NTSC mi PAL mi ?

İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhaba fpv kamera aldım. Kutusunuda ntsc / pal değiştirilebilir yazıyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim . Şu an görüntü alıcım gelmedi ön bilgi edinmek amacıyla sormak istedim.

Bizim coğrafyada PAL sistemi kullanılıyor. Ama değiştirilebilir'den kasıt menüden değiştirebiliyorsun diye anlıyorum. Benim eski sistemimde de menüden değiştirebiliyordum. Hangisini kullanırsan kullan, fark etmez. Zaten görüntüyü bilgisayardan aktaracaksın. Doğrudan TV'ye bağlamazsan sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:
Bizim coğrafyada PAL sistemi kullanılıyor. Ama değiştirilebilir'den kasıt menüden değiştirebiliyorsun diye anlıyorum. Benim eski sistemimde de menüden değiştirebiliyordum. Hangisini kullanırsan kullan, fark etmez. Zaten görüntüyü bilgisayardan aktaracaksın. Doğrudan TV'ye bağlamazsan sıkıntı olmaz.
Hocam telefona bağlıyacağım . Fark etmiyorsa neden 2 tane seçenek koymuşlar acaba merak ettim doğrusu.

Hangisini kullanacağınız size kalmış, herkesin tercihi ve ihtiyaçları farklı. NTSC ve PAL arasında çok fazla fark yok, genellikle sadece çözünürlük ve fps farklı oluyor ama bu kameraya veya monitöre göre değişebiliyor. Ben NTSC kullanıyorum çünkü benim kullandığım kamera ve gözlükle NTSC daha geniş açılı görüntü veriyor ayrıca fps de yüksek olduğu için görüntü daha yumuşak hissettiriyor. İkisini de deneyip hangisi hoşunuza giderse onu kullanmanız lazım, çok da kafaya takılacak bir konu değil bence. NTSC ve PAL ı çok güzel karşılaştırmış, ingilizceniz varsa bence bir bakın.