Racing Quad toplama konusunda yardım.

OkNisT

Yeni Uye
Arkadaşlar merhaba,
Racing drone toplamak istiyorum, bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Mevcutta kullandığım bir Syma X5C-1 var onu tartaklıyorum bu aralar.

Daha önce hiç racing drone kullanmadım bütçem de sınırlı ondan dolayı F/P ürünler peşindeyim
Şöyle bir kit var 444 TL

Package included:
1 x Realacc X210 carbon fiber frame kit
1 x Matek PDB-XT60 5V & 12V
1 x F3 Flight Control
2 x 8p Wire Rod
2 x 4p Extension Path
5 x Pins set
2 x BR2205 2600KV Brushless Motor CW
2 x BR2205 2600KV Brushless Motor CCW
4 x Racerstar RS30A V2 30A ESC
7 x 5040 CW Propellers
7 x 5040 CCW Propellers

Gümrüğe takılır diye bulaşmak istemedim birde motorlar 2350 olsa daha iyi olurdu sanki daha önce bu siteden alışveriş yapmadım ne şekilde gelir farklı paketlerde yollarlar mı bilmediğim için sormak istedim.

Parça parça alırsam da şöyle düşündüm, bu ürünler nasıl ürünler iş görürler mi acemi için ?
Frame
ZX5 düşündüm fakat acemi olduğum için her türlü kırılacak onun için ucuz birşey bakıyorum yardımlarınızı bekliyorum :)
Motor
DYS Samguk Series Wu 2206 2400KV
Racerstar Racing Edition 2205 BR2205 2300KV 2-4S Brushless Motor
Esc
Racerstar RS30A V2 30A Blheli_S ESC OPTO 2-4S Support Oneshot42 Multishot 16.5 Dshot600
Favourite FVT LittleBee Spring 30A ESC BLHeli_S OPTO 2-6S Support Mulitshot Oneshot
RCX RS2205 2300 KV Race Edition Motor "aradım fakat bulamadım :( "
Kumanda ve alıcı
FlySky FS-i6 2.4G 6CH AFHDS RC Transmitter With FS-iA6B Receiver
Kontrol kartı
F3 Flight Controller Acro 6 DOF/Deluxe 10 DOF for RC Multirotor FPV Racing Drone

Her türlü tavsiyenize açığım şimdiden teşekkürler.
İyi forumlar.

sevgili okan

konuya hobi düzeyinde bakan biri olarak hem güncel hem de fiyat performans ürünleri niteliğinde olabilecek akıllıca seçimler şöyle olabilir;

1. frame (gövde):Martian II 220 220mm 4mm Arm Thickness Carbon Fiber Frame Kit w/ PDB
:Lisam LS-210 210mm Carbon Fiber Frame Kit

2 pdb: Matek FCHUB-6S Hub Power Distribution Board 5V & 10V BEC Built-in 184A Current Sensor

3. fc (uçuş kontrolcüsü): Matek F405-STD BetaFlight STM32F405 Flight Controller Built-in OSD
Sp racing f3 10 dof deluxe

4. esc (elektronik hız kontrolcüsü): Favourite FVT LittleBee Spring 30A ESC Blheli_S 2-6S Oneshot Mulitshot Dshot
Racerstar RS30A V2 30A Blheli_S ESC OPTO 2-4S Oneshot42 Multishot

5. motor: EMAX RS2205 2300KV CW/CCW Brushless Motor
Racerstar 2307 BR2307S For Fire Green Edition 2200KV 2S-5S

6. radio ve receiver : Flysky FS-i6S 2.4G 10CH AFHDS 2A Transmitter ve FS-iA6B Receiver
Flysky FS-i6X 2.4G 10CH AFHDS 2A Transmitter ve FS-iA6B Receiver

7. lipo: 1500 veya 1800 mah, 4s, en az 60c tercihan lipo yerine graphene

8. charger: iMAX B6-AC B6AC Lipo NiMH 3S RC Battery Balance Charger

öneriler fikir vermek içindir. hiçbirinin holigan düzeyinde savunucusu da değilim. önerilenlerin birbaşka üründen çok fazla bir eksiği veya fazlası yoktur. kanaatim önerilen ürünlerin en performanslı yani en az iki katı pahadaki sistem bileşenlerinin en az %80 ini yapabileceği yönündedir.

gönül vermiş bir arkadaşımın pek tabii ki tercih ve önerisini bir başka şekilde yapması kadar doğal birşey olamaz

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

Şakir abinin belirttiği konfigrasyon gayet uygun.
Ekstra olarak:
Yeni başlayacağınız için uzun x frame tercih edin kurulumu... daha kolay olur. Şakir abinin önerdiği frameler gayet mantıklı.
Bence motor olarak direkt EMAX RS2205 2300KV alın 3 bıçaklı 5inch propla çok iyi performans verir, kullanan kişiler çok sağlam bir motor olduğunu söylüyor.

şakir polay' Alıntı:
sevgili okan

konuya hobi düzeyinde bakan biri olarak hem güncel hem de fiyat performans ürünleri niteliğinde olabilecek akıllıca seçimler şöyle olabilir;

1. frame (gövde):Martian II 220 220mm 4mm Arm Thickness Carbon Fiber Frame Kit w/ PDB
:Lisam LS-210 210mm Carbon Fiber Frame Kit

2 pdb: Matek FCHUB-6S Hub Power Distribution Board 5V & 10V BEC Built-in 184A Current Sensor

3. fc (uçuş kontrolcüsü): Matek F405-STD BetaFlight STM32F405 Flight Controller Built-in OSD
Sp racing f3 10 dof deluxe

4. esc (elektronik hız kontrolcüsü): Favourite FVT LittleBee Spring 30A ESC Blheli_S 2-6S Oneshot Mulitshot Dshot
Racerstar RS30A V2 30A Blheli_S ESC OPTO 2-4S Oneshot42 Multishot

5. motor: EMAX RS2205 2300KV CW/CCW Brushless Motor
Racerstar 2307 BR2307S For Fire Green Edition 2200KV 2S-5S

6. radio ve receiver : Flysky FS-i6S 2.4G 10CH AFHDS 2A Transmitter ve FS-iA6B Receiver
Flysky FS-i6X 2.4G 10CH AFHDS 2A Transmitter ve FS-iA6B Receiver

7. lipo: 1500 veya 1800 mah, 4s, en az 60c tercihan lipo yerine graphene

8. charger: iMAX B6-AC B6AC Lipo NiMH 3S RC Battery Balance Charger

öneriler fikir vermek içindir. hiçbirinin holigan düzeyinde savunucusu da değilim. önerilenlerin birbaşka üründen çok fazla bir eksiği veya fazlası yoktur. kanaatim önerilen ürünlerin en performanslı yani en az iki katı pahadaki sistem bileşenlerinin en az %80 ini yapabileceği yönündedir.

gönül vermiş bir arkadaşımın pek tabii ki tercih ve önerisini bir başka şekilde yapması kadar doğal birşey olamaz

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

Hocam çok teşekkürler ellerine sağlık, ufaktan siparişleri vermeye başlıyorum.

Berke Karlı' Alıntı:
Şakir abinin belirttiği konfigrasyon gayet uygun.
Ekstra olarak:
Yeni başlayacağınız için uzun x frame tercih edin kurulumu... daha kolay olur. Şakir abinin önerdiği frameler gayet mantıklı.
Bence motor olarak direkt EMAX RS2205 2300KV alın 3 bıçaklı 5inch propla çok iyi performans verir, kullanan kişiler çok sağlam bir motor olduğunu söylüyor.

Dostum E-maxlardan haberim var fakat acemiyim ben :laugh: illaki vura vura manyak ederim, onun için başlangıç olarak ucuza kaçmayı düşünüyorum ;)

Okan KARAKAYA' Alıntı:
Dostum E-maxlardan haberim var fakat acemiyim ben :laugh: illaki vura vura manyak ederim, onun için başlangıç olarak ucuza kaçmayı düşünüyorum ;)

Motor koruyucu 3d baskı parçalar satılıyor, onlardan kullanabilirsiniz. Almışken kalitelisini almak daha mantıklı. Yok, illa ben ucuz motor istiyorum derseniz; RCX, Racestar,Multistar... marka motorlar uygundur %p.

Berke Karlı' Alıntı:
Motor koruyucu 3d baskı parçalar satılıyor, onlardan kullanabilirsiniz. Almışken kalitelisini almak daha mantıklı. Yok, illa ben ucuz motor istiyorum derseniz; RCX, Racestar,Multistar... marka motorlar uygundur %p.

Rcx i bulabilsem alacam da yok bilindik daha önce alışveriş yaptığım 3 sitede bulamadım. Arkadaşımda vardı memnundu hem ucuzdu :)
Zaten baktıkça insan şu daha iyiymiş bu olsun o olsun derken şu an Emax RS2306 2550KV / 2400KV bakmaya başladım, bu işin sonu iyi olmayacak gibi :D
Birde Emax BLHeli 30A Fırçasız ESC bu esc nasıl ?