gp 780 sinir krizi

İlgi Alanı
Hepsi
Iyı aksamlar arkadaslar trex 450 sport ile elime gecen gp780 bana cinnet gecirttirdi . Sepetimde spartan quark var aldim alicam destekleyin beni :thumbup:

Bakin check list'i sayayim eksik varsa tamamlayiniz lutfen .

Paller balansli , swash paralel , normal - idle acilar esit , kayis tatlı sert , şaftlar taze degisti , pal sıkılıkları esit ee haliyle tracking yok , gain 65 % Hitec icin ideal , Delay Kırmızı ( 250-450 ) , Gyro pad tek taraf bandli sunger , altina cift tarafli bant yaptim . Throttle C . 0-50-65-85-100 / ve orta aralar Hitec'de 7 aralik . Palleri sokup sadece flybar rod ile kuyruk devir testi yaptim sağ/sol yalpalama devam ediyor . Daha once benzer sorunlari yazan arkadaslar da olmus teshislere baktim benim ki topla gel oldu biraz :)

gp 780 sinir krizi

Mustafa selam :saygilar:

Throttle curve bence pek uygun değil, titreme nedeni bu olmasa da şöyle yapmanı öneririm;

0 25 80 85 90 normal
90 85 80 85 90 idle1
100 95 90 95 100

gp 780 sinir krizi

Yaklasik degerleri denemistim sanirim , kuyruk devrinden suphelenerek ama tam verdigin araliklari yarın deneyim .

gp 780 sinir krizi

Sorun nedir ? Tutmuyor mu, sağa-sola salınıma mı giriyor yada aşağı yukarı mı sallanıyor... ?

gp 780 sinir krizi

Türker Akgün' Alıntı:
Sorun nedir ? Tutmuyor mu, sağa-sola salınıma mı giriyor yada aşağı yukarı mı sallanıyor... ?

Kalkisa yakin saga sola tarama yapıyor .

gp 780 sinir krizi

O kadar da kotu bi gyro degil aslonda ben gayet memnun dum atladiginiz bi yer olmadi

Oncelikle head lock mod ve normal mod dogru calisiyormu kontrol etmek lazim

En basiti gaini zaten 10 lara kadsr dusurdugunuz de kuyrugu elinizle saga sola oynattiginiz da slider cok yavas harek etmeli eger normal hizda hareket ediyor ise gain alamiyor demektir

Kumanda gain kanali ile bi kontrol ediniz baska bi sikinti yaratmaz

Birde gyro yu ters veya duz konumuna gore dogru isigin yandigin dan emin olun

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gp 780 sinir krizi

Kuyruk aksamında herhangi bir zorlanma var mı? Kuyruk rotoru rahat açı alabiliyor mu? Kuyruk takımının dişlilerinin durumu nasıl?
Elektroniğe yormadan önce mekaniği iyi kontrol etmek lazım :)

gp 780 sinir krizi

Kuyruk hub'ında holder'ların içindeki açık rulmanları kontrol eder misin ?

İn-out yazıyor üzerlerinde, onlar ters takılmış olabilir belki...

Mustafa TEMURALAY' Alıntı:
O kadar da kotu bi gyro degil aslonda ben gayet memnun dum atladiginiz bi yer olmadi

Oncelikle head lock mod ve normal mod dogru calisiyormu kontrol etmek lazim

En basiti gaini zaten 10 lara kadsr dusurdugunuz de kuyrugu elinizle saga sola oynattiginiz da slider cok yavas harek etmeli eger normal hizda hareket ediyor ise gain alamiyor demektir

Kumanda gain kanali ile bi kontrol ediniz baska bi sikinti yaratmaz

Birde gyro yu ters veya duz konumuna gore dogru isigin yandigin dan emin olun

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duzeltme hizi yavasliyor hocam gain sinyali dogru aliyor . Rev / Nor dan bahsediyorsunuz heralde evet isik dogru renkte . Mekanin tavsiyeleri kontrol edecegim

gp 780 sinir krizi

Türker Akgün' Alıntı:
Kuyruk hub'ında holder'ların içindeki açık rulmanları kontrol eder misin ?

İn-out yazıyor üzerlerinde, onlar ters takılmış olabilir belki...

Rulmanlarin yönü doğru . Arkadaşlar ek olarak helifreak ve rcgroups daki fantastik" yaptim valla duzeldi " diyen arkadaslarin mekanik elektronik tavsiyelerini de yerine getirdim . Gp 780 kullanicilarindan sunu gozlemledim kimisi 600 luk te sorunsuz 500 e takinca tutmadi diyor kimisi kirimdan sonra tutmadi diyor . Neyse soyleki bende 3 helide kullandim 2 sinde sorunsuz du trex ugrastirdi . Velhasıl gp nin sinyal işaretleyicisi frekans karistiriyor , board daki sinyal kanali ısıya neme hassas diyen upper inter . yabanci elektronikci arkadasin tavsiyesine de uyarak boarddaki kanallari mikrocerrahi titizliginde alkol / solvent karisimiyla temizledim . Netice ayni . Elimden geleni yaptim . Simdi sizden ricam Futaba Gy-430 ile quark arasinda kaldim . Quark tescillenmis bir gyro heralde ama soyle bir durum var tower dan hediye cekim var orda sadece gy430 var kullanmak istiyorum . Kullanan var midir ?

gp 780 sinir krizi

Mustafa Deveci' Alıntı:
Rulmanlarin yönü doğru . Arkadaşlar ek olarak helifreak ve rcgroups daki fantastik" yaptim valla duzeldi " diyen arkadaslarin mekanik elektronik tavsiyelerini de yerine getirdim . Gp 780 kullanicilarindan sunu gozlemledim kimisi 600 luk te sorunsuz 500 e takinca tutmadi diyor kimisi kirimdan sonra tutmadi diyor . Neyse soyleki bende 3 helide kullandim 2 sinde sorunsuz du trex ugrastirdi . Velhasıl gp nin sinyal işaretleyicisi frekans karistiriyor , board daki sinyal kanali ısıya neme hassas diyen upper inter . yabanci elektronikci arkadasin tavsiyesine de uyarak boarddaki kanallari mikrocerrahi titizliginde alkol / solvent karisimiyla temizledim . Netice ayni . Elimden geleni yaptim . Simdi sizden ricam Futaba Gy-430 ile quark arasinda kaldim . Quark tescillenmis bir gyro heralde ama soyle bir durum var tower dan hediye cekim var orda sadece gy430 var kullanmak istiyorum . Kullanan var midir ?

Valla, şimdi aynı şeyi yazacaktım. Ben de de bir tane GP750 vardı zamanında, şimdi flybarlı model kalmayınca kullanmıyoruz ayrı ama, aynen dediğin gibi 450 de tutmuyordu 500 - 600 canavar gibi idi. Bazen böyle ilginçlikler olabiliyor.
Bu arada konuyla direk alakalı değil ama, madem gyro alıp masrafa gireceksin, GY430 a 80 dolar verene kadar, aynı maliyetle, bir tane TAROT FBL kafa ve TAROT FBL ünite al, hem flybardan kurtul hem de, FBL üniten olur. Bu arada Tarot ünite kurması ve ayarı en kolay ünitelerden biridir, çok da stabildir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

gp 780 sinir krizi

Piyasa da gyro yok zaten Hocam . fbl hic niyetlenmemiştim ama ben de gecim artık . Tesekkurler linkler icin .

gp 780 sinir krizi

Mustafa Deveci' Alıntı:
Piyasa da gyro yok zaten Hocam . fbl hic niyetlenmemiştim ama ben de gecim artık . Tesekkurler linkler icin .

Hiç bir şey değil. :) bu arada Gyro var da, gerek var mı artık. ;)