Parçalar uyumlu mu?

Enes

Yeni Uye
GÜNCELLENDİ

Kendi quadcopterimi yapmak istiyorum. Bunun için parçaları topladım ve bu parçalar uyumlu mu diye size sormak istiyorum?

Parçalar:

Motor: Sunnysky Angel A2212 980Kv
ESC: SIMONK 30A BEC 5V3A 499Mhz yenileme oranı
Uçuş kontrol ünitesi: Naza M Lite
Batarya: 5000mAh 30C Max 40C 3S 11.1V
Prervane: 1045
Alıcı-verici: 6Ch 2.4GHz

Linkler:

Motor linki:
ESC linki:
Uçuş kontrol ünitesi:
Batarya:
Pervane:
Alıcı-verici:

Bu sistemle amacım, uzun mesafe (10km-fpv için), yüksek irtifa(1000m veya daha yüksek), yüksek hız(50-80kmh) ve tabiki uzun uçuş süresi (40-60 dakika). Ani hızlanma, Ani manevra yeteneği, ters dönme vb. istemiyorum. Eğer sistem uyumluysa, istediğim irtifa, hız, uçuş süresi vb. isteklerimi karşılar mı? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

Merhaba enes kardeşim, motorların kalitesi nasıl bilmiyorum ama bende sunnysky var harika çalışıyorlar. Escler 30 amper olması daha iyi 20 amper ani akım çekimlerinde uzun ömürlü olacağını sanmam. Pervaneleri 10x45 kullan pilotajin iyi değilse plastik ucuz pervanelerle baslayabilirsin benim gibi. 10000mah lipo çok ağır gelecektir 5000mah üzerine çıkma mümkünse c değeri yüksek pil al. Kontrolcü iyi daha iyisini de bulamazsın herhalde. Daha tecrübeli modelci arkadaşlar da yorum yapacaktır elbet. Kolay gelsin

Enes Merhaba;

Herşeyden önce 40-60 dklık uçuş biraz zor. İllaki uzun uçuş istiyorsan Panasonic NCR18650 tek hücrelik piller ile ya da diğer marka 18650 piller ile Li-ion batarya paketi yapman gerekecek. (3s4p, 3s6p gibi) Bu şekilde hem daha hafif bir pil elde etmiş olacaksın hem de uzun uçuş süreleri elde edebilirsin. Ama belirttiğim gibi o süreler seni biraz zorlayacaktır. Ayrıca herşeyi aliexpress'ten almamanı tavsiye ederim. Motor, pervane gibi parçalar oradan alınabilir fakat ESC'leri, bataryayı en azından bilinen marka almanı öneririm (ESC için Hobbywing, Lipo için Turnigy, Gens Ace v.b.)

Parçalar uyumlu mu?

veysel güler' Alıntı:
Merhaba enes kardeşim, motorların kalitesi nasıl bilmiyorum ama bende sunnysky var harika çalışıyorlar. Escler 30 amper olması daha iyi 20 amper ani akım çekimlerinde uzun ömürlü olacağını sanmam. Pervaneleri 10x45 kullan pilotajin iyi değilse plastik ucuz pervanelerle baslayabilirsin benim gibi. 10000mah lipo çok ağır gelecektir 5000mah üzerine çıkma mümkünse c değeri yüksek pil al. Kontrolcü iyi daha iyisini de bulamazsın herhalde. Daha tecrübeli modelci arkadaşlar da yorum yapacaktır elbet. Kolay gelsin

Aynen hocam dediğiniz gibi ESC leri 30A yaptım. Pervaneler 10x45, kötü olmamakla birlikte çokta iyi değiller. Bataryada zaten tereddütteydim. 5000mAh yaptım(hem daha ucuz oldu) :D. Başka uyumsuzluk var mı peki? Bide bu 5000mAh pille bu sistem ile uçuş süresi yaklaşık ne olur?

Parçalar uyumlu mu?

Omer Kose' Alıntı:
Enes Merhaba;

Herşeyden önce 40-60 dklık uçuş biraz zor. İllaki uzun uçuş istiyorsan Panasonic NCR18650 tek hücrelik piller ile ya da diğer marka 18650 piller ile Li-ion batarya paketi yapman gerekecek. (3s4p, 3s6p gibi) Bu şekilde hem daha hafif bir pil elde etmiş olacaksın hem de uzun uçuş süreleri elde edebilirsin. Ama belirttiğim gibi o süreler seni biraz zorlayacaktır. Ayrıca herşeyi aliexpress'ten almamanı tavsiye ederim. Motor, pervane gibi parçalar oradan alınabilir fakat ESC'leri, bataryayı en azından bilinen marka almanı öneririm (ESC için Hobbywing, Lipo için Turnigy, Gens Ace v.b.)

Bir bakayım tekrar dediğiniz sitelere ama niyeyse bir türlü aliexpress, ebay kadar ısınamadım. Yani güvenlik konusunda. :rolleyes:

Parçalar uyumlu mu?

M. Enes ÇAMUR' Alıntı:
Bir bakayım tekrar dediğiniz sitelere ama niyeyse bir türlü aliexpress, ebay kadar ısınamadım. Yani güvenlik konusunda. :rolleyes:

Kredi kartı ile satın alırken sanal kart kullanıp parça fiyatı kadar ücret tanımladıktan sonra sıfırlarsan sorun olmaz :)

Parçalar uyumlu mu?

Omer Kose' Alıntı:
Kredi kartı ile satın alırken sanal kart kullanıp parça fiyatı kadar ücret tanımladıktan sonra sıfırlarsan sorun olmaz :)

Peki parça fiyatını nasıl kurtarıcam :D

Parçalar uyumlu mu?

M. Enes ÇAMUR' Alıntı:
Peki parça fiyatını nasıl kurtarıcam :D

Satınalacağın ürün 50$ ise 180-190 TL limit tanımlarsın. Sonrasında satınalmayı yaptıktan sonra sanal kartın limitini sıfırlarsın :)

Parçalar uyumlu mu?

bu takımla yüke bağlı
ortalama 6 dakika uçarsın

Parçalar uyumlu mu?

Enes Şu konuyu bir incele

Parçalar uyumlu mu?

semih Balkar' Alıntı:
bu takımla yüke bağlı
ortalama 6 dakika uçarsın

Hocam sen ciddi misin? Peki neden? İnsanlar 2000mAh le bu seviyedeki bir aletle zaten 6-8 dk uçuyorlar.

Parçalar uyumlu mu?

Enes
2000 mah lipo ile 6-8 dk uçulğunu öğrenmişsin aşağı yukarı 2 5kat ağırlığındaki
5000 mah pil ile kaç dakika uçulur ?
sorduğun soruda 40 - 60 dakika uçuş için
kaç Mah lipo pil ve nasıl bir donanım gerekir ?

Parçalar uyumlu mu?

Bildiğim kadarı ile o motorlar sunnysky diye geçsede sunnysky makasına ait değil. Kontrol etmende fayda var.