Flysky fs-t4b kumandası Alıcı Sorunu

Fatihuslu54

Yeni Uye
Web sitesi
www.facebook.com
Herkese selam arkadaşlar. Flysky fs-t4b Kumandamın alıcısı zarar gördü Kumanda tanımıyor. .
Bu kumandayı başka bir alıcı ile çalıştırmam mümkün mü acaba? Kumandanın id kodu ile alıcının id kodu aynı olduğundan başka bir alıcı ile kumandayı çalışturamayacağımı okudum az önce internette.
Artık bu kumandadan hayır gelir mi. Yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.

Flysky fs-t4b kumandamın alıcısı bozuldu :( yardım!

Ayni alicidan bulabilirsen bu kumandayi kullanmaya devam edebilirsin.

Bir de rica etsem, ilgili konulari ilgili yerlere acarsak forum daha duzenli olur. Mesela bu konuyu Ben olmasi gereken yere tasiyorum :saygilar:

Forumda Yen'i olduğum için ilgili kısmı bulamadım kusura bakmayın. Aynı alıcı derlen her alıcının bi kodu var. Aynı koda sahip alıcıdan bulmak imkansız.

Hayır öyle değil butun rc kumanda sistemlerinin kendine has haberleşme sistemleri var ve kendi alıcıları ile Haberleşir bind dediğimiz eşleştirme işlemi yapmanız gerekmektedir.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bind yaparken verici ve alıcı pilleri tam şarjlı olmalıdır. Verici ve alıcı yakın olmamalıdır. Bir ohmmetre ile bind kablosunun açık devre olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Levent Suberk' Alıntı:
Bind yaparken verici ve alıcı pilleri tam şarjlı olmalıdır. Verici ve alıcı yakın olmamalıdır. Bir ohmmetre ile bind kablosunun açık devre olup olmadığı kontrol edilmelidir.
Levent Bey alıcı ve vericinin dip dibe olması dediğini gibi bazı modellerde bind sıkıntı yaratabiliyor ama pillerin tam şarj olma zorunluluğunu ilk defa duyuyorum :rolleyes: Bu durum bu modele has bir durum mu, yoksa bir genelleme mi ?

Mehmet bey, okuduğum birkaç RC cihazı kullanım kılavuzlarında verici ve alıcı pillerinin tam şarjlı olması gerektiği yazıyor. Gerilim düşüklüğü frekans eşleme anında bir problem çıkarıyor olmalı.

Levent Suberk' Alıntı:
Mehmet bey, okuduğum birkaç RC cihazı kullanım kılavuzlarında verici ve alıcı pillerinin tam şarjlı olması gerektiği yazıyor. Gerilim düşüklüğü frekans eşleme anında bir problem çıkarıyor olmalı.
Olabilir Levent Bey. Şu ana kadar kullandığım Futaba ve Spektrum kumandalar da pil durumunu hiç dikkate almadım ve sorun çıkarmadı. Ama yine de aklımız da bulunsun :saygilar:

Şunu yazmayı unuttum: Bind işlemi sırasında alıcının metal masa gibi bir yere konulmaması, alıcının mümkün olduğunca metal eşyalardan uzak bir yere konulması gerekir.

Yukarıda, bind işlemi sırasında verici ve alıcı pillerinin tam şarjlı olması gerektiğini, daha doğrusu RC cihazların kullanım kılavuzlarında bind işlemi sırasında verici ve alıcı pillerinin tam şarjlı olmasının belirtildiğini yazmıştım. Kullanım kılavuzlarında pillerin tam şarjlı olması gerektiğini belirtmelerinin açıklaması şudur: Aslında verici ve alıcının pillerinin gerilimleri, verici ve alıcının çalışma gerilim değerleri içindeyse herhangi bir bind problemi olmamaktadır. Ancak alıcıya servo bağlanmış ise bu durumda servolar alıcı pilinden akım çektiğinden, bind işlemi sırasında servolar nedeniyle anlık durumda akım düşmesi olmaktadır. Bu nedenle bind işlemi sırasında alıcıya servo bağlanmaması, servo bağlanmışsa pillerin tam şarjlı olması gerekmektedir.