Fotograflı 4 soru alıcı+pil+buzzer+bec

Prot

Yeni Uye
Slm herkeze ilk quad'ımı zorda olsa topladım asagıdaki gibi birkaç sorunum kaldı sorum ve sorun uzun oldugu için sorunlarımla ilgil 4 fotograf ekledim yardımcı olursanız cok menun olurum

teşekkür ederim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

1- 2 tane jak fiş alın bağlayın, kabloların kalınlığı yetecektir.

2- Bec devresi alıcının herhangi bir kanalına olabilir.

3- Li-Po checker' ın üzerinde küçük bir tuş olması gerekli, her basışınız da ekranda "cut off" voltajları göreceksiniz, size uygun olanı ayarlarsınız. O voltaja gelince öter.
Sadece pilin balans connector lerine bağlamanız yeterli, başkaca bir bağlantıya gerek yok.
:saygilar:

Leventbey yanitlar icin cok tsk ederim:) son soru kumandadan pil bilgisi gormek icin ne yapmaliyim

Telemetri sistemi gerekecektir. Kullandığınız kumanda sistemine göre olup olmadığına bakmanız lazım.

1 ve 2 nolu kabloyu bir arada kullanarak pili şarj edebilirsiniz gibi geldi bana

1 Numaralı kabloda bir problem var. O kabloda kullanılan T Plug erkek olması gerekirken, dişi konnektör kullanılmış. Böyle olunca da diğer adaptör kablolar sıkıntı çıkarıyor...

Kablo sıkıntısını çözmek için şu şekilde bir kablo da alabilirsiniz.
https://thkmodelucak.com/store/product/1205-coklu-sarj-kablosu

Cahit bet 1-2 nolu kabloDaki skinti sarj kablosnun sarj aletine baglayabilecegim uygun soketi olmamasi yoksa pildeki siyah soket 2 nolu kabloya baglaniyo 2 nolu kablo sarj aletine baglanmiyo ve bu kablo cihazla beraber gelen kablo anlamadim bende

Zafer bey dogru o erkekti ben kendi sistemime gore degistirdim power boardimda disi pil erkek bende pil ikisinede otursun diye degistirdim bu bir skinti dogurmaz herhalde. Simdi bataryadaki siyah soketin yerine 1 nolu kablonun erkek soketini baglasam bi skinti olurmu?

Burak Kıyıcı' Alıntı:
Zafer bey dogru o erkekti ben kendi sistemime gore degistirdim power boardimda disi pil erkek bende pil ikisinede otursun diye degistirdim bu bir skinti dogurmaz herhalde. Simdi bataryadaki siyah soketin yerine 1 nolu kablonun erkek soketini baglasam bi skinti olurmu?
T konnektörlerde dişi uc pil tarafında, erkek uc ise beslenmesi gerekine sistemin tarafında kullanılır. En önemli sebebi şudur. En ufak LiPo piller bile anlık olarak onlarca amper değerinde akım verebilir. Tamamen çıplak olan erkek ucun, çok rahatlıkla kısa devre olabilme durumu sözkonusu iken, bir de onlarca amper akım verebiliyor olması felakete davetiye çıkarmaktır.

Ayrıca genel kabul olarak dişi ucun pil tarafında kullanılıyor olması nedeni ile, bu pili kullanmayı düşünebileceğiniz diğer cihazlar ile konnektör uyumsuzluğu(şarj cihazı gibi :) ) yaşarsınız.

Bu nedenlerden dolayı teorik olarak yapılabilir, pratikte ise yapılmaması gerekir :D .

Zafer SAHIN' Alıntı:
T konnektörlerde dişi uc pil tarafında, erkek uc ise beslenmesi gerekine sistemin tarafında kullanılır. En önemli sebebi şudur. En ufak LiPo piller bile anlık olarak onlarca amper değerinde akım verebilir. Tamamen çıplak olan erkek ucun, çok rahatlıkla kısa devre olabilme durumu sözkonusu iken, bir de onlarca amper akım verebiliyor olması felakete davetiye çıkarmaktır.

Ayrıca genel kabul olarak dişi ucun pil tarafında kullanılıyor olması nedeni ile, bu pili kullanmayı düşünebileceğiniz diğer cihazlar ile konnektör uyumsuzluğu(şarj cihazı gibi :) ) yaşarsınız.

Bu nedenlerden dolayı teorik olarak yapılabilir, pratikte ise yapılmaması gerekir :D .

kusurabakmayın biraz gec cevap verdim kızımın rahatsızlıgıyla ugrasıyoruz..

Anladım yine 3 soketiden kesip bastan lehimleyecgiz :)
buarada T plug'ların tercih ediliyor olmasının ozel bir sebebi varmıdır mesela xt60 cok daha kullanışlı degilmi nerdeyse gördügüm tüm batarya girişleri T plug