Phoenix Simulator Kumanda ayar sorunu

mustafa kedik

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Konuları inceledim videoları izledim bir çok yol denedim fakat görseldeki ekranda kumandayı hareket ettirdiğim halde herhangi bir hareket algılamıyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

@mustafa kedik Kullanılan Phoneix versiyonu nedir ? Hangi model kumandayı pc ye nasıl bağlantı yaparak kullanmaya çalıştınız ?

Aşağıdaki konularda yer alan videolu anlatımları okudunuz mu ?

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
kumanda FlySky FS-T4B
Phoenix v6 kurulu.
Bağlantı şekli resimdeki gibidir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emu kullanıyormusunuz
Yıllardır Phoenix kullanımıyorum o yüzden net hatırlayamadım ama sanki EMU sadece RF vardı.

@mustafa kedik tam emin değilim ama bu bağlantı şekli sanki yanlış. Yukarıda verdiğim linükten detaylı kurulum, bağlantı ve ayar konularını okumaya ve incelemeye fırsatınız oldu mu ?

Emu kullanıyormusunuz
hayır herhangi ekstra birşey kullanmıyorum.

Yıllardır Phoenix kullanımıyorum o yüzden net hatırlayamadım ama sanki EMU sadece RF vardı.

@mustafa kedik tam emin değilim ama bu bağlantı şekli sanki yanlış. Yukarıda verdiğim linükten detaylı kurulum, bağlantı ve ayar konularını okumaya ve incelemeye fırsatınız oldu mu ?
evet inceledim Mehbet bey. Ben bu uaçağın orjinal kumandasına ulaşamadıgım için başka bir kumandanın kablosunu bu elımdekı kumandada kullanmak ıcın kablo ucuna çevirici aldım o yüzden yanlıs geliyor olabilir.

Ben phoenix de de emu kullanıyorum. Yoksa benim kumandayı görmüyor

Sorunu kumanda değiştirerek çözdüm. Simulasyonlara başladım umarım zamanla ilk gerçek uçuşumuda yaparım. Teşekkürler yardımlarınız için.
Farklı simülasyonlar deneyebilirsiniz benim yeni keşfettiğim iki simülatör aerofly rc7 ve rc8 aralarinda tek fark sanırım rc8 de biraz fazla model ve uçuş alanı var. Onun dışında diğer simulatorlerden farklı olarak illa kumanda dongle veya emu gerektirmiyor direk klavye ve mouse la veya bir playstation kumandasıyla bile uçabiliyorsunuz gerçi öyle ne kadar etkili olur bilemiyorum. kumanda ayarlarıda baya basit ama diğer simülatöre göre bir tık daha güçlü bilgisayar istiyor. Normal panoromik foto seklinde uçuş alanlarında bilgisayarı zorlamıyor ama 3d tasarlanmış büyük haritalarda grafik ayarlarını biraz düşürmek gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: mustafa kedik
Farklı simülasyonlar deneyebilirsiniz benim yeni keşfettiğim iki simülatör aerofly rc7 ve rc8 aralarinda tek fark sanırım rc8 de biraz fazla model ve uçuş alanı var. Onun dışında diğer simulatorlerden farklı olarak illa kumanda dongle veya emu gerektirmiyor direk klavye ve mouse la veya bir playstation kumandasıyla bile uçabiliyorsunuz gerçi öyle ne kadar etkili olur bilemiyorum. kumanda ayarlarıda baya basit ama diğer simülatöre göre bir tık daha güçlü bilgisayar istiyor. Normal panoromik foto seklinde uçuş alanlarında bilgisayarı zorlamıyor ama 3d tasarlanmış büyük haritalarda grafik ayarlarını biraz düşürmek gerekiyor
Önerin için teşekkürler bilgisayardan yana sıkıntım yok fakat sorunumu yeni çözmüşken macera aramak istemiyorum sürüş kontrolüne alışıp biran önce havalanmak istiyorum :)