Fr-Sky Delta 8 alıcı

Nesimi Sakmak

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar merhabalar. Özellikle Hitec Aurora kullanıcılarına sormak istediğim bir konu var. Malum Turnigy kumanda sendromundan kurtuldum ve Aurora kumandam da pazartesi bir terslik olmazsa elimde olacak. Her ne kadar orjinal alıcıları çok yüksek fiyatlı olmasa da kumandayı almakla iş bitmiyor. Elimde faal kullandığım 4 ayrı model var. Bunların hepsine ayrı alıcı lazım. Tabi iş sadece alıcı ile bitmediği için diğer masraflarla birlikte şu an için alternatiflere de bakmaya çalışıyorum.

Gelelim konuya acaba aranızda bu alıcıyı kullanan var mıdır? Turnigy de kullanmak için Fr-Sky modul alıcı takımını da aldım ve kullandım. Çokta iyi şeyler duydum ve okudum bu setler için. Acaba bu alıcı da da durum aynı mıdır?Linkte yazan yazıları da okumaya çalışıyorum. İyi şeyler yazanlar da az değil. Bu konuda bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fr-Sky Delta 8 alıcı

Nesimi Bey,

Takip edebildiğim kadarı ile bu sizin seçtiğiniz yeni çıkan bir MULTI-PROTOCOL bir alıcı. Hatta ilk çıktığında yanlış hatırlamıyorsam $ 100 civarı anormal bir fiyat istemişlerdi (Bu başka bir ürün de olabilir, emin değilim :rolleyes: )

Yine iyi kötü takip edebildiğim kadarı ile Hitec kullanıcıları Klone alıcı olarak şu üründen memnundular. Ama yine de aktif bir kullanıcıdan ya da emin olan bir arkadaşın teyid etmesinde fayda var :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fr-Sky Delta 8 alıcı

Bu alıcıdan bizim arkadaşlarımızdan biri kullanıyordu. Olumsuz bir şey dediğini duymadım. Ama gözden çıkarılabilecek bir modelde deneyip, iyice emin olmadan performanslı bir modelde kullanmamak lazım!

Fr-Sky Delta 8 alıcı

Nesimi bey bence frsky modül kullanacaksanız o modülün alıcısını kullanmanız daha mantıklı.

İlk resimdeki alıcı hem futaba hem de hitec kumandalar için tavsiye edilen bir ürün.

Fr-Sky Delta 8 alıcı

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Nesimi bey bence frsky modül kullanacaksanız o modülün alıcısını kullanmanız daha mantıklı.

İlk resimdeki alıcı hem futaba hem de hitec kumandalar için tavsiye edilen bir ürün.

Celalettin bey Aurora nin kendi modülünu kullanacağım. Fiyatı orjinal alıcıya göre daha uygun. Bakalim kumanda gelsin ilerleyen günlerde bir kac alıcıya ihtiyacım olacak. Bu arada aldığım kumanda sizinmis galiba. Bursa'dan hakan beyden aldim.

Mehmet bey bahsettiğiniz alıcıyı da gördüm. Aralarında bir kaç dolar fark var. Bu daha mantıklı bir seçim bence.

Fr-Sky Delta 8 alıcı

Evet Nesimi Bey Hakan'a ben satmıştım(ben de 2 tane vardı) Aurora bana göre parasını fazlasıyla hakeden bir kumanda çok memnunum kolay kolay da değiştireceğimi zannetmiyorum ancak Aurora 9x ile değiştiririm onun da acelesi yok şu an için fazlasıyla ihtiyacıma cevap veriyor(ben telemetri kısmı için almıştım).

Fr-Sky Delta 8 alıcı

bu alicidan alıp kullanmak istesemde tecrube acısından inanin nasip olmadi kullanmak ya stockda kalamdı yada spiraiş gecmeyi unutmuşumdur hep..

yurt dışındaki forum sitelerinde kullanıcı yorumlarına bakmak lazım biraz da, alırsanız da hitec in hıc bind dan kopma ve mesafe sıkıntısı cektıgıne tanık olmadım bu zamana kadar ama kesınlık le mesafe kontrolu yapın sonuca klon bir alıci modelleri riske etmemek lazım ...
abi bahsettigim mehmet abini linkini verdigi alıcı ..

Fr-Sky Delta 8 alıcı

Daha öncede yazdığım gibi fiyatları birbirine çok yakın. Klon alıcıyı almaktansa Fr-Sky daha mantıklı geliyor bana. Buna klon alıcı demek tam doğru olmaz bence. Neyse ilk siparişe bir tane ekleyeceğiz artık...

Fr-Sky Delta 8 alıcı

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Daha öncede yazdığım gibi fiyatları birbirine çok yakın. Klon alıcıyı almaktansa Fr-Sky daha mantıklı geliyor bana. Buna klon alıcı demek tam doğru olmaz bence. Neyse ilk siparişe bir tane ekleyeceğiz artık...
O zaman ürün ile ilgili yorumları ilerleyen günlerde sizden öğreneceğiz gözüküyor Nesimi Bey ;)

Fr-Sky Delta 8 alıcı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
O zaman ürün ile ilgili yorumları ilerleyen günlerde sizden öğreneceğiz gözüküyor Nesimi Bey ;)

Tabii ki aldığımda bir karşılaştırma veya inceleme konusu hazırlarım Mehmet Bey. Diğer taraftan düşünüyorum da benim elimdeki bütün modeller elektrikli. Kumanda da uygun alıcıları kullanıldığında batarya voltajını takip etmeye imkan veriyor. E bu alıcı da telemetriye destek vermiyor. Kararsızlık kötü bir şey.