Kumanda Secimim

• Konbuyu başlatan murathanaksoz
  • Başlangıç tarihi
  • 1,842
M

murathanaksoz

Guest
Selamlar Mehmet bey/abi bu defa bana kızma bak bütün başlıklara ve bazılarına göz gezdirdim ama yine de başlık açmak zorunda hissettim kendimi :)

Kumanda almak istiyorum fakat:

Şuan ladybird kullanıyorum önümüzde ki aylarda trex 450 dfc plus ve bir de uçak alacağım. 450dfc plustan kumanda çıkıyor evet ama ben istiyorum ki

Hem simülasyon hem ladybird hem de diğer alacağım modellerle kullanabileceğim kumanda hangisi ? Bütçe 800 tl yi geçmesse iyi olur.

Bildiklerim:
-En az 6 kanal lazım/istiyorum.
-Sim için modul vs almam lazım.

Öğrenmek istediklerim:

-Ladybird ü nasıl bind edeceğim
-Uçağı kit yerine rtf alırsam nasıl bind edeceğim
-Bunlara en uygun kumanda hangisi

secim

murathanaksoz' Alıntı:
Selamlar Mehmet bey/abi bu defa bana kızma bak bütün başlıklara ve bazılarına göz gezdirdim ama yine de başlık açmak zorunda hissettim kendimi :)

Kumanda almak istiyorum fakat:
...

Kumanda Secimim

Murathan Bey,

Gerçi Tevfik bey doğru bir konuya yönlendirme yapmış ama ben beklentiniz doğrultusunda biraz daha konuyu açmaya çalışayım.

- Öncelikle Micro modellere girerseniz ki siz giriyorsunuz, her şeyi tek bir kumanda ile çözmek mümkün değil. Aslında şöyle mümkün. Şayet seçtiğiniz micro modellerde bir sınırlama yapar ve DMS2 ,DMSX protokollerini ararsanız (Bu durumda tüm micro modeller E-Flite ya da Blade olmak zorunda) bu durumda tek bir ana kumanda, ki bu spektrum ya da JR oluyor, ile tüm olayı çözebilirsiniz. Ama E-Flite ve Blade modelleri kaliteli oldukları için diğer microlara göre daha pahalı olacaktır.

- Düşündüğünüz Ladybird quadrosu, ki bu da micro bir model Walkera'nın bir ürünü. Dolayısıyla illa ben bu modeli de denemek istiyorum derseniz RTF (Ready to Fly) hali ile kumanda dahil olmanızı öneririm.

- Helikopter modeli olarak RTF model olan 450 Plus almayı düşünüyorum demişsiniz. Bu paketten çıkan Align kumandası alsında Futaba tarafından üretilen 6 kanal bir kumanda. Fakat ekranı küçük olduğu için menüleri oldukça karışık gelecektir. Bu nedenle helikopter alırken RTF paketi değilde, model ayrı, kumanda ayrı almanızı tavsiye ederim. Örneğin Trex 450 PRO + Seçeceğiniz ana temel kumanda şeklinde.

- Ana kumandayı ayrı alınca, alacağınız ilave alıcılar ile micro olmayan her türlü uçak ve helide rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kumandanızın hafızasında her bir model için ayrı ayarlar yapacaksınız. Modellere taktığınız alıcıları model üzerindeki elektronikler ile doğru bağlayacaksınız. Alıcıların her birini kumandanıza tanıtacaksınız (BIND işlemi). Sonrada modeller bazında gerekli ayarları ana kumandanızda yapacaksınız.

Böyle yazınca çok karışık geldi biliyorum ama korkmayın hepsi çok kolay işlemler ve zaman içerisinde siz de rahatlıkla öğrenirsiniz.

- Gelelim hangş ANA kumandayı seçeyim konusuna. İşte durum burada biraz karışıyor. Maliyetten tutunda, görsel zevkle ve ihtiyaca göre bu seçim çok değişkenlik gösteriyor. Bu kısımda hiç bir zaman direkt yönlendirme yapma taraftarı değilim. Size sadece aşağıdaki konulara bir kere daha bakıp, size uygun olan modeli seçmenizi tavsiye edebilirim ancak ;)

Kumanda Secimim

Mehmet bey vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Ladybird için devo 4 den devam edicem sanırım (içinden çıkıyor zaten bildiğimiz gibi). Trex 450 dfc yerine de içinden kumanda çıkmayan bir kit alacağım sanırım yada yine dfc plus alıp içinden çıkan kumandayı kullanmayacağım. Yolladığınız linkleri okuduktan sonra bu başlığı açmıştım zaten ama yine de teşekkür ederim =) Sanırım spektrum dx7 alacağım hem sim, hem uçak hem de heli. ile kullanabilmek için :)

Kumanda Secimim

fastlad den adamlarla iletişime geçip dx7s almanızı öneririm ;)

ben bu özellikle, bu kullanım kolaylığında ve bu kalitede kumandayı 600 liradan ucuza bulurum derseniz orasını bilemem tabii :)

Kumanda Secimim

site için teşekkürler öncelikle :) kargo,gümrük vb gibi durumlarda sıkıntı yaşamam değil mi :) ?

Kumanda Secimim

murathanaksoz' Alıntı:
site için teşekkürler öncelikle :) kargo,gümrük vb gibi durumlarda sıkıntı yaşamam değil mi :) ?

bende sorun olmamıştı... UKİME girmedi bile, doğrudan PTT PİM üzerinden geldi... İngiltereden yola çıktı 6 günde elime ulaştı.

Fiyatı düşük göstermelerini söyleyin adamlara (50 pound civarı), o şekilde gelirse artık biraz da şans işi :agreed:

Kumanda Secimim

Rasim Öztürk' Alıntı:
bende sorun olmamıştı... UKİME girmedi bile, doğrudan PTT PİM üzerinden geldi... İngiltereden yola çıktı 6 günde elime ulaştı.

Fiyatı düşük göstermelerini söyleyin adamlara (50 pound civarı), o şekilde gelirse artık biraz da şans işi :agreed:

Bu yaz bir dx8 yada dx7s de ben alacam bu siteden :)

Kumanda Secimim

Valla hobbyking süper bu konuda. Şimdi adamlara "abi ya şu fiyatı düşük göster" dicen filan bi sürü tantana bakalım ne olacak :)

Kumanda Secimim

murathanaksoz' Alıntı:
Valla hobbyking süper bu konuda. Şimdi adamlara "abi ya şu fiyatı düşük göster" dicen filan bi sürü tantana bakalım ne olacak :)

Bütün tantanayı paylaşıyorum aşağıda ;)

----------------------------------------------------------------------------
Hello,
I bought a Spektrum DX7s (SPM7800EU) from your web site. I paid it via paypal...
I want to ask you about "declared value". Could you write its price as "55 pounds" on the package? If you do it, that would be great for me...
Thanks for your help,
Have a nice day ;)
Hello
We will declare this as £55.00 for you when it ships.
Thanks
Andy
Thanks a lot Andy, i really appreciate your help.
Have a nice day ;)

Evet mailimden aynen kopyaladım, bütün tantana bu kadar... :saygilar:

İlk mesajımı yazma tarihim saatim Jun 17,2014, 12.13 PM

Onların cevapladığı tarih saat; Jun 17,2014, 12.19 PM

Üçüncü olan benim mesajım; Jun 17,2014, 12.29 PM

Bunlar da kargo hareketleri;

19/06/14 10:30 2014-06-19 10:30:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi UNITED KINGDOM (Yurt Disi)
20/06/14 18:07 2014-06-20 18:07:36 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE
23/06/14 00:00 2014-06-23 00:00:00 Deliver item (Inb) Gonderi teslim edildi (Gelen) TÜRKIYE

1.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
21/06/2014 11:02:29
2.
Torbaya Eklendi - ESKİŞEHİR(ESKİŞEHİR P.İ.M)
22/06/2014 21:35:46
3.
DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - ESKİŞEHİR ESKİŞEHİR POSTA DAĞ. MRK.
23/06/2014 09:13:59
4.
Hükmü Şahsın Memur/Mustahdemine Teslim(Delivered to the employee...) 23/06/2014 - ESKİŞEHİR ESKİŞEHİR POSTA DAĞ. MRK.
23/06/2014 15:06:07

Hobbykingden 6 günde yola bile çıkmıyor bırak eline ulaşmasını ;D

Ama saygı duyarım tabii, her tercihe ;) ;) ;)

Kumanda Secimim

murathanaksoz' Alıntı:

şimdiye kadarki en süper alışverişim oldu zaten, böyle hizmet yurtiçinde yok...

bunları gördükten sonra hk dan soğudum ama el mahkum alıyoruz... fastlad kumandada iyi ama genel olarak yine de birazcık "ingiltere" :) her üründe bu kadar olmuyor hesaplılık...