Quadın 2s ile çalışıp 3s ile çalışmaması

Çağatay aşık

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar. F4mini + osd fc var 25a 4in1 esc var. Cihazın montajını yaptım. Aynı fcden 2 tane almıştım. İlki 3s 2s lipo farketmez uçuyordu. 2.fc yi taktım 2s ile çalışıyor. 3s ile çalışmıyor. Sorunu bulamadım bir türlü. Aynı fc aynı esc birinde çalışıyor. Diğeri sadece 2s lipo ile çalışıyor. Varmı bir fikri olan

Kontrol Kartınız
F4 mini +osd
Model Sınıfı
90mm
Motor, Pervane ve ESC
2030
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky a8s i6x
Extra Ekipman
700 tvl micro cam + vtx
şimdi birşey keşfettim camerayı baglayınca 3s lipo ile çalışmıyor cihaz. ama 2s lipo ile çalışıyor. farklı bir yerden 5v bağlantısı yaptım 3slipoyu bağladım belki osd padlerinde sıkıntı vardır diye yine çalışmadı. 2s lipo 650 mah 3s lipo 550 mah. acaba mah ile alakalı bir durum olabilir mi? kurcalamadığım yeri kalmadı fc nin, tüm ayarları ile oynadım çözüm bulamadım. bi el atarmısınız arkadaşlar.

Konuya vakıf değilim, ama mAh değerleri yüzünde olmaz. Voltaj değerleri olabilir.
Benim aklımı bulandıran aynı fcden 1 tane daha olması ve onun her şekilde çalışması. 3s ile çalışmayanında sadece camera takılınca 3 s ile çalışmaması :) tuhaf bir durum.

3s liponun 2s lik kısmı ile güç verdiğimde çalışıyo. Yani voltajla ilgili. Fc ye gelen voltaj fazlamı gözüküyo acaba.

Kameranin kabul edebildigi max voltaj ile ilgili bir durum olabilir. Bir cesit voltaj korumasi veya baska bir sey. Kameranin manuelinden voltaj girisini kontrol et, kameranin saglam olup olmadigini kontrol et.

Kartta bec devresi oldugunu anliyorum, 2s veya 3s baglayinca direkt yanmamasi buna isaret. Ama bec devresi yeterince guclu olmayabilir. Bec’lerin dusurmesi gereken voltaj yukseldikce cikis akiminda da dusme olur, belki bununla ilgilidir.

Bir de daha fazla sansini zorlama. Problemin kaynagini bulmadan daha fazla 3s baglama bence, sonunda birseylerden kutsal duman yukselmesin.

• Beğen
Tepkiler: Çağatay aşık
Kameranin kabul edebildigi max voltaj ile ilgili bir durum olabilir. Bir cesit voltaj korumasi veya baska bir sey. Kameranin manuelinden voltaj girisini kontrol et, kameranin saglam olup olmadigini kontrol et.

Kartta bec devresi oldugunu anliyorum, 2s veya 3s baglayinca direkt yanmamasi buna isaret. Ama bec devresi yeterince guclu olmayabilir. Bec’lerin dusurmesi gereken voltaj yukseldikce cikis akiminda da dusme olur, belki bununla ilgilidir.

Bir de daha fazla sansini zorlama. Problemin kaynagini bulmadan daha fazla 3s baglama bence, sonunda birseylerden kutsal duman yukselmesin.
Bende şuan onunla uğraşıyordum cameranın nın bağlandığı yere bec bağladım denedim yine olmadı :) delirecem..