Herkese selamlarr...

Sadakatsizzzzz

Yeni Uye
Merhabalar ismim Erdinç Önder,
İzmir'de yaşıyorum, 29 yaşındayım ve güvenlik işiyle uğraşıyorum.

1 ay öncesine kadar aklımda dahi olmayan bu hobi, şuan beni sabah akşam bilgisayar başından ayırmıyor, sürekli araştırıyorum ve öğrenmeye çalışıyorum kendimce. İşte bu araştırmalar esnasında bu güzel siteye geldim ve buradaki insanların bu işe ne denli gönül verdiklerini görünce benimde onların yanında olmam ve bu aileye girmem lazım diye düşündüm (tabi onlarda beni kabul ederlerse) :) Hem bu sayede tecrübeli abilerimizden ve kardeşlerimizden de birşeyler öğrenmiş olurum..

Şuan için herhangi bir model uçağım bulunmamaktadır. Yani hala araştırma aşamasındayım ama forumdaki tecrübelerin söyledikleri üzerine, THK'den usb'li sim kumandası aldım ve PhoenixRC'de çalışmalara başladım ve anladım ki sonuna kadar haklıymışsınız ve iyiki bi model fln almamışım. Gerçektende zormuş ve alsaymışım şu an elimde 2 parça ve hatta daha fazlası şeklinde kalacaktı.. Ama yılmak yok çalışmaya devam ediyorum sim'e elbet gelişecem yavaş yavaş.. %p Hem bu arada da alacağım modele de karar vermiş olurum.. İlk olarak Quadcopter tarzı bişey almayı düşünüyorum kamera olayı fln beni cezbediyor, sonrasına da bakacaz bakalım...

Şimdiden herkese forumda benim cahilliğimi giderecekleri için ve bu cahil adama bişeyler öğretecekleri için çok teşekkür ederim, herkese iyi sürüşler dilerim ;)

Herkese selamlarr...

Erdinç bey , aramıza hoşgeldiniz........ :)p :saygilar:
Gayet doğru bir yol izleyerek , hobiye başlamaya karar vermişsiniz.Anlaşılan virüs şimdiden sizi istila etmiş :laugh: , yapacak birşey yok , kısa sürede konularımızı takip ederek , doğru model seçimi , doğru zamanı kendiniz belirleyip , ilk uçuşunuzu da yapacaksınız inşallah.Simülasyona devam , şimdiden keyifli forumlar......... :saygilar:

Herkese selamlarr...

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Erdinç bey , aramıza hoşgeldiniz........ :)p :saygilar:
Gayet doğru bir yol izleyerek , hobiye başlamaya karar vermişsiniz.Anlaşılan virüs şimdiden sizi istila etmiş :laugh: , yapacak birşey yok , kısa sürede konularımızı takip ederek , doğru model seçimi , doğru zamanı kendiniz belirleyip , ilk uçuşunuzu da yapacaksınız inşallah.Simülasyona devam , şimdiden keyifli forumlar......... :saygilar:

Çok teşekkür ederim Hakan bey,

Aynen dediğiniz gibi virüs işledi bi kere kopamıyorum :) Şu Sim'de de ilerleme kaydetsem tam olacak bide :'( Tekrardan çok teşekkür ederim...

Herkese selamlarr...

şaşırdım gerçekten :) önce foruma internete başvurup bilinçlenmek, sim kumandası ve phoenix ile çalışmalara başlamak, ardından model edinmek çoğu kişinin geçmediği bir yol. (gerçi ben de sizin gibi önce bilgi düzeyimi arttırma yoluna gittim, ekonomiyi de yoluna koyup öyle giriş yaptım hobiye)

doğru yolu tercih ettiğiniz için sizi kutlarım Erdinç bey ;) Bu yolla kardasınız emin olun. (zarardan kar tabii, sonuçta hobi her şekilde masraf demek :laugh: )

Hoşgeldiniz, keyifli forumlar...

Herkese selamlarr...

Rasim Öztürk' Alıntı:
şaşırdım gerçekten :) önce foruma internete başvurup bilinçlenmek, sim kumandası ve phoenix ile çalışmalara başlamak, ardından model edinmek çoğu kişinin geçmediği bir yol. (gerçi ben de sizin gibi önce bilgi düzeyimi arttırma yoluna gittim, ekonomiyi de yoluna koyup öyle giriş yaptım hobiye)

doğru yolu tercih ettiğiniz için sizi kutlarım Erdinç bey ;) Bu yolla kardasınız emin olun. (zarardan kar tabii, sonuçta hobi her şekilde masraf demek :laugh: )

Hoşgeldiniz, keyifli forumlar...

Çok teşekkür ederm RAsim Bey,

İşin açıkçası bu siteye denk gelmeseydim bende belki herkesin yaptığı hataya düşübilir ve direk bi model alabilirdim ama neyse ki buraya denk gelmişimde en azından dediğiniz gibi zarardan kar etmiş olduk birazcık ;) Tekrardan çok teşekkür ederim

Herkese selamlarr...

Foruma hoşgeldiniz...Bende sizin gibi yeni biri olarak sabahtan akşama kadar forumdayım...Ciddi anlamda bilgiler mevcuttur forumda..Güncel takip etmenizi tavsiye ederm

Herkese selamlarr...

Öncelikle Hoşgeldiniz...
Simülasyon konusunda naçizane fikrim phoneix ile beraber real flight da kullanmanız. Sebebine gelince ilk başlarda biraz moral bozucu olabiliyor, Real Flight zor ama bence gerçeğine en yakın simülasyon programı. Phoenix te heliyi hoverda tutmak bebek oyuncağı gibi olsa da real flight ta işler tam tersi. Ve gerçek bi heliyle tecrübe ettiğinizde iki program arasındaki fark bariz bir şekilde ortaya çıkıyor.
Tekrar hoşgeldiniz ve keyifli zamanlar geçirmeniz dileğiyle.

Herkese selamlarr...

Arkadaşlar hemen hemen her şeyi söylemişler, bana da sadece hoşgeldiniz demek kalmış :RCKolik:

Herkese selamlarr...

Hoşgeldiniz Erdinç Bey,

Keyifli forumlar. :saygilar: