Kk2 esc kalibrasyon sorunu yardım lütfen

Mehmet keskin

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
merhabalar kk2 kontrolcülü quadım için almış olduğum yeni blheli 30 amp escleri bir türlü kalibre edemedim kumandanın alıcısına bağladığımda kalibre oluyorlar fakat kontrol kartı üzerinde kalibre olmuyorlar video yüklüyorum yardımlarınız şimdiden teşekkürler.

Kontrol Kartınız
Kk2.1.5
Model Sınıfı
F450
Motor, Pervane ve ESC
Djı 900 kv , 9.45 karbonfiber pervane, blheli 30a
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky fsct6b
Extra Ekipman
Ek kart yok
Video boyutu yüksek olduğundan yükleyemedim iş çıkışı tekrar video çekerim, her bir escyi tek tek kalibre ettim ama kontrolcü üzerinden kalibre olmuyor enerjiyi verirken 1 ve 4 numaralı tuşlara aynı anda basıyorum ve öncesinde kumandayı açıp throttle çubuğunu en üst noktaya getiriyorum fakat tuşları bıraktığımda ve throttle çubuğunu en alta çektiğinde motorlar sürekli dönüyor ve durmuyorlar sorun ne acaba

Video boyutu yüksek olduğundan yükleyemedim iş çıkışı tekrar video çekerim, her bir escyi tek tek kalibre ettim ama kontrolcü üzerinden kalibre olmuyor enerjiyi verirken 1 ve 4 numaralı tuşlara aynı anda basıyorum ve öncesinde kumandayı açıp throttle çubuğunu en üst noktaya getiriyorum fakat tuşları bıraktığımda ve throttle çubuğunu en alta çektiğinde motorlar sürekli dönüyor ve durmuyorlar sorun ne acaba
Videoları YOUTUBE kanalını yükleyip, video linkini forumda paylaşıyoruz. Neyse çekerseniz çekin, şu an ki forum ayarları ile foruma video yüklemeniz mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet keskin
Kırım sonrası multiwii kartım arızalanınca almıştım kk2 yi sanırım bu sorunumda kartımla ilgili naza m lite sipariş verdim umarım esc lerim yeni kartta sorun yaşatmaz video yükleme hakkında verdiğiniz Bilgi için çok teşekkür ederim Mehmet bey.

Yaptığım araştırmalardan anladığım kadarıyla Kk2 kartı oneshot esc ile çalışmıyor tabiri caizse farklı dillerde konuşuyorlar ve sonuç olarak kalibrasyon mümkün olmuyor halihazırda Mehmet beyin dediği gibi eski bir kart ve bu yüzden sorun olabilir birgün bir arkadaş aynı sorunu yaşarsa umarım bu konu sayesinde fikir sahibi olur.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari