kanat g/dm2 oranı

• Konbuyu başlatan Üye silindi 17434
  • Başlangıç tarihi
  • 318
Ü

Üye silindi 17434

Guest
herkese selamlar, yeni bir model inşası düşünüyorum, düşündüğüm modelin kanat alanını olabildiğinde arttırma niyetindeyim. 31g/dm2 altına düşmedim daha önce. bunun net bir sınırı var mı? 10dm2 lik model yapsam ne olur, yapamaz mıyım ?

Yapabilirsen bir sınırı yok. Birde amaç ney tam olarak? Yukarıdaki konuya bakmanı tavsiye ederim.

herkese selamlar, yeni bir model inşası düşünüyorum, düşündüğüm modelin kanat alanını olabildiğinde arttırma niyetindeyim. 31g/dm2 altına düşmedim daha önce. bunun net bir sınırı var mı? 10dm2 lik model yapsam ne olur, yapamaz mıyım ?
Benim model sizin hesaba göre 71gr/dm2 çıkıyor ama Sümer hocamın yazdığı yazıdaki kübik kanat yüklemesine göre 5,3 çıkıyor. Bu da trainer bir model için normal bir seviye yazıya göre. Şimdi senin hesaba göre hesaplama yaparsak 31gr/dm2 baya hafif olmuş gibi. Sizin sorunuzda 10gr/dm2 demişsiniz. Mesela 100 gr uçağımız olduğunu varsayalım, bu uçağın 100cm kanat açıklığı olsun ve 10cm chord genişliği var. 100/100.10= 100/1000cm2 bunu dm2 ye dönüştürürsek 100/10dm2 olur o da 10gr/dm2 olur. Yani sorunun cevabı:bence 1 metre uçak 100 grama bitmez. Yanlışım varsa düzeltin.

Detaylara çok takılıyorsunuz. İnşaata başla bakalım. Formüllerle boğuşmaktan model üretmenin keyfine varamayacaksın!

• Beğen
Tepkiler: Alp Serin