraşamadı hatta kumandayı hiç kullanamadı. Bana lazım olan parçaları alabilirsin dedi bende uçakla ilgilendiğim için aklıma bir tek kumanda geldi. Flysky markası nasıldır CT6 modeli hakkında bilgi verebilir misiniz ? 2.4 Hz yazıyor. Menzili ne kadardır uçakda performans nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Faruk bey kumanda bu olsa gerek, dogru mudur?

Flysky Ozellikle Turnigy 9x esas uretici olarak bilinen giris seviyesinde kumanda ureten bir firmadir. Fakat bu modelini kullanan duymadim, bu nedenle yorum yapmak zor. Size fiyat olarak kaca gelecek bilemiyorum ama yukarida gordugunuz uzere fiyati da cok dusuk zaten.

Ayar konusunda ekraninin olmamasi ve bazi ayarlar icin PC bagli yazilim kullanilmasi en buyuk eksileri. Eger ekonomik durumunuz sinirli ise, baslangic olarak dusunulebilir ama ben biraz daha bekleyip daha iyi bir kumanda almanizi tavsiye ederim. Zira bu isin degismeyen tek demirbasi kumandadir.

Ynt: Flysky CT6 (6kanal) Yardım !

Bende de Copterx 'in 6 kanallı ekransız bir kumandası var.Alici ile Bind edebildim fakat ne komiktir ki PC algilamiyor kumandayı ayar yapamiyorum.Dongledan muhtemelen.
Yani maddiyat az ise Turnigy9x var krallar gibi,bu ekransiz kumanda sadece Sim için kullanilir :)

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Bende de Copterx 'in 6 kanallı ekransız bir kumandası var.Alici ile Bind edebildim fakat ne komiktir ki PC algilamiyor kumandayı ayar yapamiyorum.Dongledan muhtemelen.
Yani maddiyat az ise Turnigy9x var krallar gibi,bu ekransiz kumanda sadece Sim için kullanilir :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Faruk bey kumanda bu olsa gerek, dogru mudur?

Flysky Ozellikle Turnigy 9x esas uretici olarak bilinen giris seviyesinde kumanda ureten bir firmadir. Fakat bu modelini kullanan duymadim, bu nedenle yorum yapmak zor. Size fiyat olarak kaca gelecek bilemiyorum ama yukarida gordugunuz uzere fiyati da cok dusuk zaten.

Ayar konusunda ekraninin olmamasi ve bazi ayarlar icin PC bagli yazilim kullanilmasi en buyuk eksileri. Eger ekonomik durumunuz sinirli ise, baslangic olarak dusunulebilir ama ben biraz daha bekleyip daha iyi bir kumanda almanizi tavsiye ederim. Zira bu isin degismeyen tek demirbasi kumandadir.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Kumanda aynen budur. Arkadaşım bana belirli bir ücret karşılığından vermeyecek lazım olanları al dedi benimde işime kumanda yarar diyerek sizlere sorayım dedim. Benim küçük motoruma yeterli gelebilir o halde kumanda veya başka projelerimde kullanabilirim (tekne gibi). Kendi kumanda setlerim mevcut zaten fakat değerlendirmek için sizlere başvurdum tekrardan teşekkür ederim.

Biraz sabır daha ve iyi bir kumanda derim.Zaten başlangıçta çok tecrübe olmuyor , üstüne bir de kumanda sıkıntıları eklenirse , bu iş hobiden çıkıp çileye dönüşüyor.Zaten kısıtlı 3-5 kuruşla hobi yapılmaya çalışılıyor , emekler de para da heba oluyor , olan hobiye oluyor.İnsanlar soğuyor ve biz burada hobimizin katılımcıları keşke biraz daha artsa diye hayıflanıyoruz.En iyisi kısıtlı bütçe de olsa , mümkün olan her ekipmanı kaliteli ve kendini kanıtlamış ürünlerle temin etmek.Ne bileyim , ilk başta 450-500 sınıfı olmaz da , bir mikro olur , iyi kumanda alınamzsa , simülatörle idare edilir , sonra 6 kanal işgörür bir kumanda , ucuz yollu bir 450 falan derken , kendi çapında oldukça aktif bir modelci olunur.Size güzel bir örnek vereyim , Akan bey, tam bu yol üzere hareket etmiş mükemmel bir modelci bana göre.Her türden modeli var şimdi , üstelik hepsi ekonomik ve uçabilen modeller, hem çoğumuzdan daha güzel yol aldı , şimdi tek başına buluşma yapıp üstelik video bile koyuyor :bravo: .Var mı daha ötesi.... :thumbup: