Görseller Manisa M.havk havacılık Klübü Buluşmalari

Merhabalar rckolik ailesi? uzun zamandır fotoğraf yükliyemiyordum ,dün keyifli güzel uçuşlar yaptık ve günü mutlu kapattık.Videolarını henüz yükliyemiyorum ancak sizlerle birkaç kare fotoğraf paylaşıyorum ve yaşam belirtisi gösteriyorum??
Her hafta olmamada sık sık 1-2 resim paylaşın ki Manisa ekibinin yatmayıp, uçtuğunu bilelim ;D

Görseller için teşekkür ederiz arkadaşlar, ellerinize sağlık @MEHMET AKİF ÇIRPICI , @Kağan Kazancı :thumbup:

Her hafta olmamada sık sık 1-2 resim paylaşın ki Manisa ekibinin yatmayıp, uçtuğunu bilelim ;D

Görseller için teşekkür ederiz arkadaşlar, ellerinize sağlık @MEHMET AKİF ÇIRPICI , @Kağan Kazancı :thumbup:

Abi aslında bir süredir çeşitli nedenlerden ( ? ) uçamıyorduk :lol: Bu haftasonu bir gidelim dedik artık uçuşa,

uzun süredir video da çekemiyorduk, hadi çekelim dedik bu hafta, derli toplu akıcı olmasa da bir uçuş videosu da benden

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Abi aslında bir süredir çeşitli nedenlerden ( ? ) uçamıyorduk :lol: Bu haftasonu bir gidelim dedik artık uçuşa,
Aman kardeşim, o çeşitli nedenlere ( ? ) dikkat edelim :lollol: Unutmayalım ki bizim ESAS HOBIMIZ ??

uzun süredir video da çekemiyorduk, hadi çekelim dedik bu hafta, derli toplu akıcı olmasa da bir uçuş videosu da benden
Valla izlemesi çok keyifli ve yere yakın olduğu için de oldukça heyacanlı güzel bir uçuş olmuş :thumbup: Uçanın da, çekenin de ellerine sağlık :bravo:%p

Aman kardeşim, o çeşitli nedenlere ( ? ) dikkat edelim :lollol: Unutmayalım ki bizim ESAS HOBIMIZ ??

Valla izlemesi çok keyifli ve yere yakın olduğu için de oldukça heyacanlı güzel bir uçuş olmuş :thumbup: Uçanın da, çekenin de ellerine sağlık :bravo:%p
Mehmet abi hiç sıkıntı yok, ben bıraksam heli beni bırakmaz:evil: kaldı ki ben de sağlığım rc kontrollü birşeyler uçurmaya elverdiği sürece devam etmeyi düşünüyorum:halay:

Uçuşu da beğenmenize sevindim, daha derli toplu kareografisi olan uçuş videoları paylaşırım

oldan sağa doğru suzuki drz400sm kuzenimin -ortadaki honda crf 250L bana ait -en sağdaki motor'da honda crf 250 Rally kağanın motoru
Vay be süper. :heartxf: Eski günlerim geldi aklıma. :embarras:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

türker abi bu rc hobisini yapan herkez aynı mı ? sen bizden önde gidiyosun sıradane var bizim motordan sonra :):yuppi::saygilar::evil:
Kafa aynı kafa olduğu için aynı yollardan geçişlerimiz kaçınılmaz oluyor. :laugh:

Bundan sonrakini söylemeyim, sürprizi kaçar. :lol:

Son düzenleme:
Selamlar,
5 yıl aradan sonra nihayet bu hafta Salı günü Manisa'ya uçuşa gittim.
Kağan Bey pistin açık olduğu bilgisini vermişti Pazartesi günü. Ben de Salı günü yıllar önce yaptığım minnak Hotstuff teyyaremi alıp gittim.

Motor beni epeyce uğraştırdı, zaten ters bağlı motoru oldum olası sevmem. ama inat ettim, uçurmaya yeltendim. Tabi bilimle inatlaşılmayacağı için sonuç hüsran oldu.

Teyyarenin belini kırıp geri döndüm. ama gazı yedim ya bir kere...

Derhal tamirat ve motorun duruşunu değiştirdim. Ve bu gün tekrar gidip aleti denedim. Biraz hamlamışım, ama olsun . Uzun bir aradan sonra ilk sortiyi yaparken elim ayağım titredi vallahi. Neyse, kazasız belasız uçuşlarımı yaptım, aleti trim ettim. Onarımdan sonra dengesi biraz kaçmış tabii. Bir deCanopy'yi evde unutmuşum, test uçuşu cabrio olarak yapıldı artık.

Önce üzüldüm sonra sevindim :) Modelin sağ salim uçup inmesi güzel haber. Video olsaydı daha güzel olurdu. Motorun sesini duymak, havada süzülmesini izlemek güzel oluyor :) Modelin tamir öncesi renk şeması bence daha güzel :laugh: Bu halide fena değil tabi.
Alttan kanatlı benzeri bir uçak yapmayı düşünüyorum bende :)