Herkese Merhaba...

İlgi Alanı
Heli
Herkese selamlar.
Ankara heliciyizbiz modelcilerinden ali ben. forumunuzu youtube daki inceleme videolarından gördüm, biraz da içeriğini inceledikten sonra, tabii ki karşılıklı saygı çerçevesinde; birbirimizden bilgi alış-verişinde bulunabileceğimi anladım ve üye oldum.
tanıdık tanımadık herkese sevgiler.

Herkese Merhaba...

Merhaba Ali Bey,

Geçen bahar nişanlım Ankara'da olduğu için çok sık gelip gidiyordum ve hatta bir kere zorda olsa Heliport bularak sizin ekiple tanışma imkanım oldu. Zor bulduğum için hatta Buluşma noktası olarak forumda paylaştım :)

O hafta buluşmanız ne yazık ki çok kalabalık değildi. Sadece Cengiz Okkalı (Salvedor)" , "Erdem Özdemir (atom_edo)" ile tanıştık. Çok istesem de bir daha uğramak nasip olmadı :-\

Heliport ekibi gerçekten çok aktif ve iyi bir güzel bir grubunuz var. Forum olarak sizlerden çok istifade edeceğimizi düşünüyorum %p

Başta Cengiz ve Erdem olmak üzere tüm ekibe selamlarımızı iletirseniz memnun olurum. Tekrar hosgeldiniz, sefalar getirdiniz :saygilar:

NOT: Bu arada vakit buldukça buluşmalarınıza ait görselleri bizlerle paylaşırsanız da çok makbule geçer. Bu vesile ile sizleri uzaktan da olsa takip edebilme imkanına kavuşmuş oluruz :)

Herkese Merhaba...

Hoşgeldiniz Ali Bey,

Mehmet abi sayesinde Ankara ekibi ile ilgili az da olsa bilgi sahibi olmuştuk. Sizi aramızda görmek çok güzel.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Herkese Merhaba...

teşekkürler. buradan benim de olduğum videoları izlemişsinizdir.

o sırada logo da vbar, 500 de naza h vardı. hc3sx gelince onu logoya taktım. naza h yi de arkadaşımdan aldığım 600gf ye taktım. bu 600 tam koleksiyonluk aslında. eski gunmetal renkli kayışlı modellerden ama hepsi upgrade edilmiş. plastik hiç bi yeri yok. frame de aluminyum. kırım 0. vbarı da 500e taktım, scale airwolf için. ama kaç kere uçtun derseniz bu sene 4den fazla değil. hatta 600 hiç uçmadı bile. vakitsizlikten sadece bakıyorum, önümüzdeki yaz umarım geniş katılımlı eğlenceli bi aktivite yaparız hep beraber.

Herkese Merhaba...

Ali Bey hoşgeldiniz , Ankara ekibinin usta pilotlarını aramızda görmekten onur duyarız ve paylaşımlarınızı da keyif alarak izlemek isteriz... :saygilar:

Herkese Merhaba...

N. Ali Nizamettinoğlu' Alıntı:
teşekkürler. buradan benim de olduğum videoları izlemişsinizdir.

o sırada logo da vbar, 500 de naza h vardı. hc3sx gelince onu logoya taktım. .......... vakitsizlikten sadece bakıyorum, önümüzdeki yaz umarım geniş katılımlı eğlenceli bi aktivite yaparız hep beraber.
Desenizi Ali Bey, sizden önce videolarınız forumumuza gelmiş :D Kusura bakmayın, hatırlayamadık :embarras:

Demek siz de HC 3X kullanıyorsunuz. Benimki de yeni geçen hafta geldi. Inşallah bu hafta ya da önümüzdeki hafta 500 DFC upgrade ile beraber maiden uçuşunu yapacak :D

Bu sene Bolu buluşması da olmadı. Inşallah sizin de dediğiniz gibi geniş katılımlı bir buluşmada tanışma, konuşma ve uçma imkanımız olur %p

Herkese Merhaba...

mehmet bey, konuyu hc3 sx başlığına taşısam mı bilemediğim için burdan devam ediyorum.
evet geçen yaz başında iyi bi indirim yakaladıktan sonra ben de hc siparişi verdim. üniteyi takıp setup aşamasına geçtim. çok fazla parametre olmasına karşın gayet rahat setup yaptım ama sadece fbl sistemi için. sahaya götürüp denedim. kuyruk hariç hiç bi sıkıntı yoktu. ordaki problem de kuyruk gainini setupda default olarak bırakmıştım. bu sebeple ruddera sadece dokunmamda bile tepkisi çok fazla oluyordu, helikopter sanki kuyruk pali yokmuş gibi dönüyodu. dediğim gibi default olarak bıraktığımdan kaynaklandı. kuyruk gaini kısıp tekrar bakmam gerekiyodu fakat ondan sonra da vakit bulamadığımdan dolayı bi daha da uçuramadım maalesef.
siz de modele takıp setup ve uçuş tecrübelerinizi paylaşırsanız güzel olur. ben de merak ediyorum çünkü.

geniş katılımlı bi buluşma bizce de iyi olur ama son haberler şöyle; oğuz kardeşim serkan ile beraber motorsiklet aldı. onları cengiz kardeşim izledi. başta bizim forumdan belki bilirsiniz msy562 mehmet ve hkh kerem arkadaşlarımız olmak üzere heli uçuran tolga ve melih abi de motorsiklet alarak bu hobiden az da olsa uzaklaştılar. yani uçan kaçan çok kalmadı diyebiliriz. erdem kardeşim de evlendi ( tekrar mutluluklar diiyorum brdan).

Herkese Merhaba...

Ali bey foruma hoşgeldiniz. Keyifli forumlar

Herkese Merhaba...

N. Ali Nizamettinoğlu' Alıntı:
mehmet bey, konuyu hc3 sx başlığına taşısam mı bilemediğim için burdan devam ediyorum.
evet geçen yaz başında iyi bi indirim yakaladıktan sonra ben de hc siparişi verdim. üniteyi takıp setup aşamasına geçtim. çok fazla parametre olmasına karşın gayet rahat setup yaptım ama sadece fbl sistemi için. sahaya götürüp denedim. kuyruk hariç hiç bi sıkıntı yoktu. ordaki problem de kuyruk gainini setupda default olarak bırakmıştım. bu sebeple ruddera sadece dokunmamda bile tepkisi çok fazla oluyordu, helikopter sanki kuyruk pali yokmuş gibi dönüyodu. dediğim gibi default olarak bıraktığımdan kaynaklandı. kuyruk gaini kısıp tekrar bakmam gerekiyodu fakat ondan sonra da vakit bulamadığımdan dolayı bi daha da uçuramadım maalesef.
siz de modele takıp setup ve uçuş tecrübelerinizi paylaşırsanız güzel olur. ben de merak ediyorum çünkü.

geniş katılımlı bi buluşma bizce de iyi olur ama son haberler şöyle; oğuz kardeşim serkan ile beraber motorsiklet aldı. onları cengiz kardeşim izledi. başta bizim forumdan belki bilirsiniz msy562 mehmet ve hkh kerem arkadaşlarımız olmak üzere heli uçuran tolga ve melih abi de motorsiklet alarak bu hobiden az da olsa uzaklaştılar. yani uçan kaçan çok kalmadı diyebiliriz. erdem kardeşim de evlendi ( tekrar mutluluklar diiyorum brdan).
Isterseniz HC3-SX ile ilgili kısmı aşağıdaki konudan devam edelim :) ki ben mesajının bu kısmını oraya da taşıyorum.

Sizin grubun 2. bir hobiye ilgi duymaya başlaması gerçekten kötü olmuş :-\ Gerçi normal aslında. Insan bazen ara verip, farklı şeyler ile de uğraşmak istebiliyor %p Neticede modelleri olduğu sürece sorun yok, nasıl olsa dönüp dolaşıp yine kürkçü dükkanına gelecekler :laugh:

Herkese Merhaba...

aslında ben de motora meraklıyımdır, hatta yıllar önce sınavını verip de uygulama sınavına giremediğim için dosyamı yakmıştım :embarras:. fakat motor korkusu artınca bende bıraktım. üstesinden gelebilirsem ben de düşünmüyor değilim :rolleyes:

Herkese Merhaba...

Bir donem bizim şirkette de motor furyası başlamıştı zor kurtardım :)

Sent from my iPhone using 2

Herkese Merhaba...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bir donem bizim şirkette de motor furyası başlamıştı zor kurtardım :)
Kurtulunacak birşey değil abi o, herkese bir iki teker şart heli gibi birşey yani. ;D

Benim gibi binemesende duracak, varlığını hissedeksin en azından. :lollol: