Aranıyor Hücre Arıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yusuf Oz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar merhaba, 4s 7500mAh zop power'a uygun(linki aşağıda) bir tane hücre arıyorum. Elinde bozuk liposu olan varsa ve içinden 1 hücresi sağlamsa bana dönüş yapabilir mi?

7500 mah bataryaya hücreyi neyle lehimlemeyi düşünüyorsun bağlantı uclarını nasıl bir malzemeden yapmışlar ise 300€ Luk 500 derece ısınan weller havya ile yapamadık lehim tutmuyor pil nerdeyse patlayacak kadar ısınıyor ama lehim tutmuyor bu örnek Align pil için gecerli

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
7500 mah bataryaya hücreyi neyle lehimlemeyi düşünüyorsun bağlantı uclarını nasıl bir malzemeden yapmışlar ise 300€ Luk 500 derece ısınan weller havya ile yapamadık lehim tutmuyor pil nerdeyse patlayacak kadar ısınıyor ama lehim tutmuyor bu örnek Align pil için gecerli
Fotograf varmı malzemeyi merak ettim Lehim olmuyorsa puntalamayı deneyin puntalamaya müsaitse ( ayrıca lehimlerken pili aşırı ısıtmak tehlike yaratır bazı durumlarda elinizde şişik bir piliniz yada alev almış piliniz olabilir )

Fotograf varmı malzemeyi merak ettim Lehim olmuyorsa puntalamayı deneyin puntalamaya müsaitse ( ayrıca lehimlerken pili aşırı ısıtmak tehlike yaratır bazı durumlarda elinizde şişik bir piliniz yada alev almış piliniz olabilir )
5-6 yıldır uzağım hobiden şuan bir şey kalmadı hücrelerin önünde PCB board var pilleri seriliyor.
Onu kullanmayıp punta yapilarsa olur fakat bu pillerin mAh değeri çok yüksek olduğundan fabrika puntalamiyor çünkü puntanin temas noktası çok küçük sağlıklı değil.
PCB boarda lehimli nasıl lehimliyorlar bilmiyorum hücrelerden çıkan yassı + ve - uçları var yaklaşık 1cm genişliğinde crom nickel gibi birşey hiçbir şekilde lehim tutmuyor zımpara vs herşeyi denedim olmuyor 500 derece havya ile bile lehim tutmuyor fabrika bunu nasıl lehimliyor bilmiyorum.

Arkadaşlar merhaba, 4s 7500mAh zop power'a uygun(linki aşağıda) bir tane hücre arıyorum. Elinde bozuk liposu olan varsa ve içinden 1 hücresi sağlamsa bana dönüş yapabilir mi?

elimde bozuk lipo var 3cell li 1 tanesi bozuk kaç C bilmiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...