Fujitsu kumanda Sim bağlantısı

Ferdi atabek

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
MERHABA ELIMDE SIMENS FUJITSU KUMANDA VAR.BU KUMANDA ILE KULLANABILECEGIM SIMULATOR PROGRAMI LINKI GONDEREBILECEK BIRISI VARMI ACABA ??PROGRAMI YUKLEDIKTEN SONRA KUMANDANIN CALISMASI ICIN AYRICA BIRSEY YAPMAYA LUZUM VARMI ??? FLIGHT SIMULATOR 5 YUKLEDIM FAKAT KUMANDA CALISMIYOR...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ferdi bey merhaba.
Kumandayı bilgisayara bağladığınızda ne olarak tanıyor. Ayrıca fotoğrafta sim kumandasının fişi sanırım USB değil, arada çevirici bağlantı var gibi. Ayrıntılı paylaşım yaparsanız nokta atışı kolay olacaktır.

NOT : Forum ortamında büyük harf bağırmak anlamı taşımaktadır.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
@Ferdi atabek bundan sonra hepsi büyük harfle mesaj yazmayın lütfen.

Dün size RF linklerini göndermiştim. Elinizdeki kumanda sim kumandası olduğu için ancak RF 4.5 kullanabilirsiniz. Çünkü kumandanızın siö ile haberleşebilmesi için EMU yazılımına ihtiyacınız var.

RF 4.5 kurum detayları ekte.

Size düşen biraz uğraşıp deneme yanılma yöntemi ile EMU doğru şekilde kalibre etmeniz. Yani X1,Y1,X2 ve Y2 değerlerini test ederek bulacaksınız.

NOT: İlk defa sim kuracak birisi için EMU doğru şekilde kalibre ederek X ve Y değerlerini bulmak biraz zor ve vakit alacaktır. Ama benzer kumanda kimse de olmadı için bu değerlerde size yardımcı olmamız ne yazık ki mümkün değil ;)

• Beğen
Tepkiler: Ferdi atabek
@Ferdi atabek bundan sonra hepsi büyük harfle mesaj yazmayın lütfen.

Dün size RF linklerini göndermiştim. Elinizdeki kumanda sim kumandası olduğu için ancak RF 4.5 kullanabilirsiniz. Çünkü kumandanızın siö ile haberleşebilmesi için EMU yazılımına ihtiyacınız var.

RF 4.5 kurum detayları ekte.

Size düşen biraz uğraşıp deneme yanılma yöntemi ile EMU doğru şekilde kalibre etmeniz. Yani X1,Y1,X2 ve Y2 değerlerini test ederek bulacaksınız.

NOT: İlk defa sim kuracak birisi için EMU doğru şekilde kalibre ederek X ve Y değerlerini bulmak biraz zor ve vakit alacaktır. Ama benzer kumanda kimse de olmadı için bu değerlerde size yardımcı olmamız ne yazık ki mümkün değil ;)
Teskkur ederim yardiminiz icin

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Ferdi bey merhaba.
Kumandayı bilgisayara bağladığınızda ne olarak tanıyor. Ayrıca fotoğrafta sim kumandasının fişi sanırım USB değil, arada çevirici bağlantı var gibi. Ayrıntılı paylaşım yaparsanız nokta atışı kolay olacaktır.

Emre bey evet arada cevirici var direk usb girisli degil su an mesaideyim eve gidince resim atacagim tesekkur ederim ilginiz icin.

Emre bey evet arada cevirici var direk usb girisli degil su an mesaideyim eve gidince resim atacagim tesekkur ederim ilginiz icin.
Bu arada bilgisayar kumandayi takinca sadece sesli uyari veriyor herhangi bir tanima belirtisi yok linkleri atti sagolsun mehmet bey aksam deneyecegim belki program olmadigi icin tanimiyordur diye duaunuyorum.