phoneix rudder servo sorunu

adnan_kaptan

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
:saygilar: arkadaşlar merhaba, phoneix 5 sim . programı kullanıyorum, bütün ayar ve kalibrasyonu yapmama rağmen,hem kalibrasyon yaparken ,hemde uygulamada rudder sitiği sadece tek yönlü çalışıyor,yani sağa komut veriyorum ,sorun yok sola komut verdiğimde komut almıyor ,bu hem kalibrasyonda böyle ,hemde simde böyle ,kumandada sıkıntı yok ,çünkü real fligt te sorun yok ,orada tam çalışıyor, phoneix programında daha önce aynı kumandayla sıkıntı yoktu,programı yeniden kurduktan sonra bu sıkıntı oldu,diğer aleron ,elavatör,gazda sorun yok sadece rudderde sıkıntı var ,
tekrar tekrar kalibrasyon yapmama rağmen hep rudder komutu tek tarafli takılı kalıyor , neleri kontrol etmeliyim ,phoneix kurulum ayar ve kanal atamalarınıda yaptım ,zaten forumda videolarla
bu konu çok güzel anlatılmış, sadece rudder stiğinin bu tepkiyi vermesini çözemedim, rudder ayarlarını videoda anlatıldığı gibi yaptım ,zaten daha önce çalışan program neden böyle oldu işin içinden çıkamadım, saygılarımla ,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim . :-\

Gerçekten çok tuhaf bir problem Adnan Bey :rolleyes: Bakalım Phoneix kullanan arkadaşlar nasıl bir öneride bulunacaklar ??

:saygilar: Mehmet bey ,sorun kumanda da değil ,sadece bilgisayara aygıtlar ,ayarlar bölümünden yeniden kalibre ettim ,çözüldü ,bende şaşırdım aslında kumandayı ilk tanıttığımda o ayarları yapmıştım ,neyse sorunu çözdüm , teşekkür ederim , şimdi sim için soruyorum , 3d uçuşlar için idle up açıyoruz, başka yapacağımız bir ayar varmıdır ,ilginize çok teşekkür ederim ,
iyi günler , saygılar :embarras:

Hadi gözünüz aydın o zaman Adnan bey.

3d yanı ters uçuşlar ıcın idle-up açılması yeterli başka bir seye gerek yok. Kolay gelsin :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

:saygilar: teşekkür ederim Mehmet bey saygılar,,, :thumbup: