Platus Pc 6

Platus Pc 6

Burak Caglar' Alıntı:
Servolar yatay ise servoların başları zıt yöne bakacak şekilde montajlamalısınız. Bir resim eklemeye çalıştım o daha açıklayıcı olur.

Tamamdır muhtemelen problem bu. Yani o şekilde monte ettikten sonra y kablosuyla bağlayıp işi çözeniliyorum.
Teşekkürler

Platus Pc 6

Ayrıca aileronların hareketide önemli onuda muhakkak kontrol etmelisin. Eğer doğru hareket etmşyorsa kumandadan birinci kanalı reverse yapmalısın.

Platus Pc 6

Kardeşim anladığım kadarı ile 9 kanallı kumandaya sahipsin ve aileron servolarını iki kanatta da aynı şekilde yerleştirdiğin zaman sen kumandadan aileronu hareket ettirdiğin zaman 2side yüzde 90 aynı yönde hareket edecektir.

1) Her iki servoyu da iki ayrı kanala bağla ve bir tanesini Reverse (Ters) Ypman yeterlidir. Bu şekilde yaparsan eğer çok iyi olur sebebi de kanatların ikisininde subtrim yani tam yataylığını ayrı ayrı yapabilirsin......
2) Bir Y kablo ile iki servoyu birleştirebilirsin ve ikiside farklı yönlü çalışırlar. Ben Önermem en iyisi kanal sıkıntın yok ise ikisinide ayrı kanallara bağlaman

Ekli dosyalar

• Aileron servo install.jpg
    Aileron servo install.jpg
    25.8 KB · Görülme: 13
Platus Pc 6

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Kardeşim anladığım kadarı ile 9 kanallı kumandaya sahipsin ve aileron servolarını iki kanatta da aynı şekilde yerleştirdiğin zaman sen kumandadan aileronu hareket ettirdiğin zaman 2side yüzde 90 aynı yönde hareket edecektir.

1) Her iki servoyu da iki ayrı kanala bağla ve bir tanesini Reverse (Ters) Ypman yeterlidir. Bu şekilde yaparsan eğer çok iyi olur sebebi de kanatların ikisininde subtrim yani tam yataylığını ayrı ayrı yapabilirsin......
2) Bir Y kablo ile iki servoyu birleştirebilirsin ve ikiside farklı yönlü çalışırlar. Ben Önermem en iyisi kanal sıkıntın yok ise ikisinide ayrı kanallara bağlaman

Anladım arkadaşım banada manyıklı geldi bu durum. Peki benim kumanda da sadece 1. Kanalda aileron tanımlı görünüyor. 7 veya 8 e bir aileron daha nasıl tanımlarım? Ya da. 6 dan sonraki her hangi bir kananala taktığımda çalışır mı hemen?

Platus Pc 6

Kumandanın kendi ayarlarında (Bizim Futabalarda Function) At 9 da da kesin vardır senin aileronun 2. sini taktığın kanalı Aileron 2 olarak seçmen gerekiyor kumandadan araştır bulursun garanti..... Bu şekilde yaparsan hiç sıkıntı olmaz....

Platus Pc 6

Hakan İletir abimizin tanıtımı var incele istersen bir

Platus Pc 6

Emeklemeden yürümek, yürümeden koşmak pek tercih edilmez. Henüz aileron servosunun nasıl takılacağı konusunda bunca sıkıntı yaşayan bir arkadaşa ayrıntılı kumanda ayarları önermek yerine işi en kolay ve sorunsuz nasıl kotaracağı gösterilmelidir. Bunun yolu da aileron için Y kablodur. Bir PC9'da (ki eğer arkadaşın ilk uçağı isi durum kötü) flaperon / airbrake / aileron differential işlevlerinden birinin ya da birkaçının kullanılmasını gerektirecek bir durum olamayacağı için tek kanal fazlasıyla yeterlidir. Hepsinden öte sahada sağ ve sol kanat bağlantısını karıştırıp, yönleri kontrol etmeden kalkışa niyetlendiğinde ortaya çıkacak kırım da cabası.

Platus Pc 6

Sümer abi ben bildiklerimi söyleyeyim de y kablo da yapabilirsin dedim zaten fark ettiysen.......

Bu işte herşey yaparak oluyor benim söylediklerim de sizin dediklerinizde burada yazı olarak kalacak arkadaşın kolayına gelen ne ise onu yapacaktır zaten.........

Platus Pc 6

Hakkaten süpersiniz :RCKolik: herkesten bir fikir çıkıyor siZden gelen fikirlerle ben daha derin düşünüp daha çok irdeliyorum. Tüm arkadaşların dediklerini göz önünde bulunduruyorum.
Teşekkürler

Platus Pc 6

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Selam arkadaşlar; bir acemi olarak aileron servoları ters monte etmiştim ve platus kiti gereği özel marangozluk faaliyetleri sonucu kanatların içine servoları yerleştirip kapak yapıp kapatıp bir güzel yapıstırmıstım. Yani servoları düzeltme imkanım kalmayınca Radio Liknk At 9 kumandadan "7. kanalı nasıl Ailerona çeviririm " sorusunu bulmaya çalıstım ve sonunda buldum;

Kumandayı açıp iki kere mode tusuna basıyoruz ve ikinci mönü ekranına geliyoruz. Buradan 'Aile-Diff,mönüsüne girip "mix:Act" şeceneğini seçelim. Ve işlem tamam fotoğraf ektedir.

Ayrıca bir sorum var; o kadar yol geldim herseyi hallettim pervane ve motoro talıldım pervaneyi monte ediyoruö fakat starter yapınca hemen somun ile birlikte yerinden çıkıyor ne terst anlamadım sıralama nasıl olmalı :laugh: ayrıca şu deponun bağlantıları doğrumu acaba (ortadaki yakıt doldurma hortumu üst ve alttakinden emin değilim nere takılacak)

Platus Pc 6

Ersin montaj klavuzlarını pek sevmiyorsun galiba. ;)

motorun içinde yakıt yok ve henüz rodaj yapılmamış, elinden geldiğince motoru çevirme, hele starter ile hiç çevirme, resime bak, pulun yerini değiştir ve pervaneden tutarak iyice sık, bir daha çıkmaz normal şartlarda.

Deponun siyah contalı çıkışı karbüratöre gitmeli, diğer bir tanesi egzosta, bir tanesi de yakıt doldurmak için kullanılır.

Platus Pc 6

Levent Uygun' Alıntı:
Ersin montaj klavuzlarını pek sevmiyorsun galiba. ;)

:laugh: başka kit görmedim ama platusun klavuzu çok yetersiz geliyor. Fakat os motor klavuzunda depo montajını farkettim o güzeldi:) şimdi motor çalıştırmaya çalısıyorum %p
:saygilar:

Platus Pc 6

Ersin ileri' Alıntı:
:laugh: başka kit görmedim ama platusun klavuzu çok yetersiz geliyor. Fakat os motor klavuzunda depo montajını farkettim o güzeldi:) şimdi motor çalıştırmaya çalısıyorum %p
:saygilar:

Hadi bakalım. :)