Helimi düşürdüm ve bire takım sorunlar var

coestar

Yeni Uye
öncelikle konu yanlış yerdeyse lütfen gerekli yere taşıyınız.

arkadaşlar V911 helikopteri aldım bugün bom boş bi araziye gittim. Yer hafif kum-taş karıuşık bir yer. 0 yeşillik.

heliyi havalandırdım biraz uçurdum bi rüzgar geldi aldı götürdü şansıma , daha sonra helikopter menzil dışına çıktı ve rüzgarın durmasıyla aniden yere düştü. Öyle aldım baktım gözüme çarpan birşey olmadı. Toparladım uçurmadım bir daha eve gelidmi. Bi uçurim dedim, helikopteri yerden havalandırırken direkt ileriye doğru gitmeye başlıyor. veya sağa sola gidiyor. Biraz zor oldu ama havada tuttum. Daha sonra bir baktımki sanki ben gaz pedalını sağ tarafa çekmişim gibi kkendi kendine dönmeye başladı ve çarparak yere indi. Heliyi tekrar kontrol ettiğimde kuyruk moturu biraz öne doğru gelmişti. Elimle yerine oturturdum ancak tekrar kaldırırken aynı şekilde ileri gitmeye başlıyor ve sıkıntı yaratıyor.

Trim ayarları falan hepsi orjinal halinde bu halindeyken çok güzel uçurabiliyordum.

Sizce neyine zarar geldi neler yapmamı önerirsiniz? Daha 3 günlük alıp çöpe atmak istemiyorum. Daha pilleri şişmedi ya önerilerinizi bekliyorum

Ahmet daha once de dedigim gibi bu modeli kullanan aktif uyemiz yok bildigim kadari ile :-\ Bu nedenle soruna cevap alamazsan sasirma. Bende nette arama yaparsan belki benzer sorunu ve cevabini bulabilirsin.

Ynt: Helimi düşürdüm ve bire takım sorunlar var

Oncelikle geçmiş olsun kesinlikle heliyi çöpe filan atmayın öncelikle :D v911 lerde genelde kaza sonrasında flybar ucundaki agirliklar dusebiliyor onları bi kontrol edersiniz servo merkezleri bozulmuş olabilir detaylı bi resim atarsaniz daha kolay yardimci olabiliriz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Helimi düşürdüm ve bire takım sorunlar var

Recep Şurgun' Alıntı:
Oncelikle geçmiş olsun kesinlikle heliyi çöpe filan atmayın öncelikle :D v911 lerde genelde kaza sonrasında flybar ucundaki agirliklar dusebiliyor onları bi kontrol edersiniz servo merkezleri bozulmuş olabilir detaylı bi resim atarsaniz daha kolay yardimci olabiliriz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

isdediğiniz resim olsun. umarım bir çözüme ulaşabiliriz ayriyetten daha detaylı çekmemi istediğiniz bir kısmı varsa onuda çekebilirim. yeterki düzeltebileyim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

problemi çözdüm. Kendi çapımda büyük birşey yaptım sizini çin çocuk oyuncağıdır biliyorum ama anlatim belki ilerde birine lazım olur.

Kanopi yi söktüm yerinden helikopteri ileri ve geri götüren motor diyim artık o ileriye gitme şeklinde iken takılmış. Bir adet bıcak ile o motoru biraz kurcaladım az önce hiç hareket etmiyordu şimdi biraz biraz açıldı ve gayet iyi oldu arada gene durma yapıyor ama oldu yani :) sabah bir daha bakıcam spro yaptırır gibi biraz oynatıyorum önce hepsi o tabi ben bu sorunu nasıl keşfettim derseniz kanopi yi açınca bu kısma elim değdi ve yarın su toplayacak.motor o kadar ısınmışdıki elimi yaktı. Yarın net bir cevap veririm ona göre konumu kilitlersiniz.

iyi akşamlar

sabah biraz takıldı ama problem çözüldü yinede sırf o kısım biraz düzeslsin diye bi çeşit sıvı sıktım tüm motorlarına kaymak gibi oldu. Tek sıknıtı ileri gitmeden önce çok hafif bir şekilde geri yapmam gerekiyor. Onun dışında da bir problem yok

birde trim ayarı 0 daydı şuanda 0 dayken heli 360 derece dönmeye başlıyor. Trimlede onu sabitledim, şuanda eskisi gibi hatta daha zevkli :halay: :halay: :halay: