Naze32 - Cleanflight/Betaflight yüklüyken MSP komutları gönderemiyorum.

Atıl KAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
İyi günler,
İlk quadcopterimin kurulumunu büyük ölçüde tamamladım sayılır. Amacım Raspberry Pi ile uçuş kontrolcüme veri gönderip uçuşu sağlamak.
Bunun sebebide bağlantıyı RC kumanda ile değilde bilgisayar üzerinden wifi ile sağlamak.

Raspberry Pi üzerindne komut göndermek için aşağıda ki kütüphaneyi kullanıyorum ;

Sorunum ise şu ;
Naze32 üzerine Baseflight yüklediğimde, CLI üzerinden "feature SERIALRX" ve "set serialrx_type=4" komutlarını girdikten sonra Python ile MSP_SET_RAW_RC komutunu kullanabiliyorum.
Ancak daha güncel olması sebebiyle Cleanflight veya Betaflight kurduğumda komut göndermeyi bir türlü başaramadım.
Belirttiğim komutların birebir karşılığı maalesef yok. Receiver mode kısmandan MSP_RX'i seçmeyi denedim ancak olmadı. Port ekranından ise MSP ve Serial_RX'i aynı anda işaretleyemiyorum.

Konu hakkında çözüm önerilerinizi bekliyorum. Şuan fotoğraf ekleyemedim ancak açıklayıcı olmadıysa istenildiği takdirde fotoğrafta ekleyebilirim.

Kontrol Kartınız
Naze32
Model Sınıfı
Quadcopter
Motor, Pervane ve ESC
Racerstar BR2205 2300kv, Racerstar R5040X3, Racerstar REV35 35A BLheli_S ESC
Kumanda Alıcı ve Verici
Wifi bağlantı
Extra Ekipman
yok
Merhaba, sanırım forumda bizden başka ilgilenen yok bu konuyla :D
Ben okul için proje yapmak ve olursa bitirme projem ile birleştirmek amacıyla bu yola gittim. Sizin hedefleriniz neler ?