Online İHA pilotluk Yetkisi (ücretsiz)

Mustafa YILDIRIM33

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba Arkadaşlar,
adresi üzerinden online yetki kodunuzu alabiliyorsunuz.
Detaylar:

Drone lisansı almak isteyen varsa sivil havacılık internet üzerinden veriyor. 20 soruluk online bir sınav var ona giriyorsunuz sadece bu ay ücretsiz yapmışlar.
1200tl idi sonrada 480 tl ye düşmüştü şimdi bedava olmuş.
iha.shgm.gov.tr
Ye girip
1. Kayıt oluşturun
2. Hem telefona hem emaile kod gelecek
3. Bilgilerinizi yazdıktan sonra
Çıkış yapın
4. Tekrar şifrenizle girin
5. İHA Pilot Kayıt Başvurusu seçiyoruz
6. IHA 1 - Seçeceksiniz
7. Sınav ol seçiyoruz

Bu ay sonmuş
İHA 01. Seçeneği 0-25kg ya kadar İHA uçurabilirsiniz demek
20 soruyu yanitladiktan sonra
Vesikalık foto yükle diyecek, bilgisayarda fotonuz hazır olsun.
Ayrıca nvi dende ikametgah hazırlayın.
Onuda yükleyince bitiyor
Onay geliyor sonra.

Soru cevapları evet hayır lı , kolay sorular. Yaparsınız bence :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa karbuz
... Genel Müdürlüğümüz tarafından ücretsiz İHA eğitim ya da pilot sertifikası verildiğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
... Genel Müdürlüğümüz tarafından ücretsiz İHA eğitim ya da pilot sertifikası verildiğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Merhaba, bilgileri kontrol edip sınavı bitirip onay aldım ve e devletten kontrol yaptım.
E devletten aynı onay kodu görünmekte.

Bilgilerinize,... :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Burada bahsedilen sanırım ticari pilotluk bildiğim kadarıyla ticari pilot olabilmek için sghm tarafından onaylanmış özel kurs yerlerinden eğitim almak gerekli ama sportif amaçlı pilotluk ücretsiz alınabiliyor sınavda da sordukları sorular temelde insanların üzerinde uçurmamalı doğru mu yanlış mı
Havalanlarindan kaç metre uzakta uçurulmali gibi daha çok güvenlik amaçlı sorulan sorular

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33
Bu sınav zaten ücretsiz değil miydi yahu? Hocam resimde yazan sportif amatör belge türü zaten ücretsiz
iha.shgm.gov.tr adresinde yetkilendirilmiş eğitim kurumlarının listesi var ticari lisans 800 1200 arası eğitimlerle veriliyor. Huma adlı şirketin iha 1 eğitimi 1200 olması lazım gördüğüm kadarıyla kaliteli bir eğitim kurumu

Merhabalar tekrardan,
Rc hobi ile ilgilendiğimiz için, ücretli- ücretsiz , ticari-amatör bilgim olmadığı için ve bizim muhakkak almamız gereken bir izin gibi gördüğümden paylaşmak istedim arkadaşlar :)

Alıp almamak tabi ki tercih meselesi :)
İsteyene soru cevaplarını da gönderebilirim :)

Merhaba Arkadaşlar,
adresi üzerinden online yetki kodunuzu alabiliyorsunuz.
Detaylar:

Drone lisansı almak isteyen varsa sivil havacılık internet üzerinden veriyor. 20 soruluk online bir sınav var ona giriyorsunuz sadece bu ay ücretsiz yapmışlar.
1200tl idi sonrada 480 tl ye düşmüştü şimdi bedava olmuş.
iha.shgm.gov.tr
Ye girip
1. Kayıt oluşturun
2. Hem telefona hem emaile kod gelecek
3. Bilgilerinizi yazdıktan sonra
Çıkış yapın
4. Tekrar şifrenizle girin
5. İHA Pilot Kayıt Başvurusu seçiyoruz
6. IHA 1 - Seçeceksiniz
7. Sınav ol seçiyoruz

Bu ay sonmuş
İHA 01. Seçeneği 0-25kg ya kadar İHA uçurabilirsiniz demek
20 soruyu yanitladiktan sonra
Vesikalık foto yükle diyecek, bilgisayarda fotonuz hazır olsun.
Ayrıca nvi dende ikametgah hazırlayın.
Onuda yükleyince bitiyor
Onay geliyor sonra.

Soru cevapları evet hayır lı , kolay sorular. Yaparsınız bence :)
2yıldır aynı mesaj geliyor heryerden zaten bedava uzun zamandır

Selamunaleyküm arkadaşlar.Ben önce sınav oldum sonra kayıt acaba geçerli olmuşmudur?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tamam galiba değilmi?:)Sebep olan arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum.Ama anlamadığım aynı sınavla iki yetkiyi birden verdi.Bu normal değilmi.

Pilotluk yetkisi aldıktan sonra uçakları kaydetmeyi unutmayalım. Kayıt işlemi çok basit 5 farklı yönden fotoğraf basit bir iki bilgi kendiniz yaptınız hazır mı aldınız ağırlık vb temel şeyler. Ondan sonra size uçağın ruhsatı ve plakasını veriyor bu plakayı uçağa yapıştırın diyor kendiniz gerçek uçak alıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz