Model Uçak Teknik Resim - Ilk Dizaynim

Safa,

Gercekten ilginc bir test olacak. Benim anlamadigim nokta ucagin inis ve kalkisini nasil kontrol edeceksin :rolleyes: Sanki lastikli elden atmali modelin elektrikli versiyonu mu olacak :rolleyes:

Türker Akgün' Alıntı:
Valla bende merak ettim Safa olur mu diye. :laugh:

Tek bir tavsiyem var boş bir alan olsun mutlaka deneyeceğin yer. Similasyonda uçak uçarabiliyor olduğunu umud ediyorum tabi herşeyden önce, aksi takdirde deneme derim.
türker senin simülasyon derslerinde göremedim
kumandasız uçak uçurmayı :laugh: bu konuyu atladın galiba

hakan' Alıntı:
türker senin simülasyon derslerinde göremedim
kumandasız uçak uçurmayı :laugh: bu konuyu atladın galiba
Evet tabi bunuda düşünmek lazım. :eek: Herhalde safa servoları falan düşündüğüne göre kumanda işini de halletmiştir. ???

Türker Akgün' Alıntı:
Evet tabi bunuda düşünmek lazım. :eek: Herhalde safa servoları falan düşündüğüne göre kumanda işini de halletmiştir. ???

Servo ve kumanda olmayacak, Mehmet beyin söylediği gibi lastikli elden atmalı modellerin elektriklisi gibi olacak. Amaç uçup uçamadığını test etmek sonra duruma göre değişiklik yaparım artık. Elektrikli olmasının sebebi motor devrini ayarlayabiliyor olmam. Servolar yerine kullanacağım klamensleri gevşeterek, sadece modeli uçurmadan önce kontrol yüzeylerine müdahale edebilecem bolca kırım olacak.

Bu hafta bi kaç model deneyip videolarını çekerim. Acaba nasıl olacak ? :)

BOŞ BİR ALANDA KAFANA KASK TAKARAK DENE :eek: