Piper modelimi çöpe atmak üzereyim!

Özür dilerim, konuyu kapatacak bildirimi yapmamışım.
Uçak uçtu, hem de gayet güzel uçtu. Gece uçuşu da harikaydı. Işıklandırma süper. Ancak bir kaç sefer sonraki uçuşunda motor stopu nedeniyle tarlaya sertçe konmayı seçti ve sağ üst tarafta ön camın gövdeye birleştiği yerde bir kırılma oldu. Önemsiz bir kırık. Sahada arkadan çay karıştırma çubuğu ile destek atılarak tamir edildi.
Sonra gene uçtu. Ama sonraki seferde motor çalışmayı reddetti. Buji yanmış (OS F Type). Degistirdigim iki adet buji de yanınca keyfim kaçtı. Bujiler hem zor temin ediliyor, hem de çok pahalı. Onboard kızdırma sisteminin bir şekilde arıza yapı bujiyi yaktığını düşünüyorum.
Dedim ya, sevmediğim bir uçak. Uğraşmaya elim gitmiyor artık. Onboard kızdırma sistemini devre dışı bıraktığımda sorun yok. Elimde yedeği de var halbuki...

Dedim ya, sevmediğim bir uçak. Uğraşmaya elim gitmiyor artık. Onboard kızdırma sistemini devre dışı bıraktığımda sorun yok. Elimde yedeği de var halbuki...
Üst üste yeni sorunların çıkması biraz can sıkıcı olmuş abi. :embarras: Neyse model yeniden toplanabilir durumda diyorsun. Bir zaman gelir canın sıkılınca yeniden toplarsın abi. ;)

Bu arada müsadenle konu başlığını değiştiriyorum abi. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi