İstanbul'dan Selamlar

beyazkartal73

Yeni Uye
Adı : hakan
Soyadı : ayseven
Nereden : istanbul
Mesleği : makine konstruktörüyüm.(mekanik tasarımcı)
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli/Uçak/Quadro/FPV/Araba..) : uçak
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: yok
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? :hobi stelerini gezerken denk geldi.
Kullandığım Model(ler) : tecrübem sıfır. :)
Öncelikle selamlar .aslında çok küçükten beri merakım olan bu rc modelciliğine artık girmemin zamanı geldi diyorum. ama malum pahali bir hobi oldugu için ufak ufak toplamaya karar verdim. muhtemelen elektrikli bir uçakla başlayacagım yalnız ikinci el olarak buldugum kumandalar var ve cogunun alıcısı yok sanırım düşürüp kaybetmişler. Spektrum dx5e 4 ch kumanda var bir tane uygun fiyatlı ama bunla hangi alıcı eşleşir veya kumandalara göre alıcıları takımmı almalıyız bilemedim. bu konuda bana yardımcı olursanız cok teşekkür ederim.

İstanbul'dan Selamlar

HAKAN AYSEVEN' Alıntı:
Adı : hakan
Soyadı : ayseven
Nereden : istanbul
Mesleği : makine konstruktörüyüm.(mekanik tasarımcı)
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli/Uçak/Quadro/FPV/Araba..) : uçak
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: yok
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? :hobi stelerini gezerken denk geldi.
Kullandığım Model(ler) : tecrübem sıfır. :)
Öncelikle selamlar .aslında çok küçükten beri merakım olan bu rc modelciliğine artık girmemin zamanı geldi diyorum. ama malum pahali bir hobi oldugu için ufak ufak toplamaya karar verdim. muhtemelen elektrikli bir uçakla başlayacagım yalnız ikinci el olarak buldugum kumandalar var ve cogunun alıcısı yok sanırım düşürüp kaybetmişler. Spektrum dx5e 4 ch kumanda var bir tane uygun fiyatlı ama bunla hangi alıcı eşleşir veya kumandalara göre alıcıları takımmı almalıyız bilemedim. bu konuda bana yardımcı olursanız cok teşekkür ederim.

Merhaba Hakan, hoş geldin. Spektrum dx5e' yi Google a sordum. Şöyle yanıtladı ; Bu beş kanal bir kumandadır ve AR 500 receiver kullanır.

İstanbul'dan Selamlar

Hos geldiniz Hakan Bey

Ayhan Bey gerekli bilgilendirmeyi yapmış sağolsun. Kumandalar hakkında temel bilgileri şuradan bakabilirsiniz :)

İstanbul'dan Selamlar

Öncelikle ayhan bey alakanızdan dolayı teşekkür ederim. kumandalar hakkındaki yazıyı okuduktan sonra alıcı ve vericiyi takım halinde almanın daha dogru oldugunu düşünmeye başladım.

İstanbul'dan Selamlar

Hoşgeldiniz Hakan Bey,

Keyifli forumlar. :saygilar: