Nitro Uçak Toplama

Oğuzhan KÖSOĞLU

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar ilerleyen zamanlarda nitrolu uçak toplamak istiyorum. Neden derseniz ? Sırf sesinden dolayı :) Çok fazla uçuş alanım olmadığından mümkün mertebe en küçük kit ve buna uygun motor olması lazım. Aklımda olan en fazla 70-80 cm civarı bi model. Biraz araştırdım fakat bulamadım. Bu konuda hangi kit ve motoru önerirsiniz ? Yalnız cox motorlar hariç :)

Nitro Uçak Toplama

Hemşerim kardeşime yardımcı olmam lazım düşüncesiyle biraz araştırma yaptım.

Bence 70 - 80 cm uçak ve nitro pek mantıklı değil. Önerilerim aşağıda.

(0.25 - 0.35 motor)
Motor: Halen yurt içi piyasada bu boyutlarda motor bulmak zor. veya

(0.40 - 0.55 motor)
Motor:

Nitro Uçak Toplama

Sümer abi ilgin için çok teşekkür ederim. Linkteki uçakların uçuş ağırlığı sanırım 2-3 kg civarı oluyor. Benim düşüncem şöyle 1 kg civarı bir uçak toplamak idi. Buda pek mümkün değil sanırım...

Nitro Uçak Toplama

oguzhannn' Alıntı:
Sümer abi ilgin için çok teşekkür ederim. Linkteki uçakların uçuş ağırlığı sanırım 2-3 kg civarı oluyor. Benim düşüncem şöyle 1 kg civarı bir uçak toplamak idi. Buda pek mümkün değil sanırım...

O boyutta nitro motor kullanmak pratik değil bence. Değmez. Ayrıca nitro motor küçüldükçe sorun riski artar.

Nitro Uçak Toplama

Gerçi Sümer hocamın söz söylediği yerde bana pek laf düşmez ama...Elimde kullandığım soaraction uçağım var.... os 15 motor ile uçuruyorum. Müthiş keyifli. Ancak hocamın da dediği gibi motor ayarı küçüklüğünden dolayı sıkıntılı oldu. Aynı uçağı bir arkadaşımız ap 15 ile uçuruyor. Performans kafi. Şimdi forumda konu da açtım. Yeni bir akrobasi uçağı da yapıyorum kendi motoruma göre. Takip edebilirsiniz.

Nitro Uçak Toplama

Mustafa Güney' Alıntı:
Gerçi Sümer hocamın söz söylediği yerde bana pek laf düşmez ama...

Sevgili kardeşim, hepimize her yerde laf düşer. Ben kişisel görüş beyan etmişim sen ise doğrudan deneyim bildirmişsin. Deneyim düşünceyi döver. :) Demek ki asıl bana laf düşmezmiş! :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nitro Uçak Toplama

Ben de yıllar önce Kyosho'nun 15'lik eğitim modeli ve 15'lik Magnum motorla çok keyifli uçuşlar yapmıştım. Ama kanat açıklığı 110 cm falan vardı sanırım. Ayrıca yine bir zamanlar 25'lik motorla çok keyifli uçuşlar yaptığımız Phoenix'in Sonic modeli var. Linki aşağıda;

Nitro Uçak Toplama

Sonic gerçekten de çok güzel bir uçaktır. Küçük motorlar için de ideal. Dünden beri epeyce bakındım. Yurt içinden sıfır küçük motor bulmak çok zor olacak gibi...