lipo pil

mahmure güler

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
şuan dronenda 12000 mah 40 C 6 S lipo kullanıyorum. lipo şarj ederken şarj aletim ısınıyor ve pilin şarjı çok hızlı boşalıyor ne yapmam gerkşiyor biraz acil yardımcı olabilecek var mı

• Beğen
Tepkiler: Emre Çelikk
Lütfen konuyu doğru yere açma konusunda biraz daha titiz olalım. Konu olması gereken bölüme taşınmıştır.

Pilin hızlıca boşalma sebebi bu olmayabilir ama şarj aletinin ısınmasının nedeni markası olabilir. Orijinal mi ? Mesela benimki orijinal değil, ısınınca şarjı veya deşarjı durdurmayı tercih ediyorum ama yaptığım doğru mudur bilmem.
anladım teşekkür ederim sıcaklık etsikisi olabilir mi

anladım teşekkür ederim sıcaklık etsikisi olabilir mi
Lipo pillerin hızlı boşalmasından kasdettiğiniz nedir.
ben 4S 1500mah 100c pil ile 7-9 dakıka kadar uçtuğumuda biliyorum, 3 dakika uçtuğumuda biliyorum.
Kullanım tarzına göre harcayacağı güç değişken olduğundan hızlı boşalma konusu net bir cevap alamaz.
2 adet piliniz var ve ikisi arasında cok büyük farklar varsa birinin hızlı boşaldığını söylebilirsiniz. :)

Lipo pillerin hızlı boşalmasından kasdettiğiniz nedir.
ben 4S 1500mah 100c pil ile 7-9 dakıka kadar uçtuğumuda biliyorum, 3 dakika uçtuğumuda biliyorum.
Kullanım tarzına göre harcayacağı güç değişken olduğundan hızlı boşalma konusu net bir cevap alamaz.
2 adet piliniz var ve ikisi arasında cok büyük farklar varsa birinin hızlı boşaldığını söylebilirsiniz. :)
lipo pillerimizin hızlı boşalmasının sebebi sıcaklık ile alakalıymış şöyle biz -16 derece uçuşa çıktık lipomuz da ani boşalma oldu içeride böyle bi sıkıntı yaşamadık

Bu pili yeni aldım önceki pilim çok çabuk öldü o yüzden bu pili kullanmadan önce ne yapmam lazım daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü kullanmak için .

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol