Merhabalar

Kaan Gök

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhaba. Ben Kaan Gök, İstanbul'dayım, bilgisayar mühendisiyim. Yaş 45 civarları :)
Eskiden RC uçak ve helikopter konusunda bayağı aktiftim. Ancak biraz motivasyon kaybı, biraz uçuş alanı eksikliği, biraz hayat meşgalesi derken yaklaşık 8-10 senedir hiçbir şey uçurmuyorum. Uçaklar helikopterler evde yatıp paslanıyor(du). Birkaç ay önce taşındığım yerde yakında geniş, boş, güzel bir arazi olduğunu görünce ve oğlum da 14 yaşına gelip "baba ben de helikopter uçurmak istiyorum" deyince şunların bir tozunu alayım dedim, bu vesile ile foruma gene eskilerden bir arkadaşın yönlendirmesi ile kaydoldum. Eskiden hobbyrc forumda aktiftim, sanırım o da kapanmış gitmiş...
Bir de bu arada SHGM uçuş kayıtları falan bir sürü prosedür çıkmış, şimdi onları çözmeye çalışıyorum. Eskiden ne güzel modelleri alır Kazlıçeşme sahilde bile uçururduk :)
T-Rex 450-500-600N-Swift helikopterlerim ve katana ve sundowner elektrikli uçaklarım var şu an uykuda olan.

Adınız / Soyadınız
Kaan Gök
Nereden Katılıyorsunuz
İstanbul Sarıyer
İlgilendiğiniz Model
Hepsi
Var ise Modelcilik Tecrübeniz
14
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Birkaç ay önce taşındığım yerde yakında geniş, boş, güzel bir arazi olduğunu görünce ve oğlum da 14 yaşına gelip "baba ben de helikopter uçurmak istiyorum" deyince şunların bir tozunu alayım dedim
Sizin gibi eski modelcileri hobiye geri dönüş yapmaları bizlere ayrı bir mutluluk veriyor Kaan Bey. Aramıza ve foruma hoş geldiniz :saygilar:
Bir de bu arada SHGM uçuş kayıtları falan bir sürü prosedür çıkmış, şimdi onları çözmeye çalışıyorum.
Evet bir takım yasal zorunluluklar geldi ne yazık ki. Ama öyle göz korkacak bir durum yok. Müsait bir zamanda şu bölüme bir bakmanızı tavsiye ederim :)

Hoşbulduk
T-rex 450 çalıştı hatta hover yaptı bahçede, 500'ün ESC'si nedense yandı gaz verince:rolleyes: 4 tane pil ölmüş, ama geri kalanlar bizde hala ümit var diyor...:D Büyükleri çalıştırmaya cesaret edemedim daha...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Hoşbulduk
T-rex 450 çalıştı hatta hover yaptı bahçede, 500'ün ESC'si nedense yandı gaz verince:rolleyes: 4 tane pil ölmüş, ama geri kalanlar bizde hala ümit var diyor...:D Büyükleri çalıştırmaya cesaret edemedim daha...
İlk model çalıştı ise tamamdır, gerisi gelir :thumbup: Pillerin ölmesi normal :rolleyes: Kullanılmasa bile belli bir raf ömrü var ne yazık ki :embarras: