[Foto]: SPIRIT FBL GÜNCELLEME SIRASINDA BİLGİSAYAR DONMASI VE ÇÖKMESİ. ARDINDAN ÇÖZÜMÜ

efsunkar3356

Kıdemli Uye
SPIRIT FBL GÜNCELLEME SIRASINDA BİLGİSAYAR DONMASI VE ÇÖKMESİ. ARDINDAN ÇÖZÜMÜ.

EVET ARKADAŞLAR DÜN AKŞAM GÜNCELLEME SIRASINDA BİLGİSAYARIM DONDU %6 İKEN VE BENDE KAPATTIM.

ARDINDAN BENİ 2-3 YAŞ YAŞLANDIRAN BEN ŞİMDİ NE YAPICAM DÜŞÜNCESİ ALDI :):):rolleyes::)

HEMEN TOMAS (SPIRIT TASARLAYAN) 'A MAİL ATTIM. VE 2-3 MAİLLERŞMENİN SONUCUNDA, SORUNU ÇÖZDÜK. TABİ İLKER ABİDE TELDEN TERCÜMAN OLARAK YARDIMLARINI ESİRGEMEDİ. ANA YEMEK BORCUM OLDU :lol: :lol: :lol:

OLAY:

GÜNCELLEME HATASI SONUCU ÜNÜTE KENDİNİ KAPATTI VE HİÇ BİR ŞEKİLDE AÇILMADI. TOMAS BANA RESİM VE DÖKÜMANLA YARDIMCI OLDU.

ÇÖZÜM:

1-SPIRIT FBL PROĞYAMINI AÇ VE SANA SORDUĞU SORUYA HAYIR DE. UPDATE DEN SELEC DE BASIP EN SON GÜNCELLEMEYİ SEÇ.
2-FBL NİN ARKASINDAKİ 4 VİDAYI ÇIKAR.
3- ARDINDAN BİLGİSAYAR BAĞLANTI APARATINI FBL YE BİLGİSAYARA BAĞLA.
4-RESİMDE GÖZÜKEN İKİ NOKTAYI BİR METAL YARDIMIYLA BİRBİRİNE İLETİŞİMİ SAĞLANICAK ŞEKİLDE DEĞDİR.
YENİ VERSİYON İÇİN
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ESKİ VERSİYON İÇİN

5-FBL YE AUX KANALINDAN( BU BAŞKA KANALDA OLABİLİR) ELEKTİRİK VER.
6- YAKLAŞIK 30 SN YE İÇİNDE YÜKLEME BAŞLICAKTIR.
7- EĞER EYLEM BAŞARISIZ OLMUSSA. RESİMDE GÖZÜKEN İKİ NOKTAYI İYİ ŞEKİLDE DEMEKKİ DEĞDİREMİYORSUNDUR.(BEN 2 SAAT BU HATAYI YAPMIŞIM)
8- HER BAŞTAN DENEME İÇİN HERŞEYİ ENBAŞTAN YAPILMASI LAZIM.

-BUDA BANA GÖNDERİLEN YAZI

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
Mukemmel bu bilgi icin tesekkurler erhan
Ne demek Özkan abi. Ben yaşlandım başkaları yaşlanmasın.:):):)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[Foto]: SPIRIT FBL GÜNCELLEME SIRASINDA BİLGİSAYAR DONMASI VE ÇÖKMESİ. ARDINDAN ÇÖZÜMÜ

Erhan teşekkür ederiz... :bravo: :bravo: :bravo:

Mordo Ortasi' Alıntı:
Erhan teşekkür ederiz... :bravo: :bravo: :bravo:

Mordo abi sağolasın. governor için video yükledim.

Eline sağlık Erhan usta , sahibi olmadığım ama ciddi olarak almak istediğim bir ünite , ama güncelleme kısmı hakikaten biraz zor olmuş.En azından o iki noktaya bir jumper koyup , basit bir bind jumperi gibi aparatla , sadece güncellemede kullanılır ifadeli bir etiket çok da zor olmazdı kanımca.Yine de görselli ve açıklayıcı bilgileri paylaşman bizim için bir nimet oldu. :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Eline sağlık Erhan usta , sahibi olmadığım ama ciddi olarak almak istediğim bir ünite , ama güncelleme kısmı hakikaten biraz zor olmuş.En azından o iki noktaya bir jumper koyup , basit bir bind jumperi gibi aparatla , sadece güncellemede kullanılır ifadeli bir etiket çok da zor olmazdı kanımca.Yine de görselli ve açıklayıcı bilgileri paylaşman bizim için bir nimet oldu. :saygilar:

sağolasın abi. aslında güncellemesi zor değil. sadece güncelleme sırasında bilgisayar donması olduğu için, sıkıntı oldu ne yazıkki. belki dünyada belki 10 kişi kullanamamıştır. :lollol: :lollol:

Gercekten zor da olsa hepimizin basina gelebilecek bir durum. Paylasim icim Tesekkurler Erhan :thumbup:

Bazen hiç ummadığımız zamanlarda insanı deli eden senin telafin yaşlandıran sorunlar olabiliyor Erhan. Ben sabırlı bir insan olmama rağmen (yeni olmamla alakalı) sorunları çözmek için çok fazla vakit harcıyorum. Sorunu çözmene sevindim geçmiş olsun diyeyim sorunu çözdüğün için ;). Güzel bilgiler içinde İlker abiye ve sana teşekkürler. :RCKolik: :saygilar:

oğuz kaan kanarya' Alıntı:
Bazen hiç ummadığımız zamanlarda insanı deli eden senin telafin yaşlandıran sorunlar olabiliyor Erhan. Ben sabırlı bir insan olmama rağmen (yeni olmamla alakalı) sorunları çözmek için çok fazla vakit harcıyorum. Sorunu çözmene sevindim geçmiş olsun diyeyim sorunu çözdüğün için ;). Güzel bilgiler içinde İlker abiye ve sana teşekkürler. :RCKolik: :saygilar:
aynen ne yazkki öyle. spirit bu konuda çok iy. mail attım 15-20 dakkaya geri döndü eleman. ve gece leyinde attığım mesajlara cvp yazdı. ertesi günde sorunu hallettinmi diye sordu. bende helal olsun dedim .

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gercekten zor da olsa hepimizin basina gelebilecek bir durum. Paylasim icim Tesekkurler Erhan :thumbup:

teşekkürler Mehmet abi . belki dedim arkadaşların başına gelirse anlarda uğraşmasın :):):):)

Eline sağlık Erhan, herkesin başına gelebilecek birşey.

Birinin başına gelirse çok dua alacağını düşünüyorum. :laugh: :bravo:

Valla böyle bir çözümü olması ve senin bunu bizle paylaşman çok güzel Erhan. :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık Erhan, herkesin başına gelebilecek birşey.

Birinin başına gelirse çok dua alacağını düşünüyorum. :laugh: :bravo:
aynen türker abi. neyin nezaman olacacağı hiç belli olmuyor.

Arda Erkan' Alıntı:
Valla böyle bir çözümü olması ve senin bunu bizle paylaşman çok güzel Erhan. :thumbup:

artık sende bir spirit kullanıcısın. adamların bunu düşünüp böyle bir uygulama yapmışlar :):):)