Push rod teli yerine neler kullanılabilir?

ArmaganUnal33

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Push rod teli yerine daha ucuz ve sağlam hangi materyaller kullanılabilir?

Karbon fiber çubuk, çelik tel, sert ağaç çubuk, kısa olacaksa bambu kebap şişi gibi.

Şemsiye teli kullanabilirsiniz.Veya oksijen teli de tercih edilebilir bir abi sarı renkli olanını önermişti.

Sayın arm33rc, size yanıt yazıyordum ki rumuzunuzu farkettim. Forum kuralları gereği nickname kullanmıyoruz. Gerçek adımız ve soyadımızı kullanmak zorundayız. Düzeltirseniz devam edebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Pushrod için daha ucuz ve daha sağlam materyel sormuşsunuz. Normalde 55 cm 2 mm ucu dişli pushrod 4.5 - 5 TL'ye satılıyor. Daha da ucuzunu bulmak pek kolay olmayabilir. Ama eğer yakınlarda bir sanayi sitesi falan varsa kullanılacak modele göre 1.5 - 2, 2.5 mm çelik tel parçaları bulunabilir. Atık parçalar olacakları için belki herhangi bir ödeme yapmadan elde edilebilir.
Daha sağlama gelince. Bunun sonu yok. Örneğin titanyum alaşımlı pushrod kullanılabilir ama bu "sağlamlık" konusu da kullanılacak modele göre değişir. Bir WingDragon için muhtemelen 1-1.5 mm kalınlığındaki çelik çubuklar yeterli iken 50 cc bir modelde 3 - 4 mm çaplı çelik gerekecektir.
Sonuçta pushrod için benim kullandığım alternatifler şunlar:
- İki ucuna çelik pushrod parçaları yapıştırılmış karbon boru.
- İki ucuna çelik pushrod parçaları tespit edilmiş ağaç çubuk.
- Metal elbise askısı
...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari