Pushrod tel alım yeri

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda 3B yazıcıdan bir uçak yaptım. Uçağın herşeyi tamam fakat pushrod denilen telleri bir türlü bulamadım. Promodel sitesinden 1.5mm pushrod adında tel aldım fakat tel aşırı sert bükülmüyor ve esnemiyor. İstanbul içinde siz nereden temin ediyorsunuz? 1mm ve 1.5mm olmak üzere teller lazım teşekkür ederim şimdiden.

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda 3B yazıcıdan bir uçak yaptım. Uçağın herşeyi tamam fakat pushrod denilen telleri bir türlü bulamadım. Promodel sitesinden 1.5mm pushrod adında tel aldım fakat tel aşırı sert bükülmüyor ve esnemiyor. İstanbul içinde siz nereden temin ediyorsunuz? 1mm ve 1.5mm olmak üzere teller lazım teşekkür ederim şimdiden.
Yanlış hatırlamıyorsam eğer, şemsiye teli?

Pushrod tellerinin zaten sert ve bükülmüyor olması tercih edilir.
Eski bir şemsiyenin telleri de gayet uygundur.

Hazır konu açılmışken THKda vidalı ve vidasız var. Bu tel de aynı işi görmüyor mu? Kaç mm kalınlık ideal olur? İnce olanlar biraz fazla eğilip bükülüyor. Kalın olanlar da ağır oluyor. Standart boy servo için 500mm uzunlukta tel olacak. Hangi kalınlık uygun olur acaba? Ve bu tel olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Bekir Ekinli
500 mm çok uzun. Bu kadar mesafe varsa ya servoyu kontrol yüzeyine yaklaştırmak ya da ahşap dowel kullanmak lazım. İlla pushrod kullanılacaksa en az 2.5 mm çaplı pushrodlar mutlaka plastik kılıflı olarak kullanılmalı. Uzun mesafeler için pull pull da bir seçenektir.

Ben konuyu görünce merak ettiğimde bir konu olunca biraz afaki sormuşum. Aslında tam olarak afaki de sayılmaz. Bende telin içinden geçtiği ve vida ile sıkıştırarak sabitleyen küçük konnektörlerden var. Yakıtlı olduğu için bunları kullanmayıp tekrar yeni tel döşerim ve L büküm yaparım ve kilit alırım gibi düşünmüştüm. Ama söylediklerinize göre bendekiler idare eder diye düşündüm? 1.7mm kalınlıkta ve 35mm uzunlukta. Ve sert plastik boruların içinden geçiyorlar. O yüzden locktite ile o konnektörlerin vidalarının gevşemesini önleyerek kullanırım diye düşünerek telleri değiştirmekten vazgeçtim.

Ama gaz için tel alacağım. O 15-18cm uzunluğunda olacak. Eski hali yine 1.7mm ve kılıf kullanılmamış. Nasıl yapmalıyım?