Model Önerisi

İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar bu hobide yeniyim ve kendime bir model yapmak istiyorum okulda TEKNOFEST için iha yapmıştım yani az çok imalat aşamasında tecrübem var, fakat uçuş konusunda tecrübeli değilim.
Hazır planlar arasında ft explorer en çok hoşuma giden model oldu ft explorerde aşağıdaki komponentleri kullanabilir miyim?Aşağıdaki malzemeler elimde olduğu için bunları kullanmak istiyorum ekstra masraf çıkmasın, depronların fiyatları çok uçmuş durumda hangi malzemeyi önerirsiniz yapım aşaması için
3s 3400mah lipo
sunnysky x2820 1100kv
11*5.5 apc pervane

Pil epey ağır gelir. Ama kullanabilirsin. Kanadı 10-13 cm daha uzun yaparsan fazladan ağırlığın "çaldığı" kaldırma kuvvetini biraz dengeleyebilirsin. Ama başka meseleler ortaya çıkar. Onu da o zaman tartışırız hep beraber...

Pil agir gelebilir, ayrica ben 1045 pervane oneririm 1100 kv motor 1155 motor sagligi icin zorlama olabilir.. Bende bir oneride bulunayim, 1045 pervane model yine ft exp, kanatlardan cift motor. boylelikle kuvvet articagindan pil agirligi bir nebze daha tolere olur diye dusunuyorum ama tabi forumdaki ustalar ince ayrintilarda daha iyi bilgilendirir. cift motor cift esc olucak ikiside kalibre edilicek. Malzeme fotoblok(maket kartonu) kanatlari mutlaka guclendirmelisin.

Explorer için motor açısına dikkat etmeni öneririm. Düz yaparsan direkt çakılıyor:rolleyes:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
üzerindeki elktronikler sunnysky 2216 1100 kv motor 40 amp skywalker esc 9x45 pervane 2200mah lipo.Çok güzel bir performans sağlamıştı.Malzeme 5mm fotoblok.Plan ne ise onu birebir yapın.Sadece motor mauntunu 1cm kadar yüksek yapmıştım 9x45 pervane kuyruk gövdeye çarpmasın diye.Kanadı filanda güçlendirmenize gerek yoktur bilginiz olsun.Sadece tek önerim şu modeli gövde de dahil koli bantıyla yüzeyi bantlayın.Bu modelin hem daha sağlam olmasına hemde kanat ve gövdede pürüzsüz bir yüzey oluşmasına çok büyük bir etken:)

Son düzenleme:
ilk alışma için elimdeki elektroniklere uygun model var mıdır yoksa yaptığım iha modelini mi kullanayım 90cm gövde 120cm kanat açıklığı vardi

Pil agir gelebilir, ayrica ben 1045 pervane oneririm 1100 kv motor 1155 motor sagligi icin zorlama olabilir.. Bende bir oneride bulunayim, 1045 pervane model yine ft exp, kanatlardan cift motor. boylelikle kuvvet articagindan pil agirligi bir nebze daha tolere olur diye dusunuyorum ama tabi forumdaki ustalar ince ayrintilarda daha iyi bilgilendirir. cift motor cift esc olucak ikiside kalibre edilicek. Malzeme fotoblok(maket kartonu) kanatlari mutlaka guclendirmelisin.
motorun önerilen pervanesi zaten 11*5.5 3s pil için pervaneyi daha da küçültürsem 4s kullanmam gerekecek gereken rpmi vermesi için

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
üzerindeki elktronikler sunnysky 2216 1100 kv motor 40 amp skywalker esc 9x45 pervane 2200mah lipo.Çok güzel bir performans sağlamıştı.Malzeme 5mm fotoblok.Plan ne ise onu birebir yapın.Sadece motor mauntunu 1cm kadar yüksek yapmıştım 9x45 pervane kuyruk gövdeye çarpmasın diye.Kanadı filanda güçlendirmenize gerek yoktur bilginiz olsun.Sadece tek önerim şu modeli gövde de dahil koli bantıyla yüzeyi bantlayın.Bu modelin hem daha sağlam olmasına hemde kanat ve gövdede pürüzsüz bir yüzey oluşmasına çok büyük bir etken:)
kanalınıza baktım ft legacy var tek motorlu konfigürasyon bunun için belki uygun olabilir ama aklım p40 warhavk da