Fpv lik ucak ve kumanda onerisi ( amator )

KuzuCevirme

Yeni Uye
Merhaba ismim nurol almanyada yasıyorum daha oncelerde ben kucukken konyadaki model ucak kurslarına giderdim ucusa giderdik ankaradaki odamda hala durur fotografları

Simdi okul icin almanyadayım ve ufak caplı bi fpv olayına girmeyi istiyorum

Amacım sadece ucus yapmak kayıt degil ama bunu fpv ile yapmak zamanında helikopter ustunde yogunlasmıstım ama aradan yıllar gecti ve bilmiyorum simdi unutmusumdur coktan bu yuzden fpv ile baslamak istiyorum tabikide manzaranın keyfide onemli :)

Direk gelip konu acmadım ilk basta rehberleri okudum fakat neyi nerde nekadar ucuza bulurum ve tavsiyeler ne yazıkki okuyarak degil tecrube ile oluyor

Amacım olabilecek en az butceye fpv ucak kumanda ve olursa osd ve stablizer ile birlikte kapatmak

Ucak olarak 50 euro/dolar dan baslayıp max 80 dolar euro butce ayırabilirim 4 servolu olması gerekiyor
Kumanda icin temel seylere yetsin yeter benim icin
Fpv olarak 1.2ghz 200mw bunu dusundum ama

Daha ucuzuda varmı bilmiyorum su anlık sadece max 1 km acılırım
Ve daha once ucak olarak benzin motorlu ucaklar uzerinde calısmıstım ki onları bile hatırlamıyorum ic elektronik aksam konusunda bilgim 0 olarak kabul ediyorum buna pil vs de gerek farkındayım totalde 200 cıkar gibi dusunuyorum en ucuz sekilde yapmaya kalkarsam

Eskiden boyle fpv olayı varmıydı fazla bilgim yok fakat gps/stablizasyon olaylarının olmadıgına eminim az ucak parcalanmamıstı ucuslarda :)
Osd olarak basit birsey olsa yeter yukseklik hız pil durumu ufuk cizgisi hani olursa ucuza apache osd si gibi olursa guzel olur

Kamera olarak gopro var ama ben baska birsey istiyorum minik ve feda edilebilir arkadasımın gopro birsey olmasını istemem

Yardımı dokunan arkadaslara simdiden tesekkurler

Fpv lik ucak ve kumanda onerisi ( amator )

Nurol kardeşim öncelikle merhaba..abilerim sana daha detaylı bilgi verecektir ama ben kısa zamanli deneyimlerime dayanarak söylüyorum..Öncelikleddüzgün bir kumanda edinmen lazım..madem fpv yapmak istiyorsun buna uygun kumandayı forumdaki konulardan rahatlikla bulabilirsin..ikincisi şuan kendini birsey bilmiyormus gibi görüyorsan bence direk FPV sana sıkıntı yaratabilir..ben multikopterlerle ilgileniyordum..Yaklasik 2 sene kadar sacma sapan 50 tllik 100 tllik modeller kırdım..en son biraz simulatorde çalıştıktan sonra ucurabildim..yani işin aslında once biraz teknik ve pratik kısımlarında bilgi edinmek gerekiyor..daha sonra da görerek ucurabilecegin bir trainer modeli daha çok işini görür diye düşünüyorum çünkü yapacağın fpv sistemli uçağını düşürdüğünde bu hobiden soğumanı buradaki kimse istemez :RCKolik: benim fikrimi sorarsan oncelikle bir simulator ardindan bir trainer ardindan fpv ye geçmeni tavsiye ederim..ama illa fpv yapacağım diyorsan bu tarz bir uçağı nerden bulabilirim diyorsan bana göre tek adresi hobbyking..her türlü malzemeyi rahatlıkla bulabilirsin..iyi gunler dilerim